Goldring

Goldring Ethos

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Goldring Ethos

Ethos, vital milli nude elmas iğnesiyle ön plana çıkan hakiki bir high-end kartuş. Bu çok yüzlü, hat-temaslı profilin seçilmesinin sebebi uç kütlesinin çok düşük olması ve önden arkaya dar olmasına rağmen çok geniş bir temas alanına sahip olmasıdır. Bu özellikler sayesinde bir plaktaki ultrasonik frekansların distorsiyonsuz olarak alınabilmesi mümkün hale gelmektedir. Alınan bilginin düzgünce işlenebilmesi, Ethos’un çekirdeğini oluşturan el yapımı GOL-1 döner bobinli jeneratör sayesinde gerçekleşiyor. El sarımı, haç şeklinde yumuşak demirli bir armatür ve düşük rezonanslı hava aracı düzeyinde alüminyum şasinin birlikteliği sayesinde, uzman teknisyenler tarafından tonlanmış olan kartuşlarımız mümkün olabilecek en üst düzey performansı sunmaktadır. Ortaya çıkan sonuç ise sarıp sarmalayan bir müzik deneyimidir… işte Ethos budur.  


                                       
                                                                                                 


Hat temaslı İğne

Hat temaslı elmas profil geniş temas alanıyla tiz frekans detaylarının çok daha iyi alınmasını sağlarken aynı zamanda yivin yıpranmasını da önler. Vital şekilli milinin uç kütlesinin çok düşük olması bu tasarıma sıra dışı bir izleme kabiliyeti kazandırmaktadır.  


Alaşım dirsek

Sert ve hafif alaşımdan yapılmış tüp şeklinde dirsek, kartuş dengesi ve sürüş yüksekliği bakımından ideal bir uzunlukta yapılmıştır. Bu uzunluk süspansiyon sistemindeki durağanlığı azaltacak ve izleme kabiliyetini arttıracak şekilde özenle ayarlanmıştır. Haç şeklinde armatür

Bobinler, saf ve geçirgenliği yüksek İsveç demirinden haç şeklinde bir armatürün etrafına sarılmıştır. Askılanmamış kütlenin azaltılmış olması, iğnenin yiv duvarını izleme kabiliyetini arttırır ve bobin ayrımı çapraz konuşmayı asgariye indirerek stereo imgesini iyileştirir.   Optimize edilmiş süspansiyon

Yeni sönümleme pedinde, sistemi ciddi ölçüde sönümleyen bütil kauçuk bir bileşik kullanıldı. Ustalıkla gerilmiş olan bağ teliyle birleşen ped, kartuşun en volümlü ve en girift müzik pasajlarında bile dengeli kalabilmesini sağlamaktadır.   


Neodim mıknatıs

İki kutup pabucunun arasına kenetlenmiş olan çok hafif ve güçlü neodim mıknatıs, haç şeklinde armatürün içine doğru sallandırıldığı tek biçimli kusursuz bir manyetik alan sağlar. Böylece Ethos dümdüz ve uzatılmış bir frekans cevabı üretir.  


 

Alüminyum Gövde Kabuğu

Gövde düşük yoğunluklu, hava aracı düzeyi alüminyumdan yapılmış olduğundan istenmeyen rezonansları etkili şekilde topraklanacakları kola doğru rahatlıkla iletebilir. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Stylus profile
Vital line-contact
Cantilever
Aluminium alloy
Replacement stylus
Factory replaceable
Frequency range
10 Hz - 32 kHz
Frequency response
± 2 dB (35 Hz - 20 kHz)
Channel balance
<1 dB at 1 kHz
Channel separation
>30 dB at 1 kHz
Sensitivity
0.5 mV ± 1 dB @ 1 kHz, 5 cm/s (rms)
Static compliance
25 mm/N
Dynamic compliance
15 mm/N
Vertical tracking angle
20°
Load resistance
100 
Load capacitance
100 - 1000 pF
Internal inductance
7.5 µH
Internal resistance
Cartridge mass
7.7 g
Total mass (incl. fixings)
8.5 g
Fixing centres
12.7 mm (0.5 in)
Playing weight
1.5 - 2.0 g (1.75 g)