• Mimari Uyumun Sesi

  Garvan, sesin ve müziğin duygularını şekillendiriyor. Kökleri iki ortak kurucusunun ses tutkusuna dayanan Garvan, ileri akustik teknolojisini ve zarafeti yenilikçi tasarımla birleştirmekte başarıya ulaştı ve böylelikle estetik ve performansın mükemmel bir karışımını yarattı.

  Garvan yalnızca net ve ana hatlara sahip ürünler üretmekle kalmayıp, bir zarafet ve modernlik duygusu vermek ve her türlü ortama ayrıcalıklı bir dokunuş ekleyerek uyum sağlamak üzere tasarlanmış ve aynı zamanda gömme sistem ve ses dağıtım alanında yeni olasılıkların kapısını açan, titiz araştırma faaliyetlerinin sonucunda ortaya çıkmış yenilikçi çözümler sunabilen ürünler üretmektedir.    

  Öne çıkan özellikler
  İtalyan yapımı ürünlerin kalitesi ve stili ürünlerimizin hepsinin ardında yatan ana konsepttir. Dikkatli bir el işçiliğiyle üretilen ürünlerimiz, kalitelerini ve detaylara harcanmış dikkati bariz şekilde sergilemektedir. Çelik, inoks, koryan ve seramik gibi özel malzemelere yeni ve sıra dışı kullanım alanları bularak, geleneksel hoparlörlerin sınırlarının ötesine geçen, eşsiz, modern ve zarif ürünler yarattık.

  Ürünlerimizin her biri çok dikkatli ve titiz test aşamalarından geçmekte ve müşterilerin özel gereksinimlerine göre özelleştirilebilmektedir. Renk ve ön kapak seçenekleri çok geniştir. Bilgi birikimimizden emin olduğumuzdan, tüm ürünlerimize 3 yıl garanti veriyoruz ve böylelikle müşterilerimiz de doğru seçim yaptıklarından emin olabiliyorlar.

  Gelişmiş teknoloji

  Sürekli olarak yenilik, yüksek teknolojik çözümler peşinde olan Garvan, inovasyona ve teknolojiye büyük önem vermektedir. 2006 yılında devrim niteliğindeki gömme sistemini piyasaya süren Garvan’ın bu teknolojisi sayesinde hoparlörler duvarın içinde “gözden kaybolabiliyordu” ve bu da yeni ve henüz keşfedilmemiş estetik çözümlerin yolunu açtı.  Seramik, paslanmaz çelik ve koryan gibi malzemeleri kullanmaya başlayan Garvan bunları özel işlemelere tabi tutacak şekilde, özel testler ve araştırmalar yaptı. Garvan, ürünlerine ideal bir ses kalitesi katabilmek için, en son ses teknolojisi uygulamalarını araştırmaya da her zaman öncelik vermektedir.

  Örneğin, dış mekân hoparlörlerimizde kullandığımız G.Bass adındaki teknoloji, bir iletim hattı tarafından yüklenen çift sürücü kullanılarak ve böylece subwoofer eklemelerine gerek kalmadan düşük frekans alanında mükemmel bir yanıt sunmaktadır.  

  Yarı yankısız oda
  Garvan’ın kendi tesisinin içinde, ürünler üzerinde akustik ölçümlerin ve testlerin mümkün olabilecek en iyi koşullar altında yapılabildiği bir teknoloji laboratuvarı olarak kullanılan, yarı yankısız bir oda bulunuyor.
  Bu oda, mükemmel dış yalıtımı ve iç yüzeylerinin yüksek ses emilimi katsayısı sayesinde herhangi bir yansıma, arka plan gürültüsü ve titreşim olmadan doğru fonometrik ölçümler yapılabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu oda yalnızca birkaç panelin kaldırılmasıyla, hem dinleme yapılabilecek, hem de performans ölçümlerinin yapılabileceği bir ortama dönüşmektedir. Burası aslında iç içe üç odadan oluşuyor ama odaların her birinin kendi zemini, tavanı, duvarları ve kapısı var.   

  En içteki oda, yani tüm yapının kalbi, akustik düzeltmeyi yapar, orta oda akustik yalıtım işlevi görür ve en dıştaki oda ise orijinal mimari yapıdır. Bu yarı yankısız odada ürünlerimiz üzerinde yapılan ölçümler ve testler, son teknoloji ürünü mikrofonlarla ve tüm değerlendirmelerin doğru olmasını sağlayan donanım ve yazılım ekipmanlarıyla gerçekleştirilmektedir.

  .

Garvan Acoustic Ürün Grupları