• Kurucumuz, Paul W. Klipsch, delinin teki ve sertifikalı bir dehaydı. Hayatını Dünya’ya hep daha iyi ses getirmek için harcadı. Klipsch’in efsanesini ürettiğimiz her şeyde anıyoruz.

    Paul Klipsch dört prensibin çok iyi bir sesin temelini oluşturduğuna inanırdı. Her yeni Klipsch hoparlörü bu prensiplerle tasarlanmaya devam edilmektedir.

    Birleşik Devletlerin ilk hoparlör firmalarından biri olan Klipsch 1946’dan beri yüksek kaliteli hoparlörler üretiyor. Amerika’nın en ünlü audio öncülerinden Paul W. Klipsch Klipsch & Associates firmasını kurduğunda Hope, Arkansas’daki tenekeden bir kulübede çalışmaktaydı.

    Paul Klipsch firmasının kuruluş ürünü olan Klipschorn’la (bugün hala üretilmektedir) Hi-Fi akımının öncülüğünü yapan her daim bir mükemmeliyetçiydi. Gerçek bir müzik aşığı olan Klipsch’in hedefi canlı orkestra performansının yarattığı heyecanı kendi odasında yaratmaktı.

    Klipsch bu hedefini Klipschorn’u tamamen korna yüklü bir tasarım kullanarak sağladı. Bu teknoloji endüstrideki güçlü bas sesi, pürüzsüz frekans tepkisi, düşük distorsiyon, geniş dinamik aralığı, ve yüksek duyarlılık standartlarını yarattı. Bundan ötürü, korna yüklü tasarım her zaman Klipsch markasının fazlasıyla verimli, şaşırtıcı derecede keskin sesinin arkasındaki itici güç olmuş ve olacaktır..