Goldring

Goldring 1006

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Goldring 1006

Bu el yapımı kartuş eliptik bir iğneye sahip ve bu özelliği sayesinde yüksek frekanslı plak yivlerini hatasız şekilde izleyebiliyor. Sıradan küresel iğneli kartuş tiplerine kıyasla eliptik iğnenin getirdiği avantajlardan biri de budur. İğnenin şaftının hafif olması aynı zamanda, daha ucuz metal bağlamalı tiplerden daha düşük bir uç kütlesi sağlamakta ve kartuşun geçici tepkisini iyileştirmektedir.
Düşük Kütleli Pocan® Gövde

1000 serisinde kullandığımız güçlü yekpare gövde, takılan parçaların sağlam bir şekilde yerlerinde durmalarını sağlamaktadır. Pocan adı verilen ultra-sert, camla kuvvetlendirilmiş polyester malzemeden yapılmış olan gövde, kafaya cıvatayla sıkıca tutturulmuştur ve bu da azami verimlilik ve ideal ses kalitesi sağlamaktadır. Kullanıcı tarafından değiştirilebilir iğne taşıyıcı, seste kirlenmeye sebep olabilecek istenmeyen titreşimleri önleyen bir kılavuz pimi sayesinde gövdeye sımsıkı oturmaktadır. Mu-metal alaşımından yekpare bir kılıf, “hum” yaratan başıboş manyetik alanlara karşı jeneratör parçalarına ekranlama sağlamaktadır. Pocan yüksek bir güç/kütle oranına sahip olması sebebiyle, G1000 serisi kartuşların da genel kütlesi 6,5 gramın altında tutulabilmektedir. Düşük kütle ve orta ölçekli uyumluluk doğal kol/kartuş rezonansını güvenli sınırlar içinde tutarak, kartuşu çok çeşitli kolla uyumlu hale getirmektedir.

Verimliliği yüksek manyetik devre

Güzelce dağlanmış olan mu-metal, her biri dört bin turlu iki adet sarım biçimlendiricisiz bobinin çevresine takılmış olan kutup uçlarını biçimlendirmek üzere lamine edilmiştir. Bu eşsiz tasarım kütleyi düşürmenin yanında ortalama çıkıştan daha yüksek bir çıkış üretebilecek çok verimlik bir manyetik devrenin de temelini oluşturmaktadır. Bu yapım stili aynı zamanda, geleneksel tasarımların doğasında var olan yüksek frekanslardaki kaybı azaltarak, pürüzsüz ve uzatılmış bir frekans cevabı elde edilmesini sağlamaktadır.

Azaltılmış hareket kütlesi

1000 serisinde, ultra düşük kütleli, mikro-minyatür bir Alnico V mıknatıs kullanıldı; bu mıknatıs şu anda dünyada hiçbir imalatçının erişemediği bir toleransa sahip bir mıknatıstır. Bu mıknatıs, plakta sabit yük oluşması için bir toprak yolu sağlayan ve istenmeyen titreşim modlarında dirseği dengeleyen altın kaplama nikelden bir bağ çubuğuna lehimlenmiştir. Bütünüyle ultra düşük kütleli bu montaj daha sonra, optimize edilmiş sönümleme özelliklerine sahip özel bir bütil kauçuk polimerin içine yerleştirilmiştir.

Uzman ayarı

İğnenin azimutunun (ya da yatay izleme açısının) doğru ayarlanması düzgün bir stereo ses sahnesinin korunması açısından elzemdir. Azimut, iğnenin dikey merkezi hattının plağın yüzeyiyle yaptığı açıyı tarif etmek için kullanılan bir terimdir ve bunun plağın yivlerine tamamen dik doğrultuda olması şarttır. Bu genellikle kullanıcı tarafından ayarlanabilir bir parametre olmadığından, kartuşun fabrikadan azimutu düzgünce ayarlanmış olarak çıkması çok önemlidir. Azimutun kötü ayarlanmış olması kanal dengesinin düzgün olmamasına ve kanallar arasında çapraz karışmaların artmasına sebep olarak stereo imgesinde ciddi bozulmaya sebep olur.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Frequency Response
20 Hz -20 kHz ±3 dB
Channel Balance
  within 2 dB @ 1 kHz
Channel Separation
better than  25 dB @ 1 kHz
Sensitivity
6.5 mV ±1.5 dB, 1 kHz @ 5 cm/sec
Static Compliance
20 mm/N
Dynamic Compliance @ 10 Hz
10 mm/N
Equivalent tip mass
0.45 mg
Vertical Tracking Angle
24°
Stylus Radius
Elliptical
Stylus Type
Replaceable
Load Resistance
47 k
Load Capacitance
150-200 pF
Internal Inductance
570 mH
Internal Resistance
660 
Cartridge Mass
6.3 g
Cartridge Mass (inc. fixings)
7.6 g
Fixing Centre
0.5" (12.7 mm)
Playing Weight
1.5 - 2.0 g (1.7 g nom.)
Replacement Stylus
1006 - D0