• SUPRA Cables – İsveç tasarımı, İsveç yapımı

  Hi-Fi müzik cihazlarında interkonnektlere ve kablolara yatırımın tarihi yaklaşık 40 yıl öncesine dayanıyor ve bizler de Jenving Technology olarak kendimizi bu konuda öncü kuruluşlardan biri olarak görüyoruz. 1976 yılından evvel, iletken alanı 0,5 mm2 ‘lik basit bir güç kablosu yeterli görülürdü ve eğer hi-fi kurulumu çok güçlüyse o zaman bunun 0,75 mm2’ye çıkartılması düşünülebilirdi. Dahi ve azimli bir mühendis olan şirketimizin kurucusu Tommy Jenving, amplilerin çıkış gücünden tam manasıyla faydalanabilmek için bunun yeterli olmadığını düşünerek yepyeni bir kablo tasarlamaya başladı.  

  1976 yılında bugünkü Classic 2x2,5 mm2’lik hoparlör kablomuzun dengi olan yeni bir kabloyu piyasaya sürdük ve pazarı temellerinden sarstık! Zamanında çığır açan bu olayın ardından, kablolara herhangi bir hi-fi sistemin eşit derecede önemli bir parçası olarak yaklaşılması söz konusu oldu ve bu yaklaşımı benimseyen birkaç kablo markası halen pazarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki Supra Cables bunu ilk yapan firmadır! 

  Bizimle high-end’çi rakiplerimiz arasındaki en temel fark, bizim içinde yer aldığımız fiyat segmentinin yeterli ses kalitesi elde edilemeyecekmiş hissi vermesidir. Bizim kablolarımızın fiyatları çoğu zaman sadece kalın plastikten bir kılıfın içine sokulmuş ve altın kaplaması daha ilk bağlantıya bile dayanamayacak birtakım kablolara denktir. Ancak biz İsveç’te belirli bir ilkeyle yetiştiriliyoruz, o da şu ki, eğer biz bir şey sunacaksak ve bunun karşılığında para alacaksak, o zaman sunduğumuz şeyin aldığımız paranın karşılığını vermesi gerekir. Biz Supra’da buna “Saçmalığa yer yok” diyoruz.  

  Pazara çarpıcı bir giriş yaptıktan sonra işte hep bu “Saçmalığa Yer Yok” prensibiyle çok sayıda ürün ortaya koyduk ve bunların çoğu da “Best in Test”, “Best Buy”, “Priceworthy” gibi ödüller aldılar. Peki ama o zaman kablolarımızı nasıl böyle bütçeye uygun bir fiyatla sunabiliyoruz? Öncelikle, biz bütün kablolarımızı kendi tesisimizde tasarlıyor ve üretiyoruz. Derin ses etkisine sahip ama bunun dışında hiçbir şey barındırmayan en yüksek kalitede malzemeler kullanıyoruz. 9N saflıkta bakıra kriyojenik işleme mi? Gerçekten mi? 

  Bizler, İsveç’in önde gelen üniversiteleriyle işbirliği yapan elektronik mühendisleriyiz ve kötü bir ses davranışından kaçınarak bir kabloyu fiziksel olarak tasarlama konusunda çok engin bilgilere sahibiz. Kablolarımıza şöyle bir göz atsanız bile bunu hemen anlarsınız – bizim ürünlerimizin üzerinde ne gizemli bir kutu ne de pil vardır. Bizim telafi etmeye ihtiyacımız yoktur, ürünlerimiz daha en baştan itibaren ses bakımından iyidir. Ve biz sesi değil, müziği dinleriz!

  Bir Supra kabloya sahip birisi olarak, müzikal niteliklerde ciddi bir iyileşme olduğunu görecek ve bir daha asla sözde birtakım spesifikasyonların pekâlâ içinde olmanıza rağmen senkronize olmayan bir HDMI kablosu deneyimi yaşamayacaksınız. Lütfen bayinize gidin, bir set ödünç alın ve tercihen bir hafta sonunuzu koleksiyonunuzdaki müzikleri dinleyerek geçirin. Farkı hem işitecek hem de hissedeceksiniz.

  Saçmalığa Yer Yok İlkesinin Esasları

  • Pazarda mevcut en yüksek kalitede malzemeler
  • Tekniğe dayalı ve ölçümlenebilir tasarım sayesinde inovasyon
  • İsveç, Ljungskile’deki tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz patentli tasarım ve üretim
  • Lehimlemeden askeri standartlara kadar daha pek çok şeyde lisans sahibi çalışanlar


  .