MJ Acoustics

MJ Acoustics Reference 400 Mk-SR

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ“Tam menzilli” (full range) diye adlandırılan hoparlörlerin birçoğu müzik kayıtlarında ve film disklerinde bulunan düşük bas frekanslarını yeniden üretememektedir ve bu frekanslar da gerçek kaydın doğal ambiyansının aktarılması açısından gerekli olan doğru bir yeniden üretim için gerekli frekanslardır. Bu frekanslar var olduklarında, “gerçek performansa” çok yakın bir sonucun ortaya çıkması dolayısıyla dinleyiciler tarafından hemen fark edilir. Elbette, film DVD’leri özel bas efektleri için atanmış özel bir bas kanalından faydalanmaktadır ama bu “özel efekt” diye tanımlanan şey için en doğru terim LFE (Düşük Frekans Efektleri) olmalıdır. LFE’nin, tam menzilli (full range)  ana hoparlörlere sunulan normal bir tam menzilli (full range)  ses sinyalinde mevcut olan bas frekanslarıyla karıştırılmaması gerekir. Düzgünce tasarlanmış bir sub-bas sistemi bu frekansları doğrulukla yeniden üretmekle kalmayıp, aynı zamanda geleneksel stereo müziğin çıkışına işitilenden ziyade hissedilen birçok düşük ve alttan gelen bas sesler ekleyecektir. Böylece de düşük frekans ve mid-bant menzilinde odyofillerin aradığı bir sadakat ortaya çıkmaktadır. Bant genişliği daha geniş olan bir sistem de daima daha gerçekçi ve en nihayetinde çok daha eğlenceli, canlandırıcı ve büyüleyici bir ses ortaya koyacaktır. Kritik öneme sahip bu bas frekanslarını eklemenin tek yolu, düzgün tasarlanmış bir sub-bas sistemini devreye sokmaktır. Bu şekilde yalnızca en pes müzik notalarını ortaya çıkartacak teknik kabiliyete sahip olunmakla kalınmaz, aynı zamanda hoparlörlerle kusursuz bir bütünleşme yaşayarak sisteminizle daha koyu ve daha doğal bir sesle sohbet eden bir unsur eklenmiş olur. Gözlerinizi kapatın, müzik size sanki iki ayrı kabinden değil de tek bir kabinden yayılıyormuş gibi gelecek. Reference 400-SR tam olarak bunu yapıyor ve bunu ise eksilmeyen bir denge ve topyekûn kontrolle gerçekleştiriyor.

MJ Acoustics tam olarak bunları yapabilecek sub-bas sistemler tasarlayıp üretmektedir. Yaklaşık 20 yıldır, MJ’nin sürekli gelişen ürün serileri dünyanın dört bir yanındaki odyofilleri ve sinefilleri memnun etmekte ve eleştirmenlerden daima çok iyi övgüler almaktadır. MJ’nin sunduğu ve kimsenin rekabet edemediği gerçekçilik, paranın karşılığını veren değer, hakiki bir sub-basın nadir bulunur bir şey olduğunu ve yalnızca uzmanlarından elinden çıkabileceğini göstermektedir.

