• Cyrus ürünlerinin tamamının üretildiği fabrikamız İngiltere, Huntingdon, Cambridgeshire’da bulunuyor. Gerek yeni gerekse tarihe geçmiş ürünlerimizi İngiltere’deki ana merkezimizde tasarlıyor, prototip oluşturuyor, tonluyor ve imal ediyor olmamız esasen modern tüketim ürünleri bakımından sıra dışı bir durumdur. Şahsa ait bir firma olan Cyrus, birinci sınıf stereo müzik sistemlerini odağına alan bir temel ilke ile yönetilmektedir.

  Neden Cyrus
  Cyrus, tamamen Ar&Ge ekibini merkezine alarak kurulmuş bir şirket, bu da inovatif fikirleri besleyen, daha iyi kalitede bir yeniden ses üretimi yaratma tutkumuzu doyuran bir unsurdur. Görevimiz çok basit: Biz müziğin keyfini çıkartmak istiyoruz. Görevimizi yerine getirebilmek için de en iyi performans veren modellerimize büyük bir zaman harcıyor ve özen gösteriyoruz. Bu ürünlerde kullanılan olağanüstü mühendislik ve teknolojinin tüm modellerimizin temelini oluşturuyor olması, giriş düzeyi hi-fi bileşenlerin bile yıllar süren araştırmalardan sonra ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

  Müzikle resim yapmak…
  Ultra yüksek performanslı ses bileşenleri geliştirmek için çok becerikli ses mühendisleri ve farklı müzik tarzlarına ve canlı müzik mekânlarındaki sese dair engin bir tecrübeye sahip altın kulaklar gerektirir. Süreç, projenin konseptinin detaylarını döken, son teknolojiyi daha ilerletmeye yardımcı olabilecek özellikleri ve teknikleri tarif eden bir belge ile başlar. Bu konsepti, bir dizi prototip hazırlanarak ve bunları dinleme testlerine sokarak yaratma işi Cyrus Ar&Ge takımına aittir. Yıldız topraklama ve çok katmanlı kart gibi bilinen birçok ses konseptini tasarlarken, her bir tasarım da kaçınılmaz olarak sesin tonlanmasına yönelik yeni tekniklerin araştırılmasına fırsat sunmaktadır. Ses her ne kadar en önemli tonlama hedefi olsa da, mühendisliğimizi global güvenlik, emisyon ve enerji standartlarını da uydurmamız gerekmektedir.

  Cyrus belli bir niyetle tonlanmış akustik bir resimdir; biz, icracıların net şekilde konumlandırılabildiği, ambiyans seslerini yakalayabilen bir frekans menzilinin tutturulabildiği, koyu ve ahenkli bas frekansların elde edilebildiği, kesin bir zamanlamaya sahip ve kadın vokal tonlarının doğru yansıtılabildiği devasa bir ses sahnesi resmetmek istiyoruz.

  Tüm bileşenlerin bizim akustik paletimize uyması şarttır, zira bileşenler tutarlı bir ses imgesi açısından önemli bir etmendir. Her yeni modelle birlikte detaylar, dinamikler, ses sahnesi ve diğer parametreler değişim gösterse de, ses imzası sabit kalmaktadır. Biz bunun evinizde en gerçekçi performası yaratacak unsur olduğuna inanıyoruz. Büyük sanatçıların kayıt aşamasında bizimle paylaştıkları duygu ve tutkuyu ifşa eden detayları çözümlemek, netliğe kavuşturmak istiyoruz. Çoğu ses sistemi kasıtlı olmadan canlı bir performansta bariz olan özel büyünün büyük bir kısmını filtreler. Bizim hedefimiz ise üstü örtük detayların daha da fazlasını iletebilen bileşenler yaratmaktır.

  Cyrus’ın dinleme kurulu, tasarımımızı mükemmelleştirmek için her türlü olanağın kullanıldığından emin olmak üzere geliştirme aşamasında bir devreyi tekrar tekrar sarmaya karar verebilir. Her bir kart 50 kadar çok parçanın kıyaslanarak dinlenmesini gerektirebilir.

  Ar&Ge
  Cyrus, Ar&Ge ekibinin etrafında kurulmuş uzman bir ses cihazları şirketidir. Firmamızın bu şekillendirilmiş olması, yaptığımız her şeyde taze fikirlerin doğmasına, daima daha kaliteli ürünler yaratma tutkumuzu beslemeye yarıyor.

  Çevresel Meseleler
  İngiltere’deki merkezimizde tasarlanan ve üretilen tüm Cyrus modellerinde küresel markette bulunabilecek en iyi bileşenleri kullanıyoruz. Cyrus en yüksek etik standartlara bağlıdır, bu sebeple tedarik kaynağımızın ilkelerimizle uyumlu olabilmesi için çok titiz olmamız gerekiyor.

  Tarihçemiz
  Cyrus 30 yılı aşkın süredir ses mühendisliğinin ön saflarında yer alıyor. 1980’lerdeki ilk günlerimizden beri, pazara yön veren ses cihazlarını tutku ve inovasyonla geliştirmeye devam ediyoruz. Yukarıda bulunan zaman çizelgesi, son 30 yıldır Cyrus tarafından geliştirilip piyasaya sunulan ürünleri göstermektedir.

  Ürün Evrimi
  1983 yılında faaliyetlerine başlayan Cyrus, dünyada birçok ilki gerçekleştirerek ve ses cihazı üretimini etkileyerek ses mühendisliğine ışık tutmuştur.

  Servo Evolution
  Servo Evolution – ilk odyofil standardı CD platformu. Neredeyse tüm CD çalarlarda, DAC kısmını odağa alan herhangi bir disk okuma platformu kullanılsa da, Cyrus çok daha iyi bir şey yaratma hamlesini gerçekleştirdi, yani kendi disk okuma teknolojisini…
  .