Dynaudio

Dynaudio Confidence 20 Blonde Wood

Kompakt boyut. Usta performans

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Bir hoparlörün boyutlarının onun sesinin ne olması gerektiğini belirlediğini düşünmüyoruz… bu yüzden de buna izin vermiyoruz.

Kompakt hoparlör Confidence 20, ait olduğu serinin performansını, tutkusunu ve gücünü alıp onu bir hoparlör sehpasının üzerine yerleştiriyor. Önceki Confidence hoparlörlerini nasıl daha iyileştirebiliriz diye yıllar harcadık ve tasarım laboratuvarımızda, teknoloji harikası Jupiter ölçüm tesisimizde, modelleme ve simülasyon odalarımızda ve elbette ki dinleme odalarımızda geçirilen sonsuz saatlerin ardından bunu başardık!

Serinin diğer hoparlörleri gibi Confidence 20 de yeni 28mm Esotar3 yumuşak kubbeli tweeter’a, yeni bir 18 cm’lik NeoTec MSP woofer’a ve inovatif bir aşağı ateşlemeli bas ağzına sahip. Sürücüler, hava akımı teknolojisindeki gelişmelerin hepsini barındırıyor (çok daha büyük bir arka odacık, optimize edilmiş tweeter içi havalandırma, yeni rezonans dengeleyici Hexis iç kubbe de dahil), ayrıca simülasyonla elde edilmiş diyafram kalınlığı, süper güçlü neodim mıknatıslar ve yeni Compex ön hoparlör ekranı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Yeni 25 mm’lik Esotar3 yumuşak kubbeli tweeter, Dynaudio’nun 40 yıllık tecrübesinin ve uzmanlığının ürünü olduğu gibi ödüllü Esotar Forty ünitesinden edinilen yeni bilgilerin sonucudur ve o bizim bu güne kadar yaptığımız en iyi tweeter. Güçlü bir neodim mıknatıs sistemi, hava akımı yönlendirmesinde inovasyonlar, rezonans önleyici yeni Hexis iç kubbe… işte bunların hepsi detayı, netliği ve hassasiyeti arttırmak için bir araya getirildi.

18cm’lik NeoTec MSP woofer’ın da kapağının altında neodim bulunuyor ve ses bobini kalıbında en ideal sertliğin yakalanabilmesi için cam elyafı kullanıldı. Alüminyumdan yapılmış olan ses bobini güçlü ve kontrollü baslar ve aynı zamanda daha rafine bir midrange için ağırlığı ideal şekilde kullanmamızı sağlamaktadır (bakış açısına bağlı olarak buna hafiflik de denebilir). Woofer motoru baştan sona mıknatısın içine doğrudan yerleştirilmiş inovatif bir havalandırma sisteminden faydalanılarak hava akımını dizginleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Sanırız ki bu hoparlörlerin nasıl bir sesi vardır diye merak etmişsinizdir… Bunun cevabı şu: “En sevdiğiniz sanatçı gibi.” Ne daha fazlası, ne de azı.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Sensitivity: 87dB (2.83V / 1m)
IEC power handling: 250W
Impedance: 6 Ω (Minimum 5 Ω @ 155Hz)
Frequency response (± 3 dB): 42Hz–22kHz
Box Principle: Bass reflex down-firing port
Crossover: 2 way
Crossover frequency: 2325Hz
Crossover topology: 2nd order
Woofer: 18cm MSP
Midrange: -
Tweeter: 28 mm Esotar3

Weight: 15.2 kg/33.5 lbs
Weight including stand: 27 kg/59.6 lbs
Dimensions (W x H x D): 223 x 520 x 414 mm
Dimensions with feet/grille (W x H x D): 223 x 520 x 444 mm
Dimensions including stand: 368 x 1134 x 458 mm