Marten

Marten GETZ 2 Piano Walnut

Ana sahneye hoş geldiniz.

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Getz, Heritage serisini tamamlayan modelimizdir. Klasik ölçüleriyle bu 3 yollu model gerek fiyat gerekse performans bakımından üstün nitelikler taşıyor.


BU HOPARLÖRLE NELERE SAHİP OLACAKSINIZ
Saf performans
Cell tweeter’lar, saf seramik mid-range ve Accuton sandviç bas ile Getz 2 görünümü kadar iyi bir ses de sunuyor. 

Getz’in tweeter’larında elmas benzeri bir performans elde edilebilmesi için öncü bir teknoloji kullanıldı. Firmamızın imzası niteliğindeki seramik sürücülerle bu teknolojinin birleştirilmesiyle distorsiyon barındırmayan, son derece detaylı, saydam, geniş ve cezbedici bir ses sahnesi elde edildi.

Sandviç bas ünitesi düşük frekanslar üzerinde güç ve kontrol sağlıyor. Özel yapım alüminyum pasif radyatör daha dengeli, kontrollü baslar sunarken, gerçekçi, tam gövdeli bir ses performansı sergiliyor.

  • 3-yollu pasif radyatör
  • Mundorf iyileştirilmiş crossover
  • Accuton Cell tweeter’lar

“Tweeter’larda elmas benzeri bir performans yakalanabilmesi için çok özel ve öncü bir teknoloji kullanıldı.”


Leif Olofsson | Baş tasarımcı, Marten


SERAMİK KONİLER
Doğal ses için ileri teknoloji
Sert seramik hafif olmakla birlikte son derece katıdır ve bu da onu Sapphire adıyla bilinen hoparlör membranları için ideal bir malzeme haline getirir.


Bizim seramik konilerimiz, elektrokimyasal bir işlemden geçirilmiş olmaları dolayısıyla yüksek bir sönümleme faktörüne sahip. Membranlarımız da yüksek bir materyal rezonans frekansına sahipler ki bu da distorsiyonun minimum düzeyde olduğu ve high end hoparlör konileri açısından kutsal kase olan berraklığın sunulabildiği anlamına gelmektedir. 


BAS SÜRÜCÜLER
Düşük frekanslar.
Düşük distorsiyon.
Cell bas sürücü ünitelerinin gezinimleri çok uzun, distorsiyon seviyeleri çok düşük ve gizli bir surround etkiye sahipler. Alüminyumdan sandviç bal peteği olarak üretilmiş olan bu sürücüler, güçlü bir sunum ile zengin ve dinamik bir bas performansı sunmaktadır.


KABİNLER
Güçlü olsun diye yaratıldı
Çok kaliteli ve rezonanstan bağımsız kabinler yaratmak amacıyla ideal sertliğe sahip, özel seçilmiş, orta yoğunlukta fiber levhalar kullanıyoruz.


Sürücülerden gelen yansımaların ortadan kaldırılabilmesine yönelik olarak kabinin şekline ve boyutlarına karar verirken büyük bir özen gösteriyoruz. İç yapı ve kirişler, kabinin sağlam ve rezonanstan özgür kalmasını sağlamaktadır.  


Tüm kabinler çok titiz bir cilalama ve vernikleme işleminden geçirilir. 7 kat vernik uygulanır ve kuruma süreleri arasında kabin elle cilalanır.


AYAKLAR
Malzeme her şeyden önemlidir.
Marten için özel tasarlanmış olan ayaklar ileri teknoloji mühendisliğinde kullanılan termoplastikten yapıldı. Termoplastik, sertliği yüksek, sürtünmesi düşük, mükemmel bir boyutsal dengeye ve rezonans kontrolüne sahip bir malzemedir. Hassasiyet gerektiren parçalar için gereken kusursuz niteliklerin dengesi…


Ayaklarımız, hoparlörlerimizin maksimum performanslarını sergileyebilmeleri için ihtiyaç duydukları izolasyonu sağlamaktadır.   


CROSSOVER
Yüksek dinamikler için düşük dereceli crossover
Daha yüksek dereceli crossover’ların dinamikleri ve detayları kısıtlama eğilimi olduğundan dolayı biz düşük dereceli crossover’lar kullanıyoruz. İkinci derece crossover’ımız dinamik menzili sonuna kadar kullanmak üzere tasarlandı.

  • Bakır yapraktan hava göbekli bobinler
  • Gümüş/altın kapasitörler  
  • Birinci kalite rezistanslar  
  • Jorma iç kablolama

“Klasik ölçülere sahip bu 3 yollu model zarafetin sembolüdür.”


Leif Olofsson | Baş tasarımcı, Marten


DİNLEME MEKÂNI
Yuva kadar saf bir müzik
Müzik de en az kanepeniz, duvarda asılı resimleriniz kadar ortamınızı oluşturan öğelerden biridir. Müzik etrafınızı saran alanı güzelleştirir. Heritage serisi hoparlörler evinize hem şıklık hem ödüllü bir ses katacak. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Frequency range  28-40000 Hz +-3dB
Power rating 250 W
Sensitivity 87 dB / 2.83V
Impedance 4 ohm (3.7 Ohm min)
Type 3-way passive radiator
Drive units Speaker (front) 
1 x 9 ” Ceramic sandwich
1 x 9 ” Aluminium (passive)
1 x 7 ” Ceramic
1 x 1 ” Ceramic
Crossover frequency Second order: 250, 3000 Hz
Components Low loss copper foil coils and silver/gold in oil capacitors
Terminals Single-wiring WBT
Internal wiring Jorma Design
Cabinet 23mm veneered MDF
Stands Steel stands with Marten cones and pucks
Dimensions (WxHxD) 25 x 116 x 35 cm (9.8 x 45.7 x 13.8 ”)
Net weight 34 Kg (76 lbs)