ÜRETİMDEN KALDIRILDI

Denon

Denon PMA-2500NE Premium Silver

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Denon Hi-Fi ürünlerini aktif olarak geliştirmeye devam eden ve Hi-Fi ses teknolojilerini toplayan, arıtan ve nesilden nesile aktaran az sayıdaki ses markasından biridir. Günümüz için tasarlanan 2500NE serisi on yıllar boyunca oluşturulmuş Denon teknolojisi ve uzmanlığından beslenen veteran mühendisler ve yetenekli genç mühendisler tarafından geliştirilmiştir. PMA-2500NE’nin performansı Denon’un önceki PMA-2000 serisinin ötesine geçer. Sıra dışı yapı kalitesi, eşsiz Denon teknolojisi ve en yeni bağlantı özellikleri PMA-2500NE ses teknolojisinin başyapıtı haline getiriyor. Arka USB-B girişi ve gömülü yüksek kaliteli D/A dönüştürücü sayesinde PMA bilgisayarda bulunan 11,2 MHz’e kadar DSD dosyalarını ve 384 kHz/32 bite kadar müzik dosyalarını kusursuz ses kalitesiyle ile çalar. Analog girişlerden en iyi performans için PMA dijital giriş sistemi gibi kullanılmayan bölümleri kapatma ve değişmez ses reprodüksiyonu için düşük gürültülü ekrana imkân veren Analog Mod özelliğine sahiptir.

 • 2 x 160 W (4 ohm) çıkış
 • Yeni Schottky bariyer diyotlarıyla Advanced Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Devre 
 • DAC Master Clock Tasarımı
 • 384 kHz/32bit ve 11.2 MHz’ye kadar yüksek çözünürlüklü ses için USB-B girişi
 • USB-B’de yüksek frekanslı bilgisayar gürültüsünü elimine etmek için dijital izolatör
 • Kaynak ve örnekleme oranı belirtmesi için düşük gürültülü OLED ekran
 • Saf ses reprodüksiyonu için dijital ses devresini ve ekranını devre dışı bırakan analog mod
 • Advanced AL32 Processing Plus
 • İstenmeyen titreşimi minimize etmek için Direkt Mekanik Zeminli Yapı
 • Gürültüleri elimine etmek için 6 bağımsız bloklu şasi yapısı
 • Sızıntı engelleyici şekilde monte edilmiş ikiz transformatörler
 • Analog ve dijital devreler için ayrı güç kaynaklı ana transformatör
 • Yüksek çözünürlüklü ses kaynaklarını destekleyen geniş dinamik aralıklı çalma
 • Hassas ayar için üst sınıf ses kontrolü
 • 2 dijital optik ve 2 dijital koaksiyel giriş
 • Yüksek performanslı MM & MC Phono Ekolayzır Amplifikatör
 • Gümüş renkte mevcut.

Advanced Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Devre
Sesteki enerji ve hassas detaylar arasındaki kusursuz dengeye ulaşmak için PMA-2500NE müzikal detaylardan sağlam akıma ses aralığı boyunca çıkış alanından üst düzey doğrusallık sağlayan tekli push-pull konfigürasyonda bolca akım üretme kapasitesine sahip Ultra High Current MOS (UHC-MOS) FET’lere sahiptir. Sabit akımı sağlamak için paraleldeki çoklu amplifikatör cihazlarını çalıştırma tekniği cihazlar arasındaki düzensiz performanstan kaynaklanan sesteki bulanıklık problemini çözer. Ve hassas ses nüanslarıyla dolu müzikal ifadeye ulaşmak için bir çift cihaz tarafından çalıştırılan amplifikatöre odaklanmaya devam eder. PMA-2500NE yüksek voltajlı, büyük kapasiteli UHC-MOS FET’leri kullanır (210A’lik zirve akımı). Ek olarak Dual FET kaskad ön yüklemeli bağlantı UHC-MOS için sabit voltaj sağlarken UHC-MOS’un üst düzey akustik karakteristiklerini güvenilir şekilde ortaya çıkartmak için sıcaklık sabitliğini geliştirir. 

Yüksek Kazançlı Amplifikatör Yapısı
Amplifikatör devresi daha direkt bir sinyal yolu için klasik iki bölümlü konfigürasyondan tek bölümlü konfigürasyonda daha yüksek kazançlı güce değiştirilmiştir. Ses sinyallerinin geçeceği cihaz sayısını azaltarak ve sinyal yolunu olabilecek en kısa seviyede tutarak yüksek derecede saf ses mümkün hale getirilir. Güç amplifikatörü çıkış bölümü için koruma devresi de makul ölçüde geliştirilmiştir. Akım sınırlayıcı, güç transistörü sıcaklığını gerçek zamanlı olarak görüntüleyen sistemin yararına olacak şekilde elimine edilmiştir ve sürücü bölümü transistörlerinin akım kapasitesi 1.5A’dan 2.0A’ya çıkartılmıştır. Sonuç olarak amplifikatörün anlık akım kaynak kapasitesi klasik tasarımlara göre iki katından fazla (110A) arttırılmış ve hoparlör çalıştırılabilirliği dramatik seviyede geliştirilmiştir (sönüm katsayısı: 700’den büyük, 20 Hz – 20 kHz)

Yüksek hızlı termal geri besleme devresi
Güç amplifikatörünün UHC-MOS’una ve sıcaklık dengeleme transistörlerine ek olarak PMA-2500NE termal olarak bir radyatöre bağlı (bakır levha) güç amplifikatörü sürücü bölümünde transistörler içerir. Tüm cihazların boşta çalışma akımı termal olarak bağlı olduğu için boşta çalışma akımı, sese daha büyük netlik ve sabitlik verecek şekilde daha kararlıdır.

