Dynaudio

Dynaudio Evoke 10 Walnut

Cidden çok eğlenceli

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Onları fişe takın, sesini açın ve sonra bir arkadaşınızı davet edin. Arkadaşınızın “sistemin diğer hoparlörleri nerede diye soracağına bahse gireriz. İşte siz tam o anda gülümseyip, omuz silkecek ve onu kanepedeki en tatlı noktaya buyur edeceksiniz. Sonra sesi biraz daha açacaksınız.

40 yılı aşkın süredir boyutlarıyla ters orantılı performans sergileyen hoparlörler üretiyoruz ve Evoke 10 da bir istisna değil. Burada ciddi ciddi hi-fi söz konusu…ciddi bir eğlence için yapılmış hoparlörler.

Klasik Dynaudio mirası… küçük bir hileyle

Evoke 10’un 14 cm’lik, sesi uzağa fırlatan tek mid/bas sürücüsü, tüm Dynaudio hoparlörlerinde on yıllardır kullandığımız MSP’den (Magnezyum Silikat Polimer) yapıldı. Sesi daha uzağa fırlatabilmeleri, daha düz bir frekans cevabı ve üstün bir midrange preformansı korunurken düşük frekans dinamikleri için ona yeni surround’lar eklendi.

Woofer’ın sırrını öğrenmek ister misiniz? 0,4 mm inceliğindeki diyafram, en ideal performansın güvenceye alınabilmesi için en doğru hafiflik, sertlik ve sönümleme bileşimini sunuyor. Diyafram yekpare bir parçadan yapıldı (toz kapağı çalma yüzeyinin parçasıdır) ve orta kubbenin etrafında göreceğiniz Denge Kaburgalarının hemen arkasında yer alan, sert cam elyaf ses bobini kalıbına direkt olarak bağlandı. Bu da tüm ünitenin, öngörülebilir bir şekilde ve ideal bas ve midrange dengesini kuran bir performans gerçekleştirebilmek üzere bütün olarak hareket ettiği anlamına gelir.

38 mm’lik ses bobinin alüminyumdan yapılmış olması ona hafiflik kazandıran bir unsur. Bobinin hafif olması da daha fazla sarım yapılabilmesi anlamına gelir. Daha fazla sarım bize koni hareketi üzerinde, yani esasen ses üzerinde daha fazla kontrol sağlar (yüksek volümlerde ve tiz frekanslarda bile). Koni Nomez spider tarafından (koni hareket etmemesi gerektiğinde onu durduran, hareket etmesi gerektiğinde serbest bırakan çembersel yay mekanizmasıdır) dengede ve merkezde tutulmaktadır.

Tüm bu tertibat yeni, güçlü stronsiyum karbonat Ferrit+ seramik mıknatıs sistemlerimizden biri tarafından sürülmektedir.

Cerotar: Yepyeni bir tweeter

En üstte 28 mm’lik Cerotar yumuşak kubbeli tweeter yer alıyor. Mühendislerimiz ödüllü Special Forty’nin ve hiçbir masraftan kaçınmadığımız Confidence’ın perde arkasında neyin olduğuna baktılar ve burada kilit öneme sahip bazı teknolojileri Evoke’a taşıdılar. Burada liste başındaki bileşen Hexis’dir. Hexis çalma yüzeyinin arkasındaki hava akımını iyileştirerek frekans cevabını pürüzsüzleştiren ve istenmeyen rezonansları bertaraf eden çok becerikli bir iç kubbedir. Cerotar da aynı woofer gibi güçlü bir Ferrit+ seramik mıknatıs sistemi tarafından sürülmektedir.

Sürücüleri birbirlerine bağlayan şey ise, Confidence’ın tasarımından faydalanan ama farklı bileşenlerin kullanıldığı bir üst sınıf, ikinci düzen crossover’dır. Yani, evet, high-end teknolojisi satın aldığınızı söylerken bunda ciddiyiz.

Dürüst Danimarka tasarımı

Evoke 10, dört tane hoş kaplama seçeneğiyle sunuluyor: Black High Gloss, White High Gloss, Walnut Wood ve Blonde Wood. Parlak olan versiyonlar hakikaten parlaklar, zira yeni lake tekniğimiz neredeyse cam gibi bir sonuç almamızı sağladı. Ahşap versiyonlarda ise ister sıcak ve koyu bir ton, ister kayısı rengi olsun hoş bir dokunma hissi veren doğal bir cila kullanıldı.

Hiç montaj vidası olmadığı dikkatinizi çekmiş olabilir. Evoke, kabinin kaplamasını ve aynı şekilde sürücülerin hareket eden kısımlarını vurgulayan sade ve net trim halkalarına sahip. Bu halkalar yekpare dökümdür ve döküm işleminde yüzey kaplamasının içine gömülmüştür – eh, biz ne ekersek, siz de onu biçersiniz.

Temiz, güzel ve samimi. Ne kadar da Danimarkalı…
Yani taşındığınız zaman onları alıp yanınızda götürebilirsiniz. Onları ömür boyu keyifle kullanacağınızdan eminiz.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Sensitivity: 84dB (2.83V/1m)
IEC power handling: 160W
Impedance: 6 Ω
Frequency response (±3dB): 47Hz–23kHz
Box principle: Bass reflex rear ported
Crossover: 2-way
Crossover frequency: 1400Hz
Crossover topology: 2nd order
Woofer: 14cm MSP cone
Tweeter: 28mm Cerotar with Hexis
Weight: 6.7kg/14.8lb
Dimensions (W x H x D): 180x315x266mm
7.1x12.4x10.5in
Dimensions with feet/grille (W x H x D): 180x315x277mm
7.1x12.4x10.9in