YENİ ÜRÜN

Triangle

Triangle BOREA BR09 Black

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Serisinin amiral gemisi olan Borea BR09, en saf hi-fi geleneklerine göre tasarlanmış bir kule tipi hopalör. 1,1 metre yüksekliğindeki hoparlör Triangle teknolojisi ve bilgi birikiminin baştan aşağı somutlaşmış halidir.  

Hoparlörün 3 yollu tasarımı çerçevesinde her bir frekans menziline bir dönüştürücü atanmıştır ve böylelikle vokal yeniden üretiminin net olması ve düşük frekanslarda derinlik sağlama alınırken, geniş bir ses sahnesi elde edilmektedir.  

BR09 high-end sistemlere benzer bir fiziksel görünüm ve yapıya sahip. 16 cm’lik bas sürücüleri geniş bir “bas-refleks” muhafazası içinde işlemekte ve hoparlörün 35 Hz’e kadar inebilmesini sağlamaktadır.

Düşük frekanslar ve yüksek güç idaresi bakımından performansı dolayısıyla bu hoparlör daha geniş mekanlara mükemmel bir uyum sağlamaktadır (30 metrekareden daha geniş). 


EFS TWEETER

ODAYI KAPLAYAN SES

Borea serisinde kullanılan tweeter’lar EFS (Efficient Flow System/Verimli Akış Sistemi) adı verilen gelecek nesil bir sistemle donatıldı. 

Nötrlüğüyle bilinen 25 mm’lik, faz fişli ipek kubbe, yüksek frekanslı yayılımı homojenize etmek üzere özel tasarlandı. Bu sistem sayesinde, dinleme ortamı fark etmeksizin, doğrudan yönelim (directivitiy) azaltılabiliyor.Kubbenin, kısmi koni yüklemenin içine yerleştirilmiş olması yansımaları azaltarak tiz frekansların çok net şekilde yeniden üretilebilmesini sağlıyor. Bu güç dönüştürücü (transducer) gücünü, kompakt ölçüler içinde yüksek manyetik güç üretebilen bir neodim motordan almaktadır.  


DOĞAL SELÜLOZDAN MIDRANGE

EŞSİZ BİR TON

Espirit Ez’deki teknolojik inovasyonların mirasçısı olan Borea serisinde ayrıca %100 doğal selüloz kağıttan yapılmış ve yüzey işlemine tabi tutulmamış bir membrana sahip bir midrange bulunmaktadır. Triangle’a has bu kağıt membran orta frekanslarda renklenmeyi ortadan kaldıran ve insan seslerine inanılmaz bir gerçekçilik ve ton katan bir özellik.   
Hiç bitmeyen mükemmeliyet arayışımızın sonucu olarak, koninin profili de sertliğin arttırılmasına yönelik olarak yeniden tasarlanmış olduğundan uzatılmış frekans cevaplarınu mükemmel sunabilmektedir.  Üç yollu yer tipi hoparlördeki midrange sürücü, Triangle’ı ünlü eden, ufak bir çevresel plisi olan, kısa gezinimli bir süspansiyona sahip. Çok sert ve sürücüye kısa gezinimli süspansiyonla kusursuz bir şekilde uyumlandırılmış bu midrange sürücü hareket eden öğelerin hareketlerini kusursuz şekilde kontrol eder ve böylelikle doğal vokaller üretilmesini sağlar.  

DARBELİ, GÜÇLÜ VE KESİN HATLI DÜŞÜK FREKANSLAR

Triangle mühendislerinin misyonu düşük frekanslarda, müziği bozmadan hızı vurgulamak suretiyle zengin ve dinamik bir ses sunmaktır.  Kontrollü düşük frekans hiç sonu gelmeyecek bir arayıştır. Namına yaraşır ürünler ortaya koymak için uğraşan Triangle, hızlı ve hassas sürücülerle, geniş motorlar kullanmayı ve bunları en ideal kabinlere yerleştirmeye odaklanmıştır. Ritmik yeniden üretimin kusursuz şekilde kontrol edilebilmesi için darbenin ortaya çıktığı kadar çabuk bir şekilde yok olması gerekmektedir.  Triangle bunu başarabilmek için mükemmel titreşimsel kontrole sahip fiberglass membranları tercih ediyor. Bu membranların sertliği, her bir darbenin, vokal menziline alan bırakılarak ve böylelikle havalı ses korunarak güçlü bir şekilde üretilmesini mümkün kılıyor. 

DVAS SİSTEMİ

NÖTRLÜK VE BERRAK SES

Kabinin içindeki dahili titreşimlerin azaltılmasına yönelik olarak dikkate değer sayıda araştırma yürüttük. Borea serisindeki tüm modellerde MDF ve EVA köpükten yapılmış gözenekli iç paneller kullanılmış olması dolayısıyla dönüştürücü (transducer)/kabin kombinasyonu daha da sertleştirilmiştir ve bu Borea serisi hoparlörlerini ait oldukları kategoride eşsiz birer ürün haline getirmektedir.   Bu inovatif konsept, yapının titreşime eğilimini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bas sürücülerin hareketinden kaynaklı titreşimleri absorbe eder. Triangle’a tescilli bu eşsiz sisteme DVAS (Driver Vibration Absorption System/Sürücü Titreşimi Emilim Sistemi) adı verildi.

Her bir dahili pekiştirmenin sonuna eklenmiş yüksek yoğunluklu EVA köpük conta, dönüştürücünün motoru ile pekiştirme arasındaki teması güvence altına almaktadır. Sürücüden kaynaklı titreşimler membranın süspansiyonu tarafından büyük oranda hafifletilmektedir.  

DVAS sistemi hoparlörün titreşimini ciddi ölçüde azaltıp nötrlük ve berraklığı pekiştirerek renklenme ve herhangi bir gürültü barındırmayan bir yeniden üretimi ve keyifli dinleme deneyimini mümkün kılar.  


DEKUPLAJLAMA

Borea serisindenki her bir hoparlörün kendine ait bir dekuplaj sistemi bulunmaktadır.

Raf tipi ve center modellerde, onları koruyan ve iletilen titreşimleri kısıtlayan kauçuk pedler kullanılmıştır. Yer (kule) tipi olanlarda ise daha fazla sabitlik sağlayan bir kaide kullanılmıştır. Dekuplaj çivi ayakları kaidenin üzerindeki 4 girintiye yerleşmektedir. Zemin çivi ayak kullanımına uygun değilse kauçuk pedler de verilmektedir. 
 


MANYETİK IZGARA

Borea serisindeki tüm hoparlörlerde vidaları ve oturma yerleri görülmeyen koruyucu bir manyetik ızgara bulunuyor. Sesi kötü yönde etkileyebileceğinden dolayı dinleme esnasında bu ızgaraların çıkartılmasını tavsiye ederiz. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Type Floorstand speakers
Ways 3
Sensitivity (dB/W/m) 92,5
Bandwidth  35-22
Power Handling (W Rms)  170
Minimum Impedance (ohms)  3,3
Cabinets Dimensions WxDxH (mm)  8,1 x 12,4 x 43,1
Dimensions with Pedestal  14,2 x 10,2 x 44,3
Packaging Dimensions (mm)  11,4 x 15,9 x 46,1
Net Weight  (Lbs)  48,1
Packaging Weight (Lbs/per piece)  57,5