Rega

Rega Aura MC Reference

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Aura MC referans pikap pre amplisi, onlarca yıllık elektronik tasarım geliştirmesinin doruk noktasıdır. Tamamen hareketli bobin kartuşunuzdan ve plak çalma sisteminizden en iyi performansı elde etmek için tasarlanmış, tümüyle ayarlanabilir, üç aşamalı, simetrik bir pre amplifikatör geliştirdik.

  Yenilikçi Tasarım

Tamamen yeniden tasarlanmış özel bir kasa içine yerleştirilen Aura, hareketli bobin kartuşlarına özel olarak tasarlanmıştır ve kaliteden ödün vermez. Sinyal yolunu engellediği ve ses kalitesini düşürdüğü için gereksiz fonksiyonlardan kaçındık. Aura MC pikap pre amplisi, dikkat çekici ve yenilikçi tasarım fikirlerini bir araya getiriyor. Eğer bir pikap uzmanıysanız, Aura MC'yi mutlaka denemelisiniz. 
ANA ÖZELLİKLER
  • Üç kademeli, tamamen simetrik pre-amplifikatör
  • Bütün tipik düşük çıkışlı hareketli bobin kartuşları ile uyumludur
  • Tamamen ayarlanabilir
 

  BİRİNCİ AȘAMA

İlk aşama, simetrik bir bileşik çift giriş aşaması olarak yapılandırılmış paralel bağlı Linear Systems ultra düşük gürültülü FET (Alan Etkili Transistör) transistörleri kullanan simetrik, tamamlayıcı bir A sınıfı amplifikatördür. FET transistörlerin kullanılması, kartuşun hassas manyetik geometrisini bozmamak için kartuş bobininde bias akımı olmamasını sağlar. Giriş devresi yapılandırması ayrıca kartuş çıkışı ile giriş aşaması FET transistörleri arasında sesi bozacak herhangi bir bağlantı bileşeninin kullanımını da ortadan kaldırır. Tamamlayıcı ultra düşük gürültülü FET transistörleri ideal performans için dikkatle derecelendirilmiş ve eşleştirilmiştir. Bu aşama, RIAA dengeleme aşamasının pasif yüksek frekanslı kısmını çalıştırır. 
İKİNCİ AŞAMA

İkinci aşama, ortak bir ana sürücü aşamasına sahip simetrik, A sınıfı, diferansiyel bir amplifikatördür; bu aynı zamanda RIAA dengeleme aşaması düşük frekans kısmında aktif amplifikatör olarak kullanılır.


 
  ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Üçüncü aşama, ikinci aşamanın çıkışıyla birlikte dengeli çıkışı sağlamak için sinyali ters çevirir; üçüncü aşama, ikinci aşamada kullanılanla aynı devre topolojisini kullanır.

Güç kaynağı, hızlı diyotlar ve düşük gürültülü bir voltaj referansı kullanan simetrik, ayrık bir izleme güç kaynağıdır.Her aşamanın kendi özel güç kaynağı ve LED referanslı akım jeneratörleri vardır. Tavan boşluğunu en üst düzeye çıkarmak için Aura, bu tür bir ön amplifikatörde normalde bulunandan %60 daha fazla bir güç kaynağı voltajına sahiptir.

Sinyal yolunda çok yüksek kaliteli, polipropilen kapasitörler kullanılmıştır. 1 toleranslı polipropilen kapasitörler RIAA EQ aşamalarında ve ses sınıfı kapasitörler devrenin geri kalanında kullanılmıştır. Gain, Mute ve Mono anahtarlama yüksek kaliteli röleler kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Input Load ​50, 100, 150, 300 & 400 Ω
Capacitive Load ​1000, 2000, 3200, 4300, 5700 pF
RIAA Accuracy 0.2 dB 100 Hz to 50 kHz
Frequency Response 13.5 Hz (-3 dB) to 100 kHz (-0.2 dB)
THD 0.03%
Input Sensitivity ​69.5 dB (Gain Setting I), 63.5 dB (Gain Setting II)
Dimensions (W x H x D) 350 x 435 x 88 mm
Weight 13 kg

Tam teknik özellikler için, kullanım dokümanı sekmesinden Planar 8 Kullanım Kılavuzunu (çok dilli) indirin .

Kullanım Kılavuzu/ Aura MC Reference English