Dynaudio

Dynaudio Evoke 20 Blonde Wood

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

İyi ve güzel olan şeylere doyum olmaz, bu doğru. Fakat istediğiniz kadar deneyin, bazı iyi şeyler salonunuza sığmaz ama Evoke 20 sığabilir.

Evoke 20 tam ölçekli, sehpa üzerine yerleştirilmiş tasarımıyla her boyutta mekana sığabilir. 18 cm’lik mid/bas sürücüsü ağır yük kaldırılacağı zaman kaslarını iyice kullanmasını sağlarken, 28 mm’lik yumuşak kubbeli tweeter’ı en ince detayları halleder. Ve, elbette ki Danimarka tasarımı sayesinde onu nereye koyarsanız şık duracaktır. Bu ideal bir eşleşme…

Evoke 20 müziğe âşık insanlar tarafından tasarlandı. Yüzlerce saatlik yoğun ölçümler ve dinleme seanslarından (gerçek dinleme, gerçek müzik ve gerçek odalar) sonra onu şekillendirdiler. Bu yüzden müzik koleksiyonunuzu dinlerken, onların işittiği şeyi sizin de işittiğinizden kesinlikle emin olacaksınız, yani yepyeni bir şey…

İleri düzey sürücü teknolojisi

0,4 mm kalınlığında, 18 cm’lik Esotec+ woofer, on yıllardır hoparlör konilerimizde kullandığımız, firmamıza tescilli bir malzeme olan MSP’den (Magnezyum Silikat Polimer) yapıldı. Kusursuz bir hafiflik, sertlik ve sönümleme dengesi sunan bu malzeme yeni stronsiyum karbonat Ferrit+ seramik mıknatıs sistemiyle birlikte midrange ve bas frekanslarını kusursuz bir dengeyle sunuyor.

Diyafram tümüyle tek parça MSP’den yapıldı. Onu bir toz kapağına yapıştırmak ya da sadece bir delik bırakmak yerine bu yapım şeklinin kullanılması koniyi çok daha sert ve dayanıklı hale getirmektedir, yani fiziksel bozulmadan onu korumaktadır. Aynı zamanda ses bobiniyle çok daha iyi fiziksel temas sağladığından bobinin hareket enerjisinin çok daha fazlası merkezi çeviren Denge Kaburgaları vasıtasıyla diyaframa aktarılmaktadır.

Evoke 20’nin 52 mm’lik ses bobini alüminyumdan yapıldı. Bakırı değil de alüminyumu tercih etmiş olmamızın sebebi bu malzemenin, bas frekanslarına güç ve yeterli mekanik ve elektriksel sönümleme sağlarken, midrange frekanslarının (müzikal detaylarının büyük bir çoğunluğunun yer aldığı) çok daha net olmasını sağlayacak şekilde kusursuz bir ağırlık ve sarım yüksekliği sunmasıdır.

Nomex spider her şeyi tam ortalanmış ve olması gerektiği gibi hareket eder şekilde tutarken, Contour serisinden esinlenerek yaratılmış olan surround daha uzağa fırlatma oranıyla büyük bir güç ve darbe sağlıyor.

Yeni Cerotar tweeter

Evoke’un yepyeni bir tweeter’ı var. Adı Cerotar ve ödüllü Esotar Forty yıldönümü ve yeni Esotar 3 tweeter’ımızdaki önemli teknolojilere dayanıyor ki bunlar üst serimiz olan Confidence’ta da kullanılmıştır.

Diğer tüm tweeter’larımız gibi, Cerotar da 28 mm’lik bir ünite ve hassas kaplamalı yumuşak kubbesi var. Bu kaplama, tiz frekans performansının ideal şekle getirilebilmesi için tam olarak doğru yerlere ve doğru kalınlıkta uygulanmıştır. Ayrıca bu da yine en özel hoparlörlerimizin geliştirilmesinde kullandığımız bir işlemdir.

Kubbenin arkasında gizlenmiş olan kubbe, Hexis adı verilen bir kısımdır. Hexis, frekans cevabını düzleştirmek ve tiz frekans performansını etkileyebilecek istenmeyen rezonansları ortadan kaldıracak şekilde hava akımını şekillendiren, özel bir iç kubbedir.

Esotar+ woofer’da da olduğu gibi, yeni bir stronsiyum karbonat Ferrit+ seramik mıknatıs sistemi tarafından sürülmektedir. Hassasiyeti arttırılmıştır, ayrıntı çözünürlüğü iyileştirilmiştir ve doğal, dinamik bir cevaba sahiptir.

Tüm bunlar, “bu hoparlör hakikaten de çok tatlı bir ses çıkartıyor ve onunla en ufak bir yorgunluk hissetmeden saatlerce müzik dinleyebilirsiniz,” demenin havalı söyleniş şeklidir. O dörtlü halde satın aldığınız progresif rock albümlerini tavan arasından çıkarmanın vakti geldi…

Bir ömürlük tasarım

Tasarım departmanımız Evoke 20’nin görüntüsüne karar vermek için pek çok mağaza ve teşhir salonu gezdi. Hoparlörleri çok çeşitli yaşam alanlarında hayal edebilmek onlar için önemliydi, çünkü ne de olsa çoğu insan böyle müzik dinlerler. Bir kanepede, elinde bir kahve ve yanında köpekleriyle… bu hoparlörlerin mutlu yaşam tarzına uymaları şarttı.

Bu yüzden de mevcut dört kaplama seçeneği arasından herkes kendine uygun bir şeyler bulabilir. Black High Gloos ve White High Gloss (her ikisi de yeni lake tekniğiyle cam gibidir) ve sıcak, organik ve açık renk cilalı Walnut Wood ve Blonde Wood tarzlarından biri mutlaka size uyacaktır.

Kabinlerin kenarları sona doğru inceltilip, Contour ve Confidence serilerine bir selam olarak yuvarlatılmıştır. Montaj vidaları şık ve yekpare trim halkalarının arkasına saklanmıştır. Bilirsiniz, iyi tasarım asla eskimez, bu yüzden hoparlörlerinizi 30 yıl sonra dinlerken bile en az şimdiki kadar şık görüneceklerinden emin olabilirsiniz

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Sensitivity: 86dB (2.83V/1m)
IEC power handling: 180W
Impedance: 6 Ω
Frequency response (±3dB): 40Hz–23kHz
Box principle: Bass reflex rear ported
Crossover: 2-way
Crossover frequency: 3200Hz
Crossover topology: 2nd order
Specification sheet for Evoke part 1
Woofer: 18cm MSP cone
Tweeter: 28mm Cerotar with Hexis
Weight: 9.9kg/21.8lb
Dimensions (W x H x D): 215x380x307mm
8.5x15.0x12.1in
Dimensions with feet/grille (W x H x D): 215x380x317mm
8.5x15.0x12.5in