YENİ ÜRÜN

SUPRA CABLES

SUPRA CABLES Sword Excalibur Jumper

4XJUMPER BAN/SP.25CM

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

SUPRA Sword Excalibur – En iyisi!

Nihai hoparlör kablosunu geliştirmek için harcadığımız 2 yılın sonucu Sword Excalibur.

Amacımız dünyanın en iyi hoparlör kablosunu yapmaktı ve bunun için de ne ödünde bulunduk ne de kestirme yollara saptık. Tasarımın her parçası en üst kalite olmalı ama bütçeye uygunluğu da korunmalıydı, yani İsveç’te daima yaptığımız gibi…

Çift tel sarımlı Litz iletkenler, PE yalıtım, minimum parazit için büküm ve ekranlama, CNC’de işlenmiş toprak bağlantılı kablo ayırıcı, XL-Annorum toprak iletkeni, rodyum kaplama masif bakır konnektörler. Kablo uç gövdeleri Excalibur için tasarlamış ve iletken bükülerek uç gövdesinin içine yerleştirilmiştir (tıpkı bir F-konnektör gibi).

Daha sonra yalıtılmamış kablolar mekanik olarak bükülüp uç takılarak kusursuz ve hava geçirmez bir kablo bağlantısı sağlanmıştır. Konnektörün gövdesinde bir M6 bağlantı kullanılmıştır ki bu da rodyum kaplama spade ve banana uçlarla bağlantı imkânı sağlamaktadır.

XL Annorum iletkenli toprak bağlantısı standart olarak 30 cm’dir ve özel olarak uyarlanmış, rodyum kaplama combicon konnektörleri bulunmaktadır. Daha önce standart Sword’un mevcut kablolarımızdan en iyisi olduğunu söylemiştik ama Sword Excalibur tam saydamlık açısından birkaç adım daha ileride, bu sebeple onu tanımlayacak en iyi terim patentli “high-end” hoparlör kablosu olabilir.

Sırrı mı nedir? Çift tel sarımlı Litz iletkenler, kutup başına, ayrı ayrı yalıtılmış 24 adet örgüden oluşmaktadır, 12 sarım tek bir yöne doğru yapılmış, kalan 12 ise tam terse sarılmıştır. Bu şekilde manyetik alanın azaltılması ve indüktansın düşürülmesi mümkün olabilmektedir.

Dahası litz sarımlı ve ayrı ayrı yalıtılmış örgüler dinamik yüzey etkisini de ortadan kaldırmaktadır. Sword, işitilebilir frekans spekturumu boyunca endüksiyonsuz ve eş fazlı bir kablo davranışı sergiler. Burada silinmeyen tek şey sestir ve böylece müziğin her notasını tüm dinamikleriyle işitebilirsiniz. Patentli kablo tasarımı, Ljungskile, İsveç’te yaratılmıştır!

Sesi nasıl?
Onun seste ne gibi iyileşmeler yarattığını dolaysız şekilde anlatmanın yolu pek de yok, bu yüzden açıklamaya çalışalım. Sword, Hi-Fi sisteminizden gelen hakiki sinyal çıkışını korur ve ampliden hoparlöre geçiş sırasında ona eksiksiz bir saydamlık sağlar. Kısacası siz müziği işitirsiniz, yani ne azını ne de fazlasını!

Sword’u yalnızca önceden sonlandırılmış olarak satıyoruz!
Bunun sebebi, kablo ile konnektörler arasındaki geçişkenliğin kritik öneme sahip olması. Kablonun ve bağlantı niteliklerinin en üst seviyede olabilmesi için, bu konuyu tamamen bünyemizde çözmemiz gerektiğine karar verdik. Kabloyu yüksek basınçla taktığımız uçla sonlandırıyor, böylece kusursuz, hava geçirmez bir bağlantı imkanı sağlıyoruz.

Sword Excalibur, kendine özel ahşap kutusunda, rodyum kaplama banana ve spade konnektörlerle birlikte sunulmaktadır. Bu üstün kablo için gereksiz bir risk almak istemedik.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Mechanical specifications
Conductor crossection area 3 / 12 mm2 / AWG
Conductor number 2 pieces
Strand numbers per conductor 12 + 12 pieces
Strand diameter 0.4 mm
Conductor material Enameled oxygen free Copper
Insulation PE
Jacket PVC
External size 17,5 mm
Halogen free / Flame retardant No
Connectors
Banana/BFA Yes, with CombiCon Rhodium
Spade (Fork) Yes, with CombiCon Rhodium
Cable connection Airtight high pressure crimp
Electrical performance
Resistance 5.2 Ohm / km
Inductance 0.25 uH / m
Phase dislocation 0.96 cos φ (0.5-100kHz)
Phase error 0 ° (20 Hz - 20 kHz)