• Roon ekibi müziği ve sesi seven insanlara kusursuz deneyimler sunma yolunda tutkuyla çalışıyor. İlk müzik ürünümüzü 2004 yılında yarattık ve o günden beri de insanların yaşamına daha fazla müzik taşıyabilecek yeni teknolojilerin peşinde koşuyoruz. Sooloos, Meridian Audio ve HP ile müzik yazılımları konusunda kurduğumuz işbirliğinin ardından 2015 yılında Roon Labs’i kurduk.  

  BİZ UFAK TEFEK AMA ZEKİYİZ
  Biz, kurucuları tarafından yönetilen ve kendi kendini finanse eden küçük bir şirketiz. Daha da önemlisi, biz yalnızca çok sevdiğimiz ve beğendiğimiz ürünler ve hizmetler üretiyoruz ve bu da yaptığımız her şeyden belli oluyor. Abonelerimiz bizim içim müşteriden daha fazla şey ifade eder… Onlar bizim müziğe olan tutkumuzu paylaşan ve Roon’un etrafını saran camiaya canla başla katılım gösteren bir hayran kitlesidir. Firmamız çabuk ama altından kalkabileceğimiz bir hızla büyüyor ama bu büyümenin sebebi devasa boyutta fonlamalar değil, bunun sebebi bizim insanlara hoşlarına gidecek ve para ödeyerek almaya gönüllü olacakları ürün ve hizmetler sunmamızdır.

  YAŞAM STİLİ BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİDİR

  Bizim “asıl yuvamız” kurucularımızın çok eski zamanlarda tanıştıkları New York şehridir ama şu anda birkaç kıtaya dağılmış yaklaşık 50 kişiden oluşan bir ekibimiz var. Hepimiz uzaktan çalıştığımızdan yaşadığımız ve keyif yaptığımız yer bizim çalışma alanımız amaekip olarak birbirimizle Skype üzerinden temas kuruyoruz. Ekibimiz o kadar geniş bir zaman dilimini kapsıyor ki “ofiste” neredeyse mutlaka birisi bulunuyor diyebiliriz.

  Gurme kafeterya yemekleri ve bedava espresso kahveler sunmuyoruz çünkü bize göre çok daha önemli bir şey var ki bu da ekip üyelerimizin kendi yaşamlarını tasarlamaları. İster ücra bir dağda yalıtılmış bir yaşam, ister şehir merkezinde bir aile yaşamı kurmak istesinler fark etmez; ekibimizdeki herkes mutluluğu istediği yerde arayıp bulabilir. Bu yaşam tarzına diğer her şeyden çok daha fazla önem veriyoruz ve ekibimizdeki kişilere seçimleri konusunda destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

  Ekibimiz büyüdükçe bu kurulum şekli bize anlamlı bir avantaj sağlıyor. Coğrafi olarak kısıtlarımız olmadığından, çok yetenekli, müziği seven ve kim olurlarsa olsun ve nerede yaşıyor olursa olsun yaptıkları işten gurur duyan hırslı insanları işe alabiliyoruz.

  İYİ İŞ ÇIKARMAYA DEĞER VERİYORUZ

  Gerek birey olarak, gerekse ekip olarak öğrenmek ve gelişmek için sürekli bir gayret içindeyiz çünkü bu bizim sıra dışı işler ortaya koymamızı sağlıyor. Ortaya müşterileri büyüleyen ve içinde yer aldığımız endüstrinin saygısını ve desteğini kazanan işler koyabiliyoruz. Mutlu ekip, mutlu müşteriler, mutlu ortaklar.

  Biz aboneliğe dayalı bir iş modeli seçtik çünkü bunun müşterilerimizle aramızda dürüst bir ilişkinin kurulmasına yardımcı olduğuna inanıyoruz. Onları memnun etmek için yorulmak nedir bilmeden çalışıyoruz, zira onların da yola bizimle devam etme konusunda aktif bir seçimde bulunduklarını biliyoruz. Bu ilişkinin doğası bizi yenilik yapmaya ve başarı göstermeye itiyor.

  Kazanmadığımız parayı harcamıyoruz. Teknoloji dünyasında, büyük oyna, bu senin işinmiş gibi harca ve ya çabucak bat ya da dünyayı avcunun içine al diye bir basmakalıp bir öğreti söz konusudur. Biz buna katılmıyoruz. Biz bu işe kendi paramızı yatırdık, her şeyi küçük bütçelerle gerçekleştirdik, müşterilerin ilgisini ve sevgisini kazanarak organik bir şekilde büyüdük.  

  Eğer işleri nasıl yürüttüğümüzü anlayıp takdir ederseniz, bize katılmayı ciddi şekilde düşünebilirsiniz.  

  .