• POLK KİMDİR? 

  Müzik hakkında işte böyle hissediyoruz.

  Ve dışarıda bir yerlerde, bizimle aynı şeyleri hisseden birçok insan olduğuna inanıyoruz. Kalplerindeki müzik tutkusunu açıkça yaşayan bizim gibi insanlar var.

  Gösteriş için ya da sırf birine bir şeyler ispatlamak için değil bu, müzik bizi öylesine duygulandırıyor ki, bunu göstermekten kendimizi alamıyoruz sadece.   

  Üniversiteden fizik ve mühendislik derecesiyle yeni mezun olmuş, üç müzik sever dostu 1972 yılında Polk Audio’yu yaratmaya iten de işte yine buydu. 

  Koşulsuz bir müzik sevgisi ve bu sevgiyi sonuna kadar yaşayabilmeniz için muhteşem sesler üretmek üzere teknolojinin sınırlarını zorlayarak dur duraksız yenilik peşinde koşmak…

  Biz hala aynı yoldayız. Biz hala aşığız.

  TARİHÇEMİZ
  Üniversiteden sınıf arkadaşı olan ve fizik, mühendislik ve müzik sevgisini bir arada yaşayan üç dost: Matthew Polk, George Klopfer ve Sandy Gross. Bu üç ahbap 1971 yılında, country müziği üzerine bir konferans ve konser organizasyonu için bir ses sistemi kurma işini üstlendiler ama bunun için organizasyonun yeterli fonu olmadığını anlayınca, bu sistemi tasarlayıp üzerine bir logo koymaya karar verdiler. İşte Polk Audio böylece doğmuş oldu. İlk Polk Audio ofisi, 1972 yılında, Baltimore’un oldukça fazla gelişim göstermiş bir sokağında kuruldu. Üç dostun müzik sevgisi, o günün koşullarına göre sadece daha iyi ses vermenin dışında, aynı zamanda pratik bir hoparlör tasarlamaları için onlara ilham olmuştu.  Konser kalitesini evlere taşımaya odaklanarak, 1972 yılında Monitor Serisini çıkarttılar ve “evde sese” yaklaşımı sonsuza dek değiştirerek, yeni bir performans ve değer standardı belirlediler.

  Kurulduğu 1972'den bu güne 55'ten fazla ses teknolojisi patenti bulunan sektör önderi. Çok geniş bir tüketici kesimine yönelik hoparlör ve elektronik tasarımlarıyla Polk Audio her zaman paranızın tam karşılığını sunar.

  .

Polk Audio Ürün Grupları