Goldring

Goldring E3

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Goldring E3

Goldring’in felsefesi orijinal kaydın hatasız şekilde yeniden üretilmesi ve sanatçının işitmenizi istediği yaratıcı nüansların, müzikalite ve ritmin korunmasıdır. Çok becerikli E Serisiyle bu başarılması kolay bir hedef, zira bu serinin tüm kartuşları bütçeye uygun ila orta düzeyde fiyatı olan her türlü pikapla kolayca uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.

Serinin en üst versiyonu olan E3, E2’de mevcut olan aynı alüminyum dirseğe sahip ama üstün kalite, bağlanmış, süper-eliptik (0.3 x 0.7 mil) iğnesiyle ondan ayrılıyor. Önden arkaya radyanı daha küçük olan süper eliptik iğneler, sıradan bir eliptik iğneye (0.4 x 0.7 mil) ve küresel bir iğneye (0.6 mil) kıyasla tiz frekans detaylarını daha iyi alabilmektedir. Bunun en büyük etkisi özellikle yüksek düzeyli vokal kayıtlarında vızıltının azaltılabilmesidir.

Magnetic Duplex Technology™
Serinin tüm kartuşlarında Magnetic Duplex Technology™ bulunmaktadır. Bu teknoloji, orijinal plak kesme başının geometrisiyle birebir aynı geometriye sahip “çift mıknatıslı” bir jeneratör kurulumu olarak tarif edilebilir. Bu da bu kartuşların plak yivindeki stereo bilgilerini çok daha doğru şekilde yeniden üretebileceği, daha iyi bir kanal ayrımı ve iyice sarıp sarmalayan müzikal bir ses sahnesi elde edileceği anlamına geliyor.

Uzman ayarı
E serisi kartuşlar özel bir ayar vidası kullanılarak üretim sırasında mikro-ayarlar yapılabilmesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu da kartuşun tipik bir pikaba güvenle takılabileceği anlamına gelir zira iğnenin plak yüzeyiyle oluşturduğu açı önceden ayarlanmıştır. Böylece yatay izleme ayarı hiç gerekmeksizin ideal bir kanal dengesi elde edilebilmektedir. Sonuç olarak kartuş kullanıldığı müddetçe tutarlı ve tatmin edici bir performans gösterir.

İğne/Dirsek
Farklı dirsek seçenekleriyle küresel iğneler sunan E1 ve E2 modelleri bütçeye uygun, önceden takılmış veya modası geçmiş kartuşların upgrade edilmesi açısından idealdir. E3 modeli süper eliptik bir iğnesiyle plak yivindeki bilgi ve detayları daha da fazla almayı arzu edenler için denemeye değer bir seçenek oluşturur.


  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Colour
Violet
Cantilever
Aluminium
Stylus profile
Elliptical
Stylus radius
0.3 x 0.7 mil
Frequency range
20 Hz - 20 kHz
Channel balance
1.5 dB at 1 kHz
Channel separation
>20 dB at 1 kHz
Sensitivity
3.5 mV (1 kHz @ 5 cm/sec)
Static compliance
20 mm/N
Vertical tracking angle
20°
Load resistance
47 k
Load capacitance
100 - 200 pF
Internal inductance
400 mH
Internal resistance
410 
Cartridge mass
6.9 g
Fixing centres
12.7 mm (0.5 in)
Playing weight
1.5 g - 2.5 g (2.0 g recommended)