• Luxman, Japonya’da radyo yayınlarının başladığı yıl olan 1925’te yaratılmış olup, o zamandan beri de muhteşem akustiğini ses dünyasına sunmaktadır. Luxman hem evinde hem de yurt dışında mükemmel bir ses ürünleri markası olarak değer görmektedir.
    İnsanlar doğal olan şeylere hep açıktırlar ama öte yandan doğal olmayan şeylere karşı ise tetikte dururlar. Suni işlemeden yalıtılmış doğal ses insanlar ve müzik arasında samimi bir diyalog fırsatına hayat verir. Müziğin dinleyicinin hayalgücündeki doğal ve hakiki etkisi Luxman’ın ürünlerinin imalatında dayandığı temeldir.
    Müzisyenler tutkularını müziğe aktarırlarken, kayıt mühendisleri de bunu hiç eksiksiz kaydederler. Luxman, bu kayıtlardaki sesleri ve hassas tonal nüansları, sanatçının ruhunu ve konser mekanlarındaki heyecanlı atmosferi aktarmak suretiyle hiç eksiksiz biçimde yeniden üretmeyi, müzik coşkusunu mümkün olabilen en saf haliyle sunabilmeyi yürekten arzulamaktadır.
    Luxman’da bizler besteciler, yorumcular ve kayıt mühendisleri tarafından dinleyicilere aktarılan müzik tutkusunu aynen yansıtan ürünler yaratmaya çabalıyoruz.Kuruluşunun 80’inci yılında Luxman, mükemmel müzik vasıtasıyla daha fazla yeni heyecanlar bulma ve bu zevki müşterileriyle paylaşma gayretindedir.       

    .