Dynaudio

Dynaudio Emit 20 Black

Raf tipi hoparlörlerden dudak uçuklatan performans

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Emit 20, Contour i ve Confidence serilerilerinden esinlenerek yarattığımız yüksek performanslı bir hoparlör. Küçük ile orta boyutta odalara detayı ve darbeyi taşıyor.

Biz “hakiki sadakat” terimini boş yere kullanmayız. Emit 20 size tam olarak bunu verebilecek bir hoparlör, yani birinci sınıf, odyofil düzeyi, bütçeye uygun fiyatıyla herkesi şaşırtan bir hoparlör. Her ne kadar “giriş düzeyi” olsa da Emit 20 yine de amiral gemimiz Confidence serisine ve profesyonel referans monitörleri Core serisine dek diğer tüm serilerde görebileceğiniz teknolojilerle dolu. Bu düzeyde bir hoparlörden hiç beklemediğiniz bir performans alacağınızdan emin olabilirsiniz!
Mid/bas gücü ve kontrolü

Emit 20’de Evoke serisinde kullanmış olduğumuza dayalı 18 cm’lik bir MSP (Magnezyum Silikat Polimer) woofer kullanıldı. MSP bizim kendi bünyemizde geliştirdiğimiz ve yıllardır en ünlü modellerimizde kullandığımız bir malzemedir. Koni yekpare bir tasarımdır; toz kapağı çalma yüzeyinin parçası olarak dökülmüştür ki bu da onu geri ve ileri hareket ettiren ses bobiniyle çok sağlam bir bağlantıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sağlam bağlantının etkisini alt ve midrange frekanslarda üstün kontrol ve detay olarak işiteceksiniz.


Ses bobininin kendisi alüminyumdan yapıldı ve iki kat cam elyaf bobin kalıbı üzerine sarıldı. Biz çok uzun yıllardır ses bobinlerimizde alüminyum tel kullanıyoruz ve bunun iyi bir sebebi var. Alüminyum hafiftir bu yüzden de harekete engel olmaz, üstelik belirli uzunluktaki bir teli bobin kalıbının üzerine daha fazla sarabilme imkanı sunar. Bu da daha fazla “BL” yani manyetik güç anlamına gelir. Daha fazla güç daha fazla darbe demektir. Alüminyum teli bakırla kaplayarak biz bunu bir adım daha da öteye taşıdık.

Üst üste konulmuş ferrit mıknatıs sistemi ve yeni surround, Emit 20’ye uzun atımlı mid/bas sürücüsünü veren ve yüksek volümlerde bile midrange üzerinde (gitarlar, insan sesleri ve kemanların bulunduğu) olağanüstü bir kontrole ek olarak istediğiniz kadar bas elde edebilmenizi sağlayan kombinasyondur.

Üst düzey tweeter performansı
Emit 20’de direkt olarak Evoke’ta kullanılmış olan tweeter kullanıldı. Bu, içinde Hexis iç kubbesi de olan 28 mm’lik, yumuşak kubbeli bir tweeter’dır. Kaplama kumaş kubbe çok tatlı tiz frekanslar sunarken, Hexis frekans cevabını pürüzsüzleştirerek şaşırtıcı bir berraklık sağlayacak şekilde istenmeyen rezonansları azaltır.Cerotar gücünü çok kuvvetli bir Ferrit+ stronsiyum karbonat seramik mıknatıs sisteminden almaktadır. Bu sistem tweeter’a, arzu edebileceğiniz tüm nüanslar korunurken yüksek volümde çalım yapabilmesi için ihtiyacı olan tüm gücü sağlamaktadır. Hatta komşuları rahatsız eden volümlerde bile…

Üstelik Emit 20, en üst serilerimizden biri olan Core pro referans hoparlörde kullandığımız teknolojiye de sahip olduğundan (ki bu serinin kullanıcıları uzun süre, çok büyük dikkatle müzik dinlemeleri gereken kişilerdir), uzun bir dinleme seansının ortasında yorgunluk hissetmezsiniz.

Crossover’ın içinde

Mid/bas sürücü ve tweeter, Heritage Special ve Core’u sizlere sunan aynı ekibin özel olarak tasarladığı bir crossover tarafından idare edilmektedir. Mühendislerimiz tweeter ve woofer için sırasıyla melez bir birinci ve ikinci düzen topolojisi kullanarak, onlara her bir sürücünün davranışı üzerinde olağanüstü bir kontrol sağladılar. Bu da sanatçının sizin işitmenizi istediği şeylerin hepsini hiç ödünsüz işitebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Etkileyici bir cila

Emit 20 kabinin temiz ve net İskandinav tasarımını çok hoş bir şekilde tamamlayan Siyah, Beyaz ve Ceviz olmak üzere, özel tasarım üç lamine cila seçeneğiyle sunuluyor (tüm bunlar Danimarka’daki tesislerimizde yapılmıştır). Siyah manyetik ızgara standart olarak sunulmaktadır.

Montaj vidalarını gizleyen kapak halkalarına bile çok özen gösterdik. Bunlar yekpare olarak, malzemenin içine gömülü yüzey cilasıyla kalıp olarak dökülmüştür, böylece lake cilaya gerek kalmamaktadır ve zaman içinde bozulma yaşanmamaktadır.

Eğer orta boyutlarda bir mekandaki stereo kurulumunuz için odyofil düzeyi bir raf tipi hoparlör istiyorsanız ya da arka surround kanallarınız için biraz daha “canlılık” arıyorsanız, Emit 20 ideal bir seçim olacaktır.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Sensitivity: 86dB (2.83V/1m)
IEC power handling: 160 watt
Impedance: 6 Ω
Frequency response (± 3 dB): 53Hz - 25kHz (-6 dB 42 Hz - 35 Khz)
Box principle: Bass reflex rear double flared port
Crossover: 2-way
Crossover frequency: 3800 Hz
Crossover topology: 1ST order tweeter / 2nd order woofer
Midrange / Woofer: 18 cm MSP
Tweeter: Cerotar soft dome with Hexis
Weight: 10.32 kg / 22.8 lb
Dimensions (W x H x D): 205,1 X 370 X 311,5 mm
8.1 X 14.6 X 12.3 in
Dimensions with feet/grille (W x H x D): 205,1 X 370 X 324,5 mm
8.1