Sugden Audio

Sugden Audio Masterclass FPA 4 Graphite

Pure Class ‘A’ Stereo Power Amplifier

(KDV Dahil)

PAYLAŞ

FPA 04 güç amplisi Sugden Masterclass ailesinin en son üyesidir. Kanal başına 30 watt’lık saf Class A bir güç amplisi olup saf Class A çıkış katına sahiptir. Çıkış katı Sugden’in binlerce müzik severe yıllardır müzikal doyumu yaşatmış olan klasik tek uçlu tasarımına sahiptir.

Amplinin özellikleri şunlardır; Fono (RCA/asitmetrik) stereo çift ve bir çift stereo dengelenmiş giriş XLR konektörü. Çıkış, Spade, Bare wire veya Speaker Jack Connectors için olanaklar sağlayan hoparlör bağlantı uçlarının iki adet stereo çiftiyle sağlanmaktadır.

Dengelenmiş giriş yeri, sinyalleri tek uçluya çevirmek üzere sol ve sağ sanal transformatör devrelerine bağlanmıştır. Bu da dengelenmiş girişin özelliklerinden faydalanarak bunu dengelenmemiş devre performansının harika yönleriyle bir araya getirir ve yalnızca daha fazla müzik için gerekli potansiyeli ortaya çıkartır.

Amplinin giriş katı (yeni bir tasarımdır) genel performansı daha iyiye taşımak ve Class A çıkış katının potansiyelini sonuna kadar kullanmak üzere geliştirilmiştir. Yumuşak devreli ve içte aşırı yüklenme yaşanmayan lambalı amplilerin mükemmel özelliklerine sahiptir. Yüksek frekanslardaki faz kaymaları da çok açık, baskılanmamış, geniş ve kulağı yormayan düşük nitelikli bir sonuç vermektedir.

Amplinin özellikleri arasında bulunan bir adet komparatör ile düzeltme devresi sayesinde değişen yük miktarlarına ve distorsiyona bağlı olarak oluşabilecek hatalar düzeltilmekte ve yüksek empedanslı giriş amplisinin çıkışıyla uyumlu hale getirilmektedir. Sinyali otantik haliyle korurken yükü daha stabil hale getirir ve çıkış empedansını sıfıra doğru zorlar. Sugden Error Correction (Sugden Hata Düzeltme) özelliğine sahip olan amplinin açık çevrim çıkış empedansı bulunmaktadır ve bu da yüksek frekanslarda yüksek seviyede nemlendirici faktör olarak rol oynamaktadır.

Amplinin çıkışının özel seçilmiş horparlörlerle birleştirilmesi bir adet “yumuşak bağlantı” koruma paneliyle mümkündür. Bu statik bağlantılı bir anahtar paneli olup inanılmaz derecede düşük, “on resistance” güç mosfetleri kullanır. Bu cihazlar hoparlör bağlantısında istenmeyen sesler oluşmasını engelleyecek ancak yine de hassas bir bağlantıyı mümkün kılacak şekilde on ve off olarak zamanlanmıştır.

Diğer tüm Sugden amplileri gibi bu ampli de, hâlihazırda mevcut olan müzik depolama / yeniden üretme cihazlarıyla uyum içinde çalışarak müzikal doyumu doruk noktada yaşatacak şekilde tasarlanıp geliştirilmiştir.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

ÖZELLİKLER
Giriş Stereo RCA, Stereo XLR Balance
TEKNİK ÖZELLİKLER
Giriş Hassasiyeti 1 volt tam çıkış
Güç Çıkışı 2x25 Watt
Frekans Cevabı -0.3dB 18Hz to 95kHz
Band Genişliği 10Hz to 125kHz
Gürültü Seviyesi > 82dB
Distorsiyon 1w 1kHz <0.04%
Ağırlık 15kgs
Boyutlar 143 x 430 x 350mm (hwd)