SUPRA CABLES

SUPRA CABLES Sword (Stereo) Blue

Sword Serisi 2x3,0 Metre High End Hoparlör Kablosu

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Hoparlör kablosunun pek çok geleneksel teknik sorununu basit ve etklili biçimde çözen ve ikon statüsünde bir tasarım olan Sword, Supra markasının en yüksek mühendislik standardını temsil eder.

Her Supra Sword kablo İsveç'te olağanüstü titizlikle tek tek elde üretilir ve test edilir.

Oksijenden arındırılmış %99,999 OFC saf bakırın üzeri özel bir yalıtkan ile kaplanarak üretilmiş yüksek performanslı 24 adet Litz iletken, 12'li iki katman halinde ters yönlerde sarımlanarak üretilmiştir. Bu şekilde iç ve dış akımlardan kaynaklanan tüm manyetik alanlar kendiliğinden sıfırlanır.

Her bir iletkenin bireysel olarak Litz yöntemi ile yalıtılması sayesinde tipik kablolardaki 'deri etkisi' denilen yüksek frekansların yüzeyden, düşük frekansların iç kısımdan giderek grup gecikmesi oluşturmalarının önüne geçilmiş olur.

Deri etkisinin bütünüyle önlenmesiyle Sword hoparlör kabloları sıfıra yaklaşan endüktans ve faz sapma değerlerine ulaşır. Bunun sesteki sonucu da mükemmel bir üç boyutlu sahne, içerikten bağımsız stabil bir sunum ve olabildiğince saydam bir iletimdir.

Her ne kadar ideal bir hoparlör kablosu için direnç ve kapasitans değerlerinin mümkün olduğunca düşük olması vazgeçilmez ise de bunu yalnızca kablonun kesitini artırarak sağlamaya çalışan geleneksel yaklaşımın önemli zaafları vardır. Kablonun geometrisi sabit tutularak yalnızca kesiti artırıldığında kaçınılmaz olarak indüktans değeri de artar. Bu da yüksek frekans performansında düşmeye yol açar. Sıradan kablolarda indüktans değeri 1kHz frekansının üserine çıkar çıkmaz kabul edilemez seviyelere ulaşarak müzikalitede belirgin düşüşe neden olmaktadır.

İndüktans sorununu çözmek için kullanılan gümüş ve bakır iletkenlerden karma kablo yaklaşımı da başka bir genetik hastalığa sahiptir. Gümüş ve bakırın farklı oksidasyon karakterleri vardır. Yani her iki metal farklı koşullarda ve farklı biçimlerde oksijen bağlarlar. Bunun sonucunda da bu tür karma kabloların iletkenleri arasında çok sayıda diyot noktaları oluşur. İşte bu yarı geçirgen diyot noktaları pek çok spesifik frekanstaki seslerin ya hiç iletilmemesine ya da çok düşük iletilmesine neden olur. Bu fenomen laboratuar koşullarında saf tondaki sinyaller ile rahat ölçülemese de kompleks müzik pasajlarında kendini belirgin olarak gösterir.

Tüm Sword hoparlör kabloları kullanılan terminasyon tekniği nedeniyle konektöre monte edilmiş durumda sunulmaktadır. Bu yöntemde herhangi bir lehim kullanılmaksızın vakum ortamında iletkenler ve Combicon konektör gövdesi ultra yüksek bir basınçla sıkıştırılarak tek bir kütle haline getirilir. Bu yöntem kablo-konektör geçişinde sinyalin dirençle karşılamasını kesin olarak önler.

Supra Sword hoparlör kablosu standart fabrikasyon uzunluklarda üretilmekle beraber, özel gereksinimleriniz için sipariş üzerine özel uzunluklarda da üretilebilmektedir.

Sınırlı sayıda üretilen Supra Sword hoparlör kabloları özel maun ahşap saklama kutularında 24 ayar altın kaplama banana-BFA ve spade bağlantı uçları ile standart olarak sunulmaktadır.

Supra Sword paranın satın alabileceği en yüksek performanslı hoparlör kablolarından biridir. Bunu onaylamak için favori kayıtlarınızı onunla bir kez dinlemeniz yeterli....

SUPRA. No nonsense!!!

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

YAPISAL ÖZELLİKLER
Özel Teknolojiler Çift katmanlı helikal Litz sarmal
İletken Metalurjisi Litz Kaplı %99,999 Oksijensiz Bakır
Dielektrik Yapısı  Gaz Dolgulu Yapısal PVC Köpük
Kablo Geometrisi Çok İletkenli Çift Katmanlı Bifilar Helikal
Konektör Seçenekleri Supra Combicon Banana veya Spade
Önerilen Maksimum Akım 40A
Minimum/Önerilen Yanma Süresi 50/200 Saat 
Minimum Bükülme Yarıçapı  Kablo Çapı x 8
Konektör Yapısı Sabit Combicon Kaide+Vidalı Spade/Banana-BFA
KULLANIM ALANLARI
İdeal Kullanım Yeri Yüksek performanslı müzik sistemlerinde ampli ve hoparlör arasında
İdeal Sistem Seviyesi Tüm hi-fi ve high end stereo ve surround sistemler
Öne Çıkan Performans Özelliği Sıfır endüktans ve faz sapması. Sıfır grup gecikmesi.
Uyumlu Kablo Modelleri Supra Sword ve EFF-I serileri
TEKNİK ÖZELLİKLER  
Direnç (Ohm/km) 5,2
Kapasitans (pF/km) <40
Endüktans (mH/m) 0,25
Hız Faktörü (% Işık Hızı) 78
İletken Sayısı 48
OPSİYONLAR  
Active Shielding -
Bi-wire -
Özel Uzunlukta Üretim Evet
RENK VE GÖRÜNÜM
Renk Seçenekleri Buz Mavi
Özel Renkte Üretim Seçeneği -