Vienna Acoustics

Vienna Acoustics The Kiss Sapele

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 5-7 iş günü

PAYLAŞ

Devrim

Firmamızın önde giden ürünü olan Klimt Serisinden™ Music’in piyasaya sürülüşünü takiben, ondan ufak olmakla birlikte hiçbir bakımdan ödün vermeyen Kiss’i sunuyoruz.

Daha büyük kardeşi gibi Kiss de aynı devrimsel nitelikli ve patentli Flat-Spider-Cone eşzamanlı sürücü sistemi üzerine kurulmuştur. Bu yeni tasarım insan sesinin etkin yedi oktavlık perdesinin tamamını ve daha da ötesini, geleneksel tasarımların çoğunda mevcut olan normal hunili montaj ve basınç hiç olmaksızın tek bir, faz uyumlu zaman düzleminde mükemmel şekilde üretebilir. Bu teknik yenilik sesi yalnızca tüm mekanik müdahaleden neredeyse tamamen özgür kılmakla kalmaz, aynı zamanda bir referans hoparlör sisteminde normalde hiç görülmemiş ve ondan beklenmeyen büyük bir yerleştirme özgürlüğünü de mümkün kılar.

Bu patentli sürücünün fiziği Vienna Acoustics’in uzun süredir kullandığı, kütleyi işlevsel olarak minimumda tutarken çoklu düğümlerdeki gücü de maksimuma çıkarmak üzere tasarlanmış, kuvvetlendirilmiş konilerden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Düz koniler aslında sertlik sağlamaz ama bu noktada firmamızın tescilli Spider-Cone teknolojisine başvurmak suretiyle biz bu dezavantajı avantaja çevirdik. Bu teknoloji sadece en iyi ağırlık – sertlik oranlarını tutturmakla kalmaz, aynı zamanda kirişlerin miktarını, şekillerini, kalınlıklarını, radyal ya da eşmerkezli uyumlarını ve hassas konumlar içinde belirlenmiş yerleşimlerini çeşitlendirmek suretiyle spesifik ve hesaplanmış ses ve tepki-cevap tonlamasına imkan tanır. Buna yakın sayılabilecek başka tek yapım şekli sandviç ve petek teknolojisidir ki bunların bizim uygulamamız için çok ağır oldukları zaten görülmüştür.

Koni malzemesinin temelini bizim X3P’miz oluşturmaktadır ancak bu, sertlikte ve koninin arka duvarında bizim hafif iskeletli Spider-Cone teknolojimizle kombine edilmiş iç-sönümleme oranınında optimuma ulaşmak için yine firmamıza tescilli özel bir malzeme karışımıyla hazırladık. Tüm koniler Vienna Acoustics tarafında Viyana’da üretilmiştir. Sonlu element analizi kullanılması dolayısıyla Vienna Acoustics’in baş tasarımcısı Peter Gansterer çok sert ve düz bir yüzey yaratmayı başardı (böylelikle sürücü yüzeyi boyunca zaman ve frekansa özgü faz kaymasını ortadan kaldırabildi). Bu daha sonra el yapımı, ipek kubbeli, merkezine özel bir neodim manyetik yapısı yerleştirilmiş bir tweeter ile birleştirildi.

Şekil işlevden sonra gelir

Yeni Flat-Spider-Cone eşzamanlı sürücü sistemimizin yaratımıyla geçen titiz ve zaman alan bir sürecin ardından uzatılmış bas taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış uygun bir bas sürücüsüne gelmişti sıra. Bu işlem için tekrar sonlu – element – analizine ve firmamıza tescilli Spider-Cone teknolojisine geri dönüş yaptık. Sonuçta ortaya firmamıza patentli, yepyeni 23 cm ultra sert NAWI konimiz çıktı. Bu yeni sürücü kütlesi çok düşük olmasına rağmen sıradışı sertliğini korumaktadır. Böylesine güçlü ve düşük kütleli bir bas sürücüsü yarattığımız için yalnızca en üst kademe crossover bileşenlerinin değil, aynı zamanda modifiye edilmiş birinci derece bir yerleşim planından faydalanılmış en saf crossover tasarımının avantajlarından tamamen yararlanabildik. Bu yeni crossover, yeni tasarlanmış sürücülerimizle birleşerek en iyi faz eşzamanlılığını sunar ve bu da en pes oktavlarda mükemmel güç, netlik sağlarken aynı zamanda en muhteşem detayların da korunabilmesi sonucunu doğurur. Bu, daha sonra kendini, kaideye montelenmiş hoparlörlerde şimdiye dek bulunmayan bir alan çoğaltımının yaratılmasında belli eder.

Sürücüde ve crossover tasarımında yararlanılmış olan bu teknik buluşlardan tam anlamıyla faydalanılabilmesi için gerekli olan kabin teknolojisi daha da dikkatli bir çalışmayı şart koşuyordu. Ayrık olan üst-ünite muhafazası, yüksek teknolojiye sahip, çekilmiş alüminyumdan döner birleşme yeri ile bas muhafazasından dekuplajlanmıştır. Üst birimin ya da Müzik Merkezinin yapısı aynı iç volümü paylaşır ve daha büyük boyuttaki modelimiz Klimt Serisinden The Music’te de olduğu gibi mühürlenmiştir.

Bu devrimsel nitelikteki sürücü sistemi, içinde yeni geliştirdiğimiz bas sürücüsünü barındıran bir havalandırmalı bas kabini ile eşleştirilmiştir. Göze çarpıcı, tamamen dekuplajlanmış Müzik Merkezi, tüm sistemin, seste netlik ve doğallıkta mutlak ideale ulaşmasını sağlar.

Vienna Acoustics – Doğal Ses Yaratma Sanatı™

Her zaman olduğu gibi hoparlörlerin cila ve boya kalitesi en yüksek standartlara göre yapılmıştır. The Kiss’in Siyah Lake Piyano versiyonu olduğu gibi güzel bir ahşap cilalı Maun versiyonu da bulunmaktadır.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

System type3-way system, employing integrated subwoofers
Frequency response36Hz – 20kHz
Bass drivers23cm Patented Vienna Acoustics Spider-Cone
Midrange – TweeterCoincident 18cm Patented Vienna Acoustics Flat-Spider-Cone midrange with 2.5cm hand crafted neodymium center vented silk dome tweeter
Sensitivity89db
Impedance4 ohms
Recommended power50 – 180 watts
Speaker Weight 43kg / 95 lbs each 
Speaker Dimensions (WxHxD)273mm/10.75" x 540mm/21.3" x 540mm/21.3" 
Stand Weight23kg / 50 lbs each
Stand Dimensions (WxHxD)273mm/10.75" x 730mm/29" x 530mm/21" (including spikes) 
FinishesSapele, Piano Black