DC amplifikatör devresi
Aktif servo devresi ve kuplaj kondansatörleri akım için girişten çıkışa “basit&düz” tasarımını oluşturmak için elimine edilmişlerdir. Yüksek derece sabit doğru akımlı (DC) amplifikatör devresine ulaşmak için DC servo devresinde kondansatör ve dirençli basit pasif devre kullanılmıştır. Ek olarak Dual FET kaskad ön yüklemeli bağlantı kullanılarak FET diferansiyel giriş amplifikatör devresinin yeniden değerlendirilmesi, klasik tasarımlarla karşılaştırıldığında daha düşük aralıklarda gelişmiş DC karakteristikler ve daha kararlı çalma ile sonuçlanmıştır.

Sağlam güç kaynağı devresi
PMA-2500NE, transformatörlerden sızan bir gürültü kaynağı olan manyetik akının karşılıklı etkilerini ortadan kaldırmak için sızıntı önleyici (LC) montaj sisteminde karşılıklı yönlerden yüz yüze yerleştirilmiş iki transformatöre sahiptir. Denon’un özel tasarımlı, büyük kapasiteli elektrolitik kondansatörleri düzeltme için kullanılır ve düşük kayıplı, düşük gürültülü ve yüksek hızlı Schottky bariyer diyotları düzeltici devresinde kullanılır. Bu temiz akımın yeterli derecede tedarikini mümkün kılar. “Basit&düz” devre konfigürasyonuna ulaşmak için diyot ünitesi ve blok kondansatörü arasındaki bağlantı devresi güç amplifikatörüne akım tedarik hattını ciddi biçimde kısaltmak için kaldırılmıştır.

6 bloklu şasi konfigürasyonu
PMA-2500NE’nin şasi phono ekolayzır ve giriş devresi, ses kontrol devresi, USB-DAC devresi, amplifikasyon devresi, güç bölümü ve kontrol bölümünü barındıran altı bağımsız blok ile yapılandırılmıştır. Şasi sinyal devrelerini harici titreşimlerden koruyan ve devreler arasındaki karşılıklı karışmanın olumsuz etkilerini elimine eden 1.6mm kalın çelik plakalardan oluşturulmuştur.

MM/MC phono ekolayzır
PMA-2500NE hem MM hem de MC kartuşlardan girişi destekleyen phono ekolayzır içerir. Phono ekolayzır yüksek kazanca sahip ve devre kartı patternindeki döngüler ses kalitesinde ters etkiler oluşturabilir, “basit&düz” tasarımı önemli bir gelişim sunar. PMA-2500NE’deki MM/MC geçiş anahtarı basmalı tip yerine döner tip olarak değiştirilmiştir. Böylece devre kartındaki pattern kısalır, sinyal döngüleri de daha kısa hale gelerek hassas analog sinyallerinin daha büyük saflıkla amplifike edilmesine imkan verir.

Ses sınıfı analog ses kontrolü
PMA-2500NE çok kontaklı kablo brush’ı kullanan ses sınıfı motorize ses kontrolü çalıştırır. Analog ses kontrolünü Denon devamlı kullandığı için giriş arabellek devresine ihtiyaç duymaz, devrenin yapılandırılması dijital ses kontrollerinden daha basit olabilir. Düğme için kullanılan alüminyum klasik düğmelere göre 2.5 kat daha kalın olmasıyla arttırılmış yoğunluk verir ve mekanik titreşimi engelleme konusunda daha yeteneklidir.

Direkt Mekanik Zeminli Yapı
1.6mm kalın çelik plakanın üç katmanıyla sağlam şekilde oluşturulan alt şasiye monte edilen güç bölümü PMA-2500NE’nin merkezine yerleştirilmiştir. Her iki yandaki ısı emiciler ile bu iyi dengelenmiş hacimli yapı ses kalitesini etkileyen istenmeyen titreşimi engellemek için ideal yerdir. Ek olarak güç transformatörünün büyük ağırlığını, ısı emiciler ve şasiyi destekleyen ayak yüksek derecede sağlam, katı Bulk Molding Compound (BMC)’den yapılmıştır ve yüksek yoğunluklu keçe tamponları titreşimi daha da emmesi için ayağın altına eklidir. 

