SUPRA CABLES

SUPRA CABLES Ply 2x3,4 Combicon (Stereo) Blue

Ply Serisi Dörtgen Kesitli 2x3,4mm Yüksek Performanslı Hoparlör Kablosu 2,0 Metre Combicon Konektörlü

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

%99,999 OFC oksijenden arındırılmış saf bakır iletkenlerin üzerleri bakire kalay ile kaplanarak üretilmiş yüksek performanslı 2x3,4mm2 kesitli 2x2 Metre boyunda Supra Combicon konektör setiyle donatılmış hoparlör kablosudur.

Her ne kadar ideal bir hoparlör kablosu için direnç ve kapasitans değerlerinin mümkün olduğunca düşük olması vazgeçilmez ise de bunu yalnızca kablonun kesitini artırarak sağlamaya çalışan geleneksel yaklaşımın önemli zaafları vardır. Kablonun geometrisi sabit tutularak yalnızca kesiti artırıldığında kaçınılmaz olarak indüktans değeri de artar. Bu da yüksek frekans performansında düşmeye yol açar. Sıradan kablolarda indüktans değeri 1kHz frekansının üzerine çıkar çıkmaz kabul edilemez seviyelere ulaşarak müzikalitede belirgin düşüşe neden olmaktadır.

İndüktans sorununu çözmek için kullanılan gümüş ve bakır iletkenlerden karma kablo yaklaşımı da başka bir genetik hastalığa sahiptir. Gümüş ve bakırın farklı oksidasyon karakterleri vardır. Yani her iki metal farklı koşullarda ve farklı biçimlerde oksijen bağlarlar. Bunun sonucunda da bu tür karma kabloların iletkenleri arasında çok sayıda diyot noktaları oluşur. İşte bu yarı geçirgen diyot noktaları pek çok spesifik frekanstaki seslerin ya hiç iletilmemesine ya da çok düşük iletilmesine neden olur. Bu fenomen laboratuar koşullarında saf tondaki sinyaller ile rahat ölçülemese de kompleks müzik pasajlarında kendini belirgin olarak gösterir.

Supra Ply serisi hoparlör kabloları kalitelerini özellikle hızlı sinyallere verdikleri müthiş başarılı cevaplar ile gösterirler. 
Bunu bu aşağıdaki osiloskop görüntülerinde rahatlıkla görebilirsiniz. 


Supra Ply 2.0 2x3,4 mm iletken kesitleri ile en güçlü amplifikatörlerin çıkış gerilimilerini bile hiç direnç göstermeden kolayca hoparlörlerinize iletir.

Yalıtkan olarak seçilen ve oldukça stabil bir kimyaya sahip saf PVC katman hassas kalay kaplamaları korozyon ve soyulmaya karşı tam korur.

Bu sayede işini tam gören kalay kaplamalar bakır iletkenler arasında akım sıçramaları ve 'deri etkisi' oluşumunu minimuma indirir. Böylelikle fiyatından beklenmeyecek ölçüde temiz ve net bir ses elde etmiş olursunuz.

Supra Ply serisi hoparlör kabloları yalıtım için kullandığı özel bakire PVC yapısal gaz dolgulu malzemesi sayesinde kapasitans değerini metre başına 45pF'ın altında tutmayı başarmaktadır. Ayrıca ara katmanda kullanılan yarı iletken nylon şerit de hayalet akımları önleyerek ultra sessiz bir yapı sağlar.

Yapısal özellikleri sayesinde özellikle yüksek frekanslarda benzersiz bir berraklık ve hız sergiler. Kablo endüstrisinde eşine az rastlanır biçimde sinyal iletim hızı ışık hızının %78'ine erişmiştir. Diğer pek çok pahalı kabloda kullanılan 'yüksek teknoloji' ürünü Teflon veya PTFE dielektrik malzemeler ile bu değer maksimum %71 olabilmekte.

Bu kadar makul bir fiyata bu kadar yüksek bir performansının sırrını merak mı ediyorsunuz? Çok basit; kendi mühendislik yaklaşımınızı kendiniz geliştirin, ölçülebilir bilimsel verileri esas alın, her zaman mümkün olan en kaliteli malzemeleri kullanın ve kendi kablonuzu hammadeden ambalaja dek kendiniz üretin.

Tommy Jenving ve onun çocuğu Supra markası, özelleşmiş hi-fi kablosu kavramını müzik dünyasına kazandıranın ta kendisidir.

SUPRA. No nonsense!!!

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

YAPISAL ÖZELLİKLER
Özel Teknolojiler Kare kesitli ultra düşük R/C/L değerli Ply geometrisi
İletken Metalurjisi Kalay Kaplı %99,999 Oksijensiz Bakır
Dielektrik Yapısı  Gaz Dolgulu Yapısal PVC Köpük
Kablo Geometrisi Çok İletkenli Çift Aksiyel
Konektör Seçenekleri Supra Combicon Banana veya Spade
Önerilen Maksimum Akım 36A
Minimum/Önerilen Yanma Süresi 20/100 Saat 
Minimum Bükülme Yarıçapı  Kablo Çapı x 5
Konektör Yapısı Supra Combicon
KULLANIM ALANLARI
İdeal Kullanım Yeri Her türlü müzik sisteminde ampli ve hoparlör arasında
İdeal Sistem Seviyesi Tüm stereo ve surround sistemler
Öne Çıkan Performans Özelliği Kendi kategorisinde rastlanmayan berraklık ve detay zenginliği
Uyumlu Kablo Modelleri Supra EFF-I serisi
TEKNİK ÖZELLİKLER  
Direnç (Ohm/km) 6,1
Kapasitans (pF/km) <45
Endüktans (mH/m) 0,20
Hız Faktörü (% Işık Hızı) 78
İletken Sayısı 192
OPSİYONLAR  
Active Shielding -
Bi-wire -
Özel Uzunlukta Üretim Evet
RENK VE GÖRÜNÜM
Renk Seçenekleri Buz Mavi
Özel Renkte Üretim Seçeneği -