YENİ ÜRÜN

Musical Fidelity

Musical Fidelity M6X VINYL Black

M6 Vinyl yenilendi ve artık dengelenmiş bir girişe ve tamamen gömme devre kartı tasarımına sahip

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

M6x Vinyl – Genel Bakış
M6x ViNYL, hoş bir tasarıma ve kasaya sahip, yüksek performanslı, son derece hassas ve doğru bir fono MM/MC kartuşları destekleyen phono pre-ampli. Biz yola neredeyse hiç sınır tanımayan bir fono katı yapmak üzere çıktık. Böylece M6x Vinyl giriş katını aşırı yüklemeniz mümkün olmayacak veya gerek tek uçlu, gerekse dengelenmiş olarak düzenli kullanım sırasında çıkış sürme kapasitesinde hiçbir sınırla karşılaşmamanızı sağlayacak şekilde tasarladık. M6x Viynl’de 3 giriş bulunuyor ve bunların her birinin MM/MC seçeneği ve yük ayarı bulunuyor. Ayrıca yapılan giriş ayarları hafızaya alınıyor. M6x Vinyl, çok rekabetçi bir fiyata üstün teknolojik özellikler ve ses performansı sunan, high-end sesin gerçek ruhunu temsil eden bir cihaz.    


Tasarım Felsefesi

M6 Vinyl’den M6x Vinyl’e güncelleme yaparken tamamen gömme bir devre sistemine geçiş yaptık. Bu da onun teknik ölçümlerde ve ses testlerinde çok daha iyi sonuçlar vermesini sağlıyor. Cihaz herhangi bir vinil hi-fi sistemle mükemmel şekilde uyum sağlayacak şekilde bir adet dengelenmiş giriş ve çıkış ve aynı zaman iki adet tek uçlu giriş ve tek uçlu çıkış ile donatılmıştır. Fakat buradaki en önemli soru şudur: Gömme devrelerin bu kadar özel olmasının sebebi nedir? 


Gömme Devrelerin Avantajları

Bir gömme devre, aynı zamanda gömme bileşenler diye de adlandırılan farklı ve münferit cihazlar olan elektronik bileşenlerden oluşur. Bunlar rezistanslar, kapasitörler ve indüktörler gibi “pasif” bileşenler de olabilir, “aktif” bileşenler de olabilir ki söz konusu amplide aktif olan bileşenler transistörlerdir. Sinyal zincirinde işlem amplifikatörü (Op-Amp) kullanılan entegre devreler, gömme devrelerin tam zıttıdır. Biz kendi tesisimizde, çok küçük ve verimli elektronikler üretebilmemizi ve aynı zamanda tasarım mühendislerimizin zamandan tasarruf edebilmelerini sağlayan, ses uygulamalarına yönelik olarak yapılmış özel işlem amplifikatörlerinden faydalanıyoruz. Ancak sayısız saatler süren dinleme testlerinin ve uzun yıllara dayanan tecrübelerimizin de bize gösterdiği üzere en iyi işlem amplifikatörleri bile çok nötr, doğal, dinamik veya canlı olmamaktadır ki bu saydıklarımızın hepsi Musical Fidelity ses imzasının öne çıkan özellikleridir. İşte bu sebepten ötürü, geleneksel ve gömme tasarımlarla tutkumuzu yeniden keşfediyoruz. Entegre devreleri olan standart fono pre-amplilerin on binlerce bileşeni varken, gömme tasarımlarda buna kıyasla yüz binlerce bileşen kullanılmaktadır. Bu, tasarım sürecini uzatmakla birlikte bize göre paranızın karşılığında en sesi alabilmeniz için en iyi sonuçları vermektedir.       


Saf Müziğe Yol Açmak

Herhangi bir elektronik cihazın, aslına bakarsanız herhangi bir ses bileşeninin en önemli niteliği, onun orada olduğunu fark etmemenizdir. Onun varlığını tamamen unutmanız gerekir. Bu kritere göre M6x Vinyl neredeyse mükemmel bir ürün. İşitilebilir bir gürültüsü yok, hakikaten hiç distorsiyonu yok, girişinin ve çıkışının aşırı yüklenmesi mümkün değil… Üstelik kartuşunuzu kusursuz bir biçimde yükleyebilirsiniz. O yalnızca müziğe hizmet için var. Sanatçıların ifade etmeyi arzuladıkları hisleri ve tutkuyu kulaklarınıza ve kalbinize taşımak için…  


Kısaca M6X Vinyl

  • MM ve MC kartuşlar için birebir ve hassas yükleme
  • Dengelenmiş giriş ve çıkış
  • Tamamen gömme devre kartı tasarımı

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

MM Input Frequency response: RIAA or RIAA/IEC ±0 .2dB
Input sensitivity: 5mV in for 500mV out (at 1kHz)
Input impedance: 47KΩ
Input capacitance: 50-400pF selectable
THD at 1 kHz: <0.005%
Overload margin: 26dB
Signal to noise ratio: >101dB
MC Input Frequency response: RIAA or RIAA/IEC ±0.25dB
Input sensitivity: 500μV in for 500mV out (at 1kHz)
Input impedance: 25Ω to 1,2KΩ selectable
Input capacitance: 470pF fixed
THD at 1 kHz: <0 .02%
Overload margin: 26dB
Signal to noise ratio: >90dB
Outputs (RCA/XLR) 1 pair RCA: left and right 500mV nom 10V max
1 pair XLR (balanced): left and right 1V nom 20V max
Power requirement Mains voltages: 230V/115V Internally set or 100V optional. AC 50/60Hz
Consumption: 20 Watts maximum. <0 .5W in standby (orange LED on)
Weight Unit only, unboxed 9.2 kg (20¼ lbs)
In shipping carton 13 kg (30⅔ lbs)
Weight and Dimensions Wide 440 mm (17⅓”)
High, including feet 100 mm (4”)
Deep (front to back) including terminals 400 mm (15¾”)

Kullanım Kılavuzu/ M6X VINYL English

Data Sheet/ M6X VINYL English