11.2-MHz DSD ve 384-kHz/32-bit PCM’i destekleyen USB-DAC
PMA-2500NE yüksek çözünürlüklü 11.2-MHz DSD ve 384-kHz/32-bit PCM giriş sinyallerini destekleyen USB-DAC fonksiyonları sağlar. DSD iletim metotları ASIO yerleşik çalmayı ve DSD Audio over PCM Frames (DoP)’yi destekler. Asenkron transfer bilgisayar yerine PMA-2500NE’nin ana saati tarafından kontrol edildiği için transfer sapmasız gerçekleşir. PMA-2500NE’de kullanılan D/A dönüştürücü net, üst sınıf bir ses sağlamak için DCD-2500NE’de kullanılan 384-kHz/32-bit ve DSD özellikli üst sınıf DAC Burr Brown PCM1795 ile aynıdır.

Dijital İzolatör
PMA-2500NE USB ile bağlı bilgisayardan veya dijital girişlerden yüksek frekanslı gürültüden kaynaklı ses kalitesindeki olumsuz etkileri elimine etmek için yüksek hızlı dijital izolatöre sahiptir. Veri IC çipte gömülü olan bobinler aracılığıyla manyetik olarak transfer edildiği için giriş ve çıkış tarafları elektriksel olarak yalıtılmıştır. Dijital ses devresi ve D/A dönüştürücü arasındaki sinyal hattını yalıtarak D/A dönüştürücü sonrası analog ses devresindeki yüksek frekanslı gürültünün olumsuz etkileri elimine edilir. PMA-2500NE ayrıca güç kaynağından gelen gürültüyü susturmak adına dijital devre için özel güç transformatörü kullanmıştır. Ek olarak dijital giriş devresi analog ses devresinin olumsuz etkilenmesini engellemek için üç 1.6mm kalın çelik plakadan oluşturulan transformatör tabanının altında yerleştirilmiştir. 

384-kHz/32-bit PCM girişini destekleyen Advanced AL32 Processing Plus
Dijital girişler için PMA-2500NE eşsiz veri interpolasyon algoritmalarından faydalanan ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü 384-kHz/32-bit PCM sinyal girişini destekleyen Denon’un analog dalga formu reprodüksiyon teknolojisinin en son versiyonu olan Advanced AL32 Processing Plus özelliğine sahiptir. Bu algoritmalar orijinal sese yakın olan pürüzsüz dalga formuna ulaşmak için büyük miktardaki verilerin öncesinde ve sonrasında olması gereken noktaları ekler. Dijital kayıt esnasında kaybolan veriri dikkatlice yeniler, bunun sonucu olacak çalınan ses yüksek detaylı, kesintisiz, düzgün şekilde lokalize edilmiş, düşük aralıklarda zengin şekilde açıklayıcı ve orijinal sese güzel şekilde sadıktır.

DAC Master Clock Tasarımı
Dijital devreleri düzgün şekilde senkronize etmek için PMA-2500NE’nin DAC Master Clock tasarımı saat sinyalleri sağlandığında DAC’ye yönetici şeklinde davranır. Ana saati D/A dönüştürücünün (DAC) hemen yanına yerleştirmek titreşimi önler ve D/A dönüşümünde optimum hassasiyeti sağlar. Ek olarak yarı iletken işlem için referans haline gelen saatin kalitesi dijital ses devresinin maksimum potansiyeline mümkün kılınması için son derece önemlidir. PMA-2500NE böylece frekansların yer değişimden oluşan faz gürültüsünü dramatik derecede azaltan ses osilatörüne sahip olur. PMA-2500NE titreşimi ortadan kaldırmak için frekanslar arasında değiştirilebilen, her örnekleme frekansı için (44.1 kHz ve 48 kHz) iki saat osilatörüne sahiptir.

Analog mode
Analog ses çalınması esnasında analog mod özel dijital transformatörün gücünü kapatmak ve analog bölümün yüksek frekanslı etkiden kaçınması için dijital giriş devresinin çalışmasını tamamen durdurmak için kullanılır. Analog mod ayrıca floresan ekranı kapatarak PMA-2500NE’nin saf analog bir amfi olarak çalışmasını sağlar. 
* Analog mod esnasında USB-B, koaksiyel dijital ve optik dijital girişler devre dışı bırakılır.

Harici ön amplifikatör giriş terminalleri
PMA-2500NE “EXT.PRE” giriş terminalleri – sabit kazanç girişleri – harici ön amplifikatör bağlanması ve PMA-2500NE’nin güç amplifikatörü olarak kullanılması için sağlanır. Bu ön çıkışlar ile A/V amplifikatörünün bağlanması için pratiktir ve böylece aynı hoparlörlerle dinleme alanı ev sineması olarak kullanılabilir. 

Altın kaplama hoparlör terminalleri
PMA-2500NE’nin hoparlör terminalleri zamanla paslanmayı engellemek ve uzun süre güvenilir bağlantıyı sağlamak için altın kaplamadır. Kalın maçalar ve tekli fişler de desteklenir.

CD çaları da çalıştırabilen alüminyum üst uzaktan kumanda
PMA-2500NE aynı zamanda DCD-2500NE  ve diğer Denon amplifikatörleri de çalıştıran alüminyum üst uzaktan kumanda ile gelir.

 • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
 • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.