• Hi-Fi dünyasına hoparlörler üreten İngiliz menşeiili Monitor Audio, stereo ve surround sistemleri ile hem ev içinde hem mimariye uygun tasarımları ile dış mekanlarda hizmet vermektedir.

    Monitor Audio’nun sunmuş olduğu üstün kaliteli ses sistemleri ve benzersiz tasarımları, her odyofilin zevk ve bütçesine cevap verebilecek durumdadır. Performans kalitesi ile sofistike stilin uyumu, Monitor Audio hoparlörlerinden alınan zevkin garanti kaynağıdır. 

    Yıllardır üzerinde hassas bir şekilde çalıştığı metal dome sürücüleri ile dünya çapında oldukça haklı bir üne sahiptir. Hi-Fi dünyasındaki pek çok rakibin kağıt ya da plastik malzemeler kullandığı sürücü üniteleri için; Monitor Audio işlenmesi zahmetli olan metal malzemeleri kullanır. Metal malzemeyi; doğru işlemlerden geçirerek, ses reprödüksiyonu konusunda harikalar yaratmaktadır. 1970’lerin sonları ve 1980’li yıllarda, metal malzemeler kullandığı tweeter dome’ları ile piyasaya sürdüğü altı yeni model, hi-fi dünyasında büyük beğeniler kazanırken, bir yandanda inanılmaz tartışmalara yol açmıştır. Ancak Monitor Audio ses mühendisleri, ses dünyasını karıştıran tüm bu tartışmalara rağmen; 1988 yılında dünya üzerinde bir ilki gerçekleştirerek, altın alaşımlı dome tweeter’ları ile hoparlör üretmeye başlarlar. İnandırıcı olarak görünmeyen bu teknolojik sıçramayla, hi-fi dünyasındaki tüm dikkatler bir kez daha Monitor Audio’nun üzerinde toplanır. R352MD hoparlöründe kullanılan, alüminyum-magnezyum alaşımlı dome uygulama, sesi çok daha berrak ve pürüzsüz bir şekilde iletmektedir. Birbirini takip eden radikal uygulamaların sonunda  Monitor Audio; C-CAM® olarak anılan, patentli uygulaması, seramik kaplı alüminyum-magnezyum alaşımlı dome’ları ile, hi-fi dünyasına adını kazır.

    C-CAM® sürücüleri; her müzikal nüansı hissettiren, son derece hafif ve dayanıklı yapısı ile, adeta sihirli olarak nitelendirebileceğimiz özellikleri taşımaktadır. Geleneksel sürücülerden çok daha küçük ölçülerde dizayn edilmiş olan bu özel üniteler, sesde bir bozulma yaratmadan, insan kulağının duyabileceği frekansların da ötesine geçmeyi başarıyorlar. Monitor Audio, hoparlör kabinlerinde kullandığı bu muhteşem kaliteden asla ödün vermiyor, aynı zamanda tasarım olarakta son derece şık, elegan alternatifler sunuyor. Monitor Audio’nun ürettiği tüm hoparlörler, evinize bambaşka bir ambians katar.

    .