• Ürünleri 1972 yılında, Glaskow doğumlu Ivor Tiefenbrun tarafından üretilmeye başlandı. Tiefenbrun'un hayatındaki en önemli iki tutkusu müzik dinlemek ve mühendislik idi.

    Ivor Tiefenbrun, kendine yeterince iyi ve hoşuna giden bir hi-fi sistemi alamayınca, kendi sistemini üretmeye karar verdi. 1972 yılında Sondek LP12 pikapını tüm dünyaya tanıttı. Dünyanın her neresinde olursa olsun, en uzun ömürlü ve halen üretimde olan pikabı olan Sondek LP12, hi-fi severler ve konunun uzmanlarından büyük övgü toplamaya halen devam etmektedir. Linn Sondek LP12 modeli, kaynak sinyali koruyarak, kayıttan gelen bilgiyi en üst düzeyde sunan anlayışı ile dünyaki hi-fi cihazları arasında bir kült olarak yerini korumaktadır.

    Linn'in dünya hi-fi piyasası için hazırladığı her cihaz, kendi alanında sunduğu üstün performansları ile bir devrim yaratmaktadır. Bugün, kurulduğu yer olan Glaskow merkezde çalışmalarına devam eden kuruluş; benzersiz ve tasarım odaklı müzik ve ev sinema sistemlerini yalnızca en iyiyi arayan müzikseverlere sunmaktan gurur duyar. Tamamen el yapımı olarak üretilen Linn müzik ve ev sinema sistemleri, İskoçya'nın en güzel evlerinde, kraliyet konutlarında, dünya genelinde en iyi tekne ve yatlarda kullanılmaktadır. Tüm Linn ürünleri, müzik ve film deneyimlerinizi olağanüstü bir ses performansı ile size ulaştırabilmek için tasarlanmıştır. En karmaşık ev sinema sisteminden, en üstün müzik sistemine dek Linn'in tüm ürünlerinde; hassas mühendislik, müşteri ihtiyaçlarını keskin bir anlayış ve sağduyu ile hissederek ayrıntılara gösterilen dikkat, her bileşene gösterilen özen en üst seviyededir. Linn'in ürün tasarımından, üretim sürecine ve satış sonrasına dek olan hizmeti bütünleşik bir süreçtir.

    Aynı zamanda Linn ürünlerinin başarısının kilit konusu, erimiş metaller dahil olmak üzere, tüm hassas parçaların, elektronik devrelerin Linn tarafından üretilip, kontrol ediliyor olmasıdır. Tüm bu özelliklerinden dolayı Linn, ses konusunda yalnızca başarıyı taahhüt etmektedir..