Reference 400-SR’nin, gerekli tüm bileşenleri kapsayan ve dahası herhangi bir ses sistemiyle bütünleşmesi için gerekli olan bir özellik listesi var. İçinde bulunan mikro işlemci, bu özellikler listesini her bakımdan yönetiyor. Reference 400-SR’yi tüm ayarlarınızı görebileceğiniz dijital ekranı aracılığıyla kolayca yönetebilirsiniz. 300 mm karelik kompakt boyutuyla her türlü alana sığabilir. 300 mm ultra uzun atımlı sub-bas sürücü, dijital doğruluğa sahip crossover’lar, çok sayıda giriş, Yüksek-Düzey kablo seçeneği, M8 çivi ayaklar ile Reference 400-SR’nın donanımı muhteşem ve en talepkar filmlere ve en detaylı bas melodilerine hazır. Bir çift ikiz RCA giriş, hat düzeyi bağlantıdan ve aynı zamanda Yüksek-Düzey girişinden gelen odyofil düzeyi sistemin içindeki bas frekanslarının eklenmesini sağlamaktadır. LFE ve orta kanal bağlantıları için mevcut olan RCA girişler MJ Acoustics’e has özelliklerdir. Girişlerin hepsi eş zamanlı olarak kullanılabilir, hatta bir ev sinema sistemi kuruyorsanız bunu mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Ön sol ve sağ, orta kanal ve LFE kaynağı için atanmış hoparlörler için bas eklemesi yapabilirsiniz. Bir sistemde bulunan tüm hoparlörlerin sanki hepsi birer high-end kule hoparlörmüş gibi ses üretebilmelerini sağlayan bu subwoofer ile hakikaten sarıp sarmalayan bir ses sahnesi elde etmek mümkün.Görüş hattı bir IR uzaktan kumanda ve uzaktan alıcı göz seçeneğiyle birlikte sunulan ürün, 4 kullanıcı ön ayarının kolayca hatırlanmasını sağlamaktadır. iPod/iPad/iPhone/Android tablet gibi akıllı cihazlara sahip olanlarınız için de yepyeni ve heyecan verici bir “Smart Remote” özelliği ekledik. Böylece oturduğunuz yerden hiç kalkmadan, görüş mesafesinde uzaktan kumandayla dilediğiniz ayarı seçebileceksiniz ki bu da bugüne dek görülmüş bir şey değil. Tamamen MJ Acoustics’e has olan ve son 4 yıl içinde bünyemizdeki programlama ekibi tarafından geliştirilmiş olan bu özellik sayesinde o kadar çok ayar yapılabiliyor ki insan daha önce bu işi nasıl yapıyorduk diye sormaktan kendini alamıyor. Bayinizden size bir demo yapmasını rica edin ve sisteminizin eksik halkasını keşfedin! MJ Sub-bas sistem gibi bir şey hakikaten de yok. MJ müzik dinleme keyfinizde büyük bir dönüşüm yaratacak.

En son çıkmış teknolojilerin ve ses ayarı yapılmış el yapımı kabinin birleşimi olan bu gerçekten mucizevi subwoofer, sub-bas kontrolünde harikalar yaratıyor. En talepkar film müziklerine yetecek kadar koyu, derin ve güçlü bir ses sunuyor ama öte yandan hi-fi müzik dinletileri için gereken belli belirsiz, atik, hızlı ve tam doğru sesleri üretiyor. Sanki tam orada olmak gibi! Film izlerken gerektiği yerlerde ürkütücü olabiliyor, orası kesin, ama onu çıkarttığınız anda sistem temelsiz kalacaktır. Onu sisteminize eklediğinizde, bir daha onsuz yapamayacağınızı anlayacaksınız.
MJ sub-bas hoparlörü mevcut sisteminize eklemenizle birlikte gelen gerçekçilik gibisi yok. Onun, mevcut bir sisteme yapabileceğiniz en iyi müzikal yatırım olduğuna inanın. İşitebileceğiniz en güzel müziği işitmek istiyorsanız o zaman hemen bir tane MJ ekleyin, bir daha ondan ayrılmak istemeyeceğinize eminiz.


 “SES NE KADAR DOĞRUYSA O KADAR GERÇEKÇİDİR”
  
“MÜZİK İCRA EDİLDİĞİ ANDA TAM ORADA OLMAK GİBİ!”


Bir subwoofer bu kadar iyi bir ses verdiğinde, hiçbir alternatifi olamaz. %100 Britanya yapımı subwooferlar.

