YENİ ÜRÜN

YOLDA

Musical Fidelity

Musical Fidelity MXStream Silver

High-end, sapması sıfır, sesi optimize edilmiş streamer ve ağ köprüsü

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞGenel Tanım

Musical Fidelity daima, mevcut sadakat standardını gelecek nesiller boyu koruyabilecek ve müzikal anlamda cezbedici ses cihazları yaratma vizyonuyla ilerlemektedir. Birçok MF klasiğinin halen gururlu sahiplerinin elinde olması tasarım felsefemizin başarısını ispatlamaktadır.


Musical Fidelity Geleneğinde Streaming Cihazlarının Yeri

MX-Stream, Musical Fidelity’nın her zamanki  hedeflerine uygun olarak geliştirildi. Teknik açıdan doğru tasarıma sahip, Musical Fidelity daima, mevcut müzikal anlamda cezbedici ses yalnızca ölçümleri açısından kusursuz değil, aynı zamanda rüya gibi bir ses üretebilen bir cihaz. Bu cihazın MF ruhuna sadık kalabilmesi için, sıcak ama saydam ve son derece detaylı bir ses imzası olmalı ve teknik ölçümlerinin çok temiz olması uğruna yaratılmış bir teknik hokkabazlıktan ibaret olmamalıdır. Onu işitmemiz gerekir, onu hissetmemiz gerekir  ve onun bizi etkilemesi gerekir. Ölçümleri pek de  kusursuz olmasa da insanların çok sevdikleri ve hatta zamanla daha da kıymet kazanan eski cihazlar vardır. Kusursuz teknik özelliklere yaklaşmak ve algılanabilir ses niteliklerine aynı özeni göstermek suretiyle de bu sevgi kazanılabilir. Keza Musical Fidelity’nin de her zaman yaptığı şey budur.  

Bu tip ses cihazları sonuç olarak en üst seviyelere yükseltilirken yine de bütçeye uygun seviyede tutulabilir. İşte MX-Streamer da bizim bu kadim tasarım felsefemizin başka bir örneği.  


Genel Bakış ve Donanım Tasarımı

MX-Stream, çevrimiçi veya network streaming servislerini entegre amplinize veya DAC’ye aktarabilen evrensel bir cihaz. Tek ihtiyacınız bir USB 2.0 Sınıfı Ses girişinizin olması. MX-Streamer’ın dijital ses devre sistemi sıfırdan yaratılmış, baştan sona özel yapım bir devre sistemidir. Her türlü baskılı devre kartına yönelik ayrı güç kaynaklarımız ve high-end voltaj dengeleyici bileşenlerimiz bulunuyor. İleri düzey bir zamanlayıcı denetimimiz var – ana işlemcimiz bile sıradan bilgisayarlardakine benzer standard bir işlemciye sahip tipik streaming çözümlerinde kesinlikle göremeyeceğiniz bir ses optimizasyonlu saatle işlemektedir. Tüm gelen dijital sinyaller en baştan temizlenmektedir. Gelen ve giden tüm ses dosyalar, sıradan streaming  çözümlerinde karşılaşılabilecek her türlü gürültüden arındırılmaktadır. Optimize edilmiş bir yazılım sayesinde bu yüksek teknoloji donanımın tasarımını maksimum seviyeye taşıyabildik ve sonuç olarak, bugüne dek gördüğümüz ilk sapması sıfıra yakın streamer cihazı yaratabildik.      

 

Bit-perfect ve Açık Kaynak Kodlu Yazılım

MX-stream’in tasarımı, yenliğe açıklığı korumak suretiyle onu geleceğe hazırlıklı kılıyor. MX Streamer her türlü açık kodlu yazılımı işletebildiğinden, 10 yıllık bir süre içinde en az bugünkü kadar yetkin olacak. Aynı donanım tasarımından faydalanacak ve kusursuz bir streaming cihazı  olarak işlev göstermeyi sürdürecek. Elbette, onu şimdi hemen kutusundan çıkartıp kurabilir, tak ve çal özelliği sayesinden derhal streaming yapabilirsiniz. Yerleşik işletim sistemi ve geri çalım yazılımı, tercih ettiğiniz bir USB DAC’a 1:1 bit-perfect dijital ses aktarımları yapabilmeniz için (varsayılan olarak) ayarlanmıştır. Hiçbir konuda endişe etmenize gerek yok, biz tüm mühendisliği ve ayarlamaları sizin için yaptık. Yani dijital ses teknolojisi hakkında derinlemesine bir bilginiz olmasa bile, Musical Fidelity’nin ses imzasının keyfini çıkartmakta özgürsünüz. Ancak, uzman kullanıcılar da, deneyimlerini kendilerine göre biçimlendirmek için kullanabilecekleri ileri seviye seçeneklere sahipler. Kısacası, MX-Streamer ile erişilebilir high-end parmaklarınızın ucunda…         


