ÜRETİMDEN KALDIRILDI

T+A

T+A CRITERION TS 350 Titanium

High End 2.5 Yollu Transmission Line Kule Tipi Hoparlör

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 5-7 iş günü

PAYLAŞ

TS 350 başarılı TL serisi transmission line hoparlörlerin en küçük kule tipi üyesidir. Orta ve küçük mesafelerde minyon boyutlarından umulmayacak güçte ve dinamik bir ses sunar. Ancak bu küçük kulenin asıl marifeti olağanüstü hızlı, yumuşak ve temiz orta ses performansıdır. Ağabeyi TS 300'den temel farkları en alt frekansları güçlendiren dördüncü sürücünün bulunmaması ve görece daha küçük ölçülerde tasarlanmasıdır.

2,5 yollu olarak adlandırılan topolojisi bir bas, bir mid/bas ve bir tiz sürücünün tam boy bir transmission line tünel ile kuplajı üzerine kuruludur. Sade ve ultra yüksek kaliteli bölücü devresi ona pürüzsüz ve akıcı bir ses sağlarken, sahnesinin genişliği ve derinliği kabin boyutları dikkate alındığında saşırtıcı derecede büyüktür. 

İlginç ve zarif kabinet kıvrımları aslında ona çekici bir görünüm vermekten çok akustik olarak en az sorun yaratması için tasarlandı. Geleneksel dikdörtgen prizmatik kabinetler iç hacimde oluşan durağan dalgalar ve kabinetin yapısal rezonanslarından oldukça etkilenirler. Müzik sinyali içinde yer alan çeşitli frekanslar bu tür kabinetleri bir enstrüman gibi titreştirirken, aslında o frekanslarda müziğin kendisinde olamayan hayalet sesler yayımlamasına neden olurlar. Bu de seste netsizleşme, uğultu ve çınlama gibi sorunlar yaratır. Geçmişin başarılı tasarımları bu sorunu çözmek için kabinet içi payandalar veya pahalı özel kabinet malzemeleri kullandılar.

TS 350 bu sorunu çözmek için doğayı ve müzik enstrüman üretim tekniklerini uzun yıllar boyunca inceledi. Elde edilen bilimsel sonuçlar ile bir T+A klasiği olan Transmission Line yapısının bileşimi TL serisinde gerçekten muhteşem oldu. Seste doğallığın en önemli anahtarlarından biri olan transmission line kabinet yapısında kabinet içi rezonanslar zaten yapı gereği düşük iken, kullanılan özel ahşap tekniği ve doğal geometriler bunu inanılmaz düzeylere indirgedi.

Ahşap işleme sanatının en pahalı ve zahmetli teknolojisi olan çok katmanlı laminasyon ve şekillendirme TS 350'de harikalar yaratıyor. Kullanıldığı yüzeye göre 12 ila 40 kat çapraz kesilmiş İskandinav ağaç katmanları otomotiv sanayiinde kullanılan sert ağaç kalıplar kullanılarak ısı ve basınç altında şekillendiriliyor. Bu da bilinen hemen tüm materyal tekniklerinden daha yüksek bükülme direnci ve düşük rezonans sağlıyor. Ayrıca bu teknik ile başka üretim yöntemleri ile kolay kolay elde edilemeyecek organik formlar rahatça yaratılabiliyor. Aslında TL serisi hoparlörlerin üretim maliyetinin büyük bölümünü bu süreç oluşturuyor. Öyle ki, onbinlerce Euro maliyeti olan her bir kalıp yalnızca 42 çift panel üretilmesine izin veriyor.

Bu özel üretilmiş akustik paneller birleştirildiğinde kabinet içinde oluşan karmaşık akustik labirent, hoparlör sürücülerinin arka yüzeyinden yayılan istenmeyen ses dalgalarını 2,4m uzunluğundaki ses tünelinde yok ediyor. Sonuç; yer seçmeyen, kolay kolay rezonansa girmeyen, hızlı, detaylı ve olağanüstü doğallıkta ses veren hoparlörler.

TL model ailesinde kullanılan tüm sürücüler tiz sürücüleri istisnası ile bütünüyle ve sıfırdan T+A mühendisleri tarafından tasarlandı ve üretildi. Sürücülerde kullanılan döküm çelik şasiler, simetrik yerleşimli parçalı mıknatıslar, özel yassı telden sarılan güçlü bobinler onları çok üst sınıfa taşıyor. Ancak buradaki asıl sır konilerde kullanılmak üzere geliştirilen patentli Greycone materyali. Bu ultra sert ve ultra hafif kompozit benzer rakip materyallerden bu özellikler bakımından üstün olmakla kalmayıp, onlardan farklı olarak organik ve sıcak bir ses karakteri sunuyor. 

TS 350'yi her tip ampli ile rahatlıkla sürebilirsiniz. Sürücüler birbirleriyle çalışmak üzere sıfırdan tasarladığından, karmaşık bir ayırıcı devre kullanma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Mükemmel empedans doğruluğu ve faz cevabı ona  her tip ampli için kolay bir partner özelliği sağlarken, insanın tüylerini diken diken eden bir sahne yaratma gücü verir.   

Bu zarif ve küçük kule hoparlörün ideal kullanım alanları küçük stereo sistemler ve ev sinemalarında ana hoparlör, orta/büyük ev sinemalarında ana veya surround hoparlördür.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.


MODEL ÖZELLİKLERİ
Hoparlör Tipi
2.5 Yollu Transmission Line Kule Hoparlör
Kabinet Yapısı
Özel Yapım Patentli Düşük Akustik Kırılımlı Ahşap Kabin 
Kabinet Materyali
Ön Panel MDF, Gövde Laminar
Kaplama Tipi
El Seçimi Sağ-Sol Eşlenik Doğal Ahşap 
Optimum Faz Crossover
Evet
Mutlak Faz Crossover
-
Bi-wire/Bi-amp Olanağı
Evet/Evet
Manyetik Ekranlama
Evet
YAPISAL ÖZELLİKLER
İç Duvar Destekleri
Evet 
Kırılım Önleyici Ön Duvar
Evet
Akustik Şeffaf Ön Kapaklar
Evet 
İsteğe Bağlı Kaplama ve Renk Opsiyonları
Evet
Zemin Yalıtım Mahmuzları
Evet
TEKNİK ÖZELLİKLER
Yol Sayısı
3
Sub Bas Sürücüleri
Bas/Orta Ses Sürücüleri
'Greycone'Patentli 1x170 mm
Bas Sürücüleri
'Greycone'Patentli 1x170 mm
Tiz Sürücüleri
1x 35mm Özel Üretim Ring Radiator
Frekans Bandı
32Hz-45kHz
Bas Sönüm Frekansı (-6dB)
Sinyal Duyarlılığı (2.83V/1m)
86dB
Maksimum Ses Basıncı (Çift Hoparlör/1m)
-
Ortalama Empedans
4 Ω
Minimum Empedans
3,3 Ohm
Crossover Kesim Frekansları
300 Hz, 2200 Hz
Minimum/Önerilen Ampli Gücü
10/160Watts
GENEL
Renk ve Kaplama Seçenekleri
Bird's-eye maple wood veneer,Cherry Walnut,Silver, Black
Güç Tüketimi

Boyutlar YxGxD (mm)

950 x 210 x 320

Ağırlık

22kg


 

Kullanım Kılavuzu/ UM_LSMAN_800_DE_UK.pdf English

 
 

INSTAGRAM

#CANHIFI