• Omicron, sahibi ve tasarımcısı olarak hassas mekanik alanında yirmi yılı aşkın deneyimin ardından 1998 yılında Mauro Mauri tarafından kurulmuştur. Müzik tutkusu ve mükemmellik arayışı, ürünlerimizin yapımında ana odak noktasıdır. Teknoloji, inovasyon ve bilimsel araştırma, Omicron Group'un esas olarak dayandığı temel noktalardır.

  ORIJINAL PATENTLER
  Şirket, high-end standlar için modüler yapıların oluşturulması ve Magic Dream aksesuarlarının hayata geçirilmesi için endüstriyel orijinal ve tescilli patentleri kullanmaktadır. Piyasaya sunulan ilk high-end aksesuarlarımız dünyada en çok taklit edilen ürünler olmuştur.

  HEDEFİMİZ
  Bizler, ten rengi, din ve içinde yaşadıkları refah düzeyinden bağımsız olarak, insanlar arasındaki gerçek ve tek bağın müzik olduğunu düşünüyoruz. Omicron olarak, herhangi bir müziğin maksimum kalitede çalınmasını sağlamak için materyallerden taviz vermeden sesin yeniden üretimini geliştirmek ve iyileştirmek için her zaman var gücümüzle çalışıyoruz.

  FELSEFE
  Tüm evren bir titreşimden ibarettir, ışık bir titreşimdir, ses bir titreşimdir. Titreşimleri ortadan kaldırmayı değil, onları en iyi şekilde kullanarak yok etmeyi düşünün.

                TITREŞIMLERE KARŞI BIR YAŞAM 

  Mauro Mauri 10 Mart 1961 tarihinde İtalya'da doğdu. Hassas mekanik ile ilgili teknik çalışmalar diploması aldıktan ve titreşimlerin malzeme stabilitesi üzerindeki etkisi üzerine çalışmalarını sürdürdükten sonra Mauri, elektrikli ekipmanlardaki elektrik alanlarının yarattığı titreşimler üzerine çalışmalarını derinleştirdi ve bunların yüksek mühendislik ürünü ve amaca yönelik mekanik aletler aracılığıyla ortadan kaldırılmasını inceledi. Mauri, 1998 yılında Omicron Group şirketini kurarak Hi-Fi dünyası için özel olarak tasarlanmış ilk aksesuarları pazara sundu.

  Titreşimlerin ortadan kaldırılamayacağını hemen fark ettim... Daha sonra, Hi-Fi sisteminin herhangi bir elektrikli veya elektronik bileşeninin sesi üzerindeki etkileşimlerini en aza indirerek bu titreşimlerden yararlanan aksesuarlar yapmaya karar verdim.

  Mauri aksesuar serisini "Magic Dream" adıyla piyasayla buluşturdu. Daha sonra, odyofil alanı için tamamen anti-sismik yapılar geliştirildi. Anti-sismik sehpalar, hoparlör standları, elektronikler için modüler yapılar, stabilizatörler ve dekuplaj (ayırıcı) ayakları çok geçmeden dünya çapında birçok odyofil için bir referans noktası haline geldi.

  Araştırmalar devam ediyor... Kuantum fiziğinin Mauri tarafından tasarlanan en yeni aksesuarlara uygulanması, titreşimlerle mücadelede son sınır gibi görünüyor.
  .

Omicron Group Ürün Grupları