YENİ ÜRÜN

Musical Fidelity

Musical Fidelity M3X VINYL Black

M3x Vynil tamamen gömme bir fono katı – AB yapımı.

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

M3x Vinyl – Genel Bakış
M3x Vinyl hiçbir sınır tanımayacak şekilde tasarlanmış bir fono katı. Bağlanabilirliği kolay ve dolaysız. Bir tane girişi, bir tane de çıkışı var. Bunların hiçbirisi girişte aşırı yüklenemez ya da sürme kapasitesi bakımından çıkışı kısıtlamaz. MM ve MC uyumludur ve tam doğru bir yük ayarı yapılabilir. Tıpkı M6x Vynil gibi üstün teknik özellikler, sanatsallık ve ses performansı sunsa da hakiki high-end sesin somut örneğine giriş niteliğinde ama bütçeye daha uygun bir modeldir.


Tasarım Felsefesi
M3x Vinyl, tıpkı büyük ağabeyi M6x Vinyl gibi tamamen gömme bir devreye sahip ki bu da onun teknik ölçümlerde ve ses testlerinde çok daha iyi sonuçlar vermesini sağlıyor. Cihaz, bir adet tek-uçlu giriş ve çıkışla donatılmıştır (Single ended). Fakat buradaki en önemli soru şudur: Gömme devrelerin bu kadar özel olmasının sebebi nedir?  

M3x Vinyl, Musical Fidelity’nin en uygun fiyatlı pikap-pre amplisi olmasına rağmen, bizim en önemli değerlerimizin, yani renklenme barındırmayan, stresten uzak bir sesin, sıra dışı teknik performansın ve ödenilen paraya karşılık büyük değerin vücut bulmuş halidir.  


Gömme Devrelerin Avantajları
Bir gömme devre, aynı zamanda gömme bileşenler diye de adlandırılan farklı ve münferit cihazlar olan elektronik bileşenlerden oluşur. Bunlar rezistanslar, kapasitörler ve indüktörler gibi “pasif” bileşenler de olabilir, “aktif” bileşenler de olabilir ki söz konusu pre-amplide aktif olan bileşenler transistörlerdir. Sinyal zincirinde işlem amplifikatörü (Op-Amp) kullanılan entegre devreler, gömme devrelerin tam zıttıdır. Biz kendi tesisimizde, çok küçük ve verimli elektronikler üretebilmemizi ve aynı zamanda tasarım mühendislerimizin zamandan tasarruf edebilmelerini sağlayan, ses uygulamalarına yönelik olarak yapılmış özel işlem amplifikatörlerinden faydalanıyoruz. Ancak sayısız saatler süren dinleme testlerinin ve uzun yıllara dayanan tecrübelerimizin de bize gösterdiği üzere en iyi işlem amplifikatörleri bile çok nötr, doğal, dinamik veya canlı olmamaktadır ki bu saydıklarımızın hepsi Musical Fidelity ses imzasının öne çıkan özellikleridir. İşte bu sebepten ötürü, geleneksel ve gömme tasarımlara tutkumuzu yeniden keşfediyoruz. Entegre devreleri olan standart fono pre-amplilerin on binlerce bileşeni varken, gömme tasarımlarda buna kıyasla yüz binlerce bileşen kullanılmaktadır. Bu, tasarım sürecini uzatmakla birlikte bize göre paranızın karşılığında en sesi alabilmeniz için en iyi sonuçları vermektedir.        


Toroidal Güç Transformatörü  
Çekirdek doygunluğu düşük, özel ses transformatörleri elektromanyetik radyasyon düzeyini aşağı çekerler. Bu çok önemli ve elzem bir şeydir zira aksi takdirde bir fono amplisi düzgün çalışmaz. Transformatör ve amplifikasyon arasındaki mesafe ve elektromanyetik ekranlama sayesinde inanılmaz derecede yüksek bir sinyal/gürültü oranı yaratıyoruz. Bir fono kartuştan gelen birkaç yüz minivolt ile çalışıyorsak, o zaman her şey bunda rol oynayacak demektir; sinyal/gürültü oranının her bir desibeli son derece önemlidir. Bu cihazda, standby güç tüketimi sıfır olan, firmamıza tescilli yeni güç kaynağı çözümümüzü ilk kez kullandık. Ve sıfır seviyesini hakikaten de yakaladık! Bu cihaz süper yeşil bir ürün ve yeryüzünde böylesi bir ekolojik standby işlevine sahip başka bir ürünün var olmadığından da eminiz.