Reference 400-SR’nin teknik özellikleri:

 • 250watt gömme, Yüksek Dalga Akımlı MOSFET ve 4 adet yüksek dalga akımlı yanal MOSFET Ampli
 • Yüksek Voltaj, Yüksek Akım ve uzatılmış geçişkenler için yüksek dalgalanmaları reddeden rezervuar kapasitörler
 • Kazanç Kontrol Mezili 99 dB olan hoparlör ve hat düzeyi girişler
 • Neutrik Speakon konnektör (Yüksek düzey 100k ohm)
 • İkiz dengelenmemiş RCA (fono) konnektör (Altın kaplama) (Düşük düzey 10k ohm) - sol & sağ girişler için
 • İkiz dengelenmemiş RCA konnektör (fono) (Altın kaplama) – LFE ve Center girişleri için
 • Sofistike İkiz Crossover Devreleri – 20 – 120 Hz arasında değişken
 • LFE Bypass ayarı 200Hz
 • 12-volt tetikleme ve hassasiyet ayarı mevcut otomatik On/Off
 • MJ’nin Smart Remote uygulamasıyla görüş açısından uzaktan kumanda özelliği (iOS ve Android uyumlu)
 • SR için IP adresine ve yönlendiriciye gerek yoktur
 • Görüş hattı” RM Göz seçenekli Ir uzaktan kumanda (ekstra ücrete tabidir)
 • 0º ile 180º arasında ayarlanabilir faz kontrolü
 • Frekans cevabı oda içi 10hz’den to 200hz -3dB
 • D.I.P. (Dinamik Akıllı Koruma)
 • D.A.M.P. (Digital Olarak Doğru 3’üncü Nesil Mikro İşlemci)
 • 18 ve 25 mm’lik dayanıklı MDF malzemeden özel tasarlanmış kabin yapısı, volüm ve konfigürasyon
 • Güç çıkışı ölçerli ve frekans ayarlı dijital ekran
 • IEC ana giriş soketi sigorta anahtarlıdır
 • 300mm (12”) Ultra uzun atımlı sürücü, dayanıklı şasi ve istiflenmiş çift mıknatıs
 • Tam doygun, yüksek yoğunluklu mıknatıslarının kutup parça yapısı, piston hareketinin uzatılabilmesi için uzatılmıştır. 
 • 5 yıl garanti
 • Boyutlar (GxYxD ) 345mm X 385mm X 345mm & Ağırlık 17.5kg
 • Black Ash cila standarttır, diğer gerçek ahşap kaplamaları mevcuttur.


 • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
 • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.


MODEL ÖZELLİKLERİ
Hoparlör Tipi
Aktif Subwoofer 
Kabinet Yapısı
Bass Reflex 
Kabinet Materyali

30 MDF

Kaplama Tipi
Gerçek Ağaç 
Hi Level Crossover
Evet 
Low Level Crossover
Evet
Yüksek Geçiren Filtre
Evet
YAPISAL ÖZELLİKLER
İç Duvar Destekleri
Evet 
Kırılım Önleyici Ön Duvar
Akustik Şeffaf Kapaklar
Evet 
İsteğe Bağlı Kaplama ve Renk Opsiyonları
-
Zemin Yalıtım Mahmuzları
Evet
TEKNİK ÖZELLİKLER
Sürücüler
1x12' Ultra Long-throw Driver with Heavy Duty Chassis & Double Magnets
Frekans Bandı
13Hz-200Hz
Bas Sönüm Frekansı (-6dB)
Crossover Kesim Frekans Aralığı
20Hz-120Hz
Maksimum Ses Basıncı
99db
Ampli Gücü (8 Ohm)
250 Watt MOSFET Amplifier
Giriş Empedansı
Sinyal/Gürültü Oranı
Faz Ayarı
0°-180° 
Otomatik Uyku Modu
Evet
Giriş/Çıkışlar
Neutrik Speakon connector (High level 100k ohm) Unbalanced RCA (phono) connectors (Gold Plated) (Low level 10k ohm)
GENEL
Renk ve Kaplama Seçenekleri
Siyah, Rosewood, Cherry
Güç Tüketimi

Boyutlar GxYxD (mm)

345x385x345

Ağırlık

16.23 Kg


 

Teknik Detay/ Smart Remote Türkçe