Esneklik ve Kontrol Seçenekleri

MX-Stream mobil uygulaması üzerinden kontrol edilebilir ve onunla eksiksiz bir dokunmatik ekran deneyimi yaşayabilmeniz için ona HDMI- ve dokunmatik ekranlar bağlayabilirsiniz. Sahip olduğu Roon-Ready sertifikası şu anda mevcut olan kayıpsız, yüksek çözünürlüklü streaming servislerini, yüksek çözünürlüklü formatları (32bit/384kHz ve DSD256’ya kadar) ve NAS desteği, USB hard disk desteği, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (iOS cihazlar için), ağ radyosu, otomatik  etiketleme ve müzik kitalığı dizinlemesiyle CD ripleme gibi standart ağ özelliklerini desteklemektedir. Kısacası, MX-Streamer son derece beceriklidir.   


Streaming Konusunda Kusursuz Bir Eşlikçi

MX-Streamer bağımsız bir ek bileşen olarak, USB B girişi bulunan herhangi bir entegre ampli veya DAC için kusursuz bir tamamlayıcıdır. Onu eksiksiz bir high-end cihaz yapan şey yalnızca içindeki yeni teknoloji değildir, zira entegre analog amplilerdeki analog devreler de, dijital devrelerin vegüç kaynaklarının analog devre sisteminden ayrı tutulduğu takdirde daha yüksek bir performans sergilemektedir. Çok fazla dijital devrenin sıkıştırılması, tüm sistemde fazladan yüksek frekans distorsiyonu gözlemlenmesine yol açmaktadır. Başka yönden bakılırsa, pre ve güç amplisine yönelik devasa güç kaynaklarının kullanılması da bol bol manyetik radyasyon içermeleri dolayısıyla, dijital devre performansını olumsuz etkilemektedir. Streaming ve amplifikasyonu ayrı tutarak, hakiki high-end ses vizyonumuza sadık kalabiliyor ve aynı zamanda ampli ve streamer cihazlarımızın uzun ömürlü ve bütçeye uygun olmalarını sağlıyoruz. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Özellikler:

• Yüksek çözünürlüklü ağ köprüsü
• Seçilebilir ağ ve USB girişi bulunan
• modern DAC ile uyumluluk
• Bit-perfect ses optimizasyonu:

- Odyofil geriçalım yazılımı
- Düşük gürültü regülasyonu ve detoks kısmı 
- USB ve Wifi düşük evre gürültüsü saat kısmı
- Senkronize saat, aralıklı faz ve kapasitör

Çoğaltıcı ön regülatörler

• Detoks: Sıfır sapma ve gürültü için gelen ve giden ses sinyallerini temizler
• CD ripleme (harici USB CD sürücü gereklidir)
• Akıllı cihazlarla ve PC/Laptop ile kumanda

Streaming Servisleri

• Spotify, Tidal, Qobuz, HIGHRESAUDIO, TuneIn
• Tam kapsamlı Roon Ready sertifikası
• Shareport(Airplay), UPNP/DLNA, Bluetooth

Girişler

• 2 x USB A
• 1 x Micro USB B (PC-Detox)
• Network (Ethernet, Wifi 802.11 b/g/n/d/e/h/i)
• Bluetooth (Bluetooth Classic + EDR v2.1, v3.0, v4.0 ve Low Energy)
• Ses formatları: PCM 32bit/352.8kHz, DSD256
• Dahili depolama: 16GB

Çıkışlar

• Ses optimizasyonlu USB A
• HDMI (görüntü)

Genel bilgi

• Aksesuarlar: Wifi anteni
• Dış güç kaynağı: 18V/1A DC (dahil)
• Boyutlar (WxHxD): 220 x 53 x 215 mm
• Ağırlık: 1.75 kg net