• Teknoloji Aşkı Bir Tutkudur

  EMMESpeakers’ın firma olarak değerleri, devamlılık ilkesinde olduğu kadar tasarım felsefesinde yatmaktadır. EMMESpeakers hoparlörlerinin doğruluğu, kontrolü ve yeniden ses üretiminde gerçekçiliği hedefleyen tasarımlarıyla uyum içinde ilerleyen bir gelişim süreci firmanın öne çıkan niteliklerindendir.  

  EMMESpeakers hoparlörlerinin tasarım felsefesi üç ana kritere dayanır:

  1. PSX Sistemi (paralel-seri geçişler), karışık paralel-seri tasarım planı.
  2. BSSE Sistemi (sesin iyileştirilmesine yönelik kutu şekli), ses optimizasyonu sağlamak üzere özel tasarlanmış kutu şekileri.  
  3. Tamamen Kapalı Kabin, pnömatik süspansiyon.


  Klasik iki buçuk yönlü konfigürasyonda olduğu gibi birbirleriyle aynı wooferlar kullanmak yerine sıradışı tasarımla farklı karakterde iki adet woofer içeren iki buçuk yönlü bir hoparlör elde edilmiş. Bireysel güç idaresi işlevini yerine getiren PSX Sistemi her bir woofera sinyali iletiyor ve böylece hoparlörün özellikle ev ortamındaki dinlemelerde derin ve kontrollü baslar üretmesini sağlarken, güç idaresi de mükemmel şekilde yapılmış oluyor. Paralel devreli ve dördüncü akustik düzen ile düşük frekansta ulaşılan tweeter geçişi EMMESpeakers hoparlörlerinin tasarım şeklini tamamlar. Kabin yapısı, “sandviç” teknolojisi sayesinde durağan dalga oluşumunu ve kontrolsüz bas rezonanslarını önler. Sandviç tekniği farklı panellerin CNC makinesinden geçirildek hemen sonra birarada preslenmesidir. Bu şekilde ortaya çok sert, mukavemetli ve iyi sönümlü kabinler ortaya çıkmaktadır. Tasarım ve geliştirme aşamalarında esken üstü ve eksen dışı ses emisyonları arasında etkileşime özellikle itina gösterilmiştir. Dış şekil, boş alandaki iki emisyon tipi arasında doğru etkileşimde işlevsellik göstermektedir. EMMESpeakers hoparlörleri şık ve sofistike stili sayesinde tüm iç mekan dekorasyonuyla mükemmel bir uyum yakalar.

  EMMSpeakers hoparlörleri, ürettikleri sesin ritmi, darbesi ve alanda dağılımı ile ön plana çıkmakta ve dinleyicilere keyifli bir deneyim sunmaktadır. 

  .