Ayrık Pasif EQ
Diğer fono katlarının birçoğunda global bir geribildirim döngüsü içinde tek bir eşdeğerleme (ekolizasyon) ağı kullanılır. EQ ağı vasıtasıyla, fono preamplinin çıkışından gelen yükseltilmiş olan sinyal girişe geri getirilir. İşte bu, az evvel bahsettiğimiz geribildirim döngüsüdür ve tahmin edebileceğiniz üzere Musical Fidelity’nin tasarım felsefesinin yüksek standartlarına uygun değildir. Biz M3x Vinyl’de RIAA eğrisi için, global negatif geribildirim döngüsü olmayan ayrı amplifikasyon katlarında ayrık pasif eşdeğerleme kullandık. Bunun tasarımı da uygulaması da çok daha maliyetli olmasına rağmen, ideal EQ eğrisinin en doğru şekilde sunulmasını güvence altına almaktadır. Ayrık pasif eşdeğerleme daha iyi bir empedans eşleştirmesi ve ideal RIAA eğrisinden daha az sapma olmasını sağlamaktadır.     


Yüksek Teknoloji Mekanik ve Elektrik Mühendisliği – AB el yapımı
M3x Vinyl’in kalın çelik şasisi, ağır alüminyum ön plakası tüm sisteme sıra dışı bir sertlik kazandırırken, dışarıdan gelen parazitlere karşı muhteşem bir yalıtım sağlamaktadır. Sinyal/gürültü oranının mümkün olabilecek en yüksek düzeyde tutulabilmesi bakımından en önemli etmen güç transformatörü ve ampli katı arasında büyük bir mesafe bırakılmasıdır. Dış şasinin cilasının ve aynı zamanda içindeki elektroniklerin kalitesi (ki kepsi elle kablolanmıştır) üretimin tamamen AB’ye taşınmasıyla eriştiğimiz en yüksek imalat standartlarıyla korunmaktadır.  


Kısaca M3x Vinyl

 • MM ve MC giriş
 • Her türlü kartuş için kesin yük opsiyonları
 • Tamamen gömme devre kartı tasarımı
 • Çekirdek doygunluğu düşük toroidal transformatör fono katının gereksinimlerine özel olarak tasarlanmıştır.
 • Çevre dostu ürün: Standby güç tüketimi kesinlikle sıfır
 • Ayrık Pasif RIAA ve DECCA EQ
 • Çelik şasili ağır alüminyum ön plaka
 • Güç amplisi ile fono katı arasında minimum elektromanyetik parazit
 • Büyük şasi tasarımı güç transformatörü ile ampli katı arasında geniş bir alan bırakılmasını sağlamaktadır
 • AB yapımı

 • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
 • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

MM Input Frequency response: RIAA or RIAA/IEC ±0 .2dB
Input sensitivity: 5mV in for 500mV out (at 1 kHz)
Input impedance: 47KΩ
Input capacitance: 50-400pF selectable
Gain: 40 or 46dB with +6dB function
THD+N: <0.028%
Signal to noise ratio: 95dB
Crosstalk: better than 100dB
MC Input Frequency response: RIAA or RIAA/IEC ±0.3dB
Input sensitivity: 500μV in for 500mV out (at 1 kHz)
Input impedance: 25Ω to 1,2KΩ selectable
Gain: 60 or 66dB with +6dB function
THD+N: <0.28%
Signal to noise ratio: 80dB
Crosstalk: better than 90dB
Outputs (RCA) 1 pair RCA: left and right 500mV nom 10V max
Input 1 pair RCA
Power requirement Mains voltages: 230V/115V; AC 50/60Hz
Consumption: 20 Watts maximum. 0W in standby)
Weight and Dimensions Unit only, unboxed: 6.59 kg
In shipping carton & inc . accessories: 10.15 kg
W x H(incl. feet) x D(incl. terminals): 440 x 105 x 390mm
Standard accessories Mains lead: 10 Amp IEC

Kullanım Kılavuzu/ M3X VINYL English

Product Data Sheet/ M3X VINYL English