YENİ ÜRÜN

CHORD ELECTRONICS

CHORD ELECTRONICS ULTIMA 6 Silver

180W Stereo Güç Amplisi

(KDV Dahil)

PAYLAŞ

Chord ULTIMA serisini efsane statüsüne taşıyan ve kayıt stüdyosunun dışına çıkartan şeyler, stereo güç amplilerimizde kullandığımız yenilikçi temiz güç teknolojileri ve özel yapım bileşenlerdir. Katıksız bir güce anında reaksiyon gösterip iletebilme becerilerinin yanında saydamlığı koruyabilmeleri ve inanılmaz derecede düşük distorsiyon seviyeleri onları birer şahesere dönüştürüyor. 

ULTIMA 6, yeni nesil ULTIMA stereo güç amplileri ailesine katılmanın bütçeye en uygun yollarından birini sunmaktadır. Ödüllü ağabeyi SPM 1050 MK II’nin mirasından faydalanan ULTIMA 6, ağabeyinden aldığı özelliklerin üzerine çığır açan, yeni nesil ULTIMA ampli topolojisini de ekliyor.

Bu yeni 180 watt’lık model John Franks’in çığır açan çift öne beslemeli devresinden de nasibini alarak zahmetsizce iletebildiği bir güçle şimşek hızında cevap, şaşırtıcı bir dinamik ve zamanlama ortaya koyarken, benzersiz bir sadakat de sunuyor.

30 yıllık tecrübelerimizin ortaya çıkardığı yeni çift öne beslemeli topolojimiz performans bakımından bir atılım olup, aynı zamanda 30 yıldır tamamen en baştan yarattığımız ilk devredir. ULTIMA ampliler en iyi hi-fi sistemler için üretilmektedir; ULTIMA en mükemmel yüksek performansın, ultra hızın ve bugün piyasada mevcut olan yüksek güçlü ampli teknolojisinin nihai simgesidir.

ULTIMA 6, en ileri ve en rafine sürücü devre sistemini gerektiren 32 adet firmamıza tescilli MOSFET’e sahip. Bu da onu ultra düşük distorsiyonlu ve çok yüksek hızda işleyen (mikrosaniye başına 300 volt) yüksek voltajlı bir ampli haline getiriyor.

TO-3 stilinde, çift kalıplı, lateral eşleştirmeli MOSFET’ler çıkış katının hata düzeltme devre sistemi tarafından sürekli izlenmektedir ve tamamen dengelenmiş giriş devre sistemi ile birlikte DA-izleme sevoları ve ful ısı telafisi gibi özelliklere sahiptir.

ULTIMA 6, amiral gemisi ve referans düzeyi monolarla aynı DNA’yı paylaşmakla birlikte farklı bir güç çıkışına sahip olmasına bağlı olarak daha pratik ve bütçeye daha uygun bir ürün olarak öne çıkıyor.

John Franks’in yeni estetik tasarımıyla hazırlanan hava aracı düzeyi masif alüminyumdan kasamız kesinlikle high-end ve tamamen rezonanssız bir muhafaza sağlarken, 28 mm kalınlığında ön paneliyle çok şık görünüyor. Polikarbondan dairesel gömme buton (standby konumunda ışık yayan) ve işletim modları, dikey ayırma çizgisine yerleştirilmiş olan ve ışıkları kısmayı mümkün kılan gömülerek gizlenmiş ön güç düğmesi de cihazı bütünlüyor.  
  

Amplinin arka panelinde dengelenmiş ve dengelenmemiş bağlantı yerleri, üst kalite hoparlör terminalleri, bir adet 12 V trigger ve bir adet C-19-tip IEC bulunuyor. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Inputs: 1x Stereo Pair of Gold Plated Balanced XLR Inputs
1x Stereo Pair of Gold Plated Unbalanced RCA Inputs
1x 12v Trigger Input – Chord Electronics Auto Start
Output: 1x Pair of High Quality, High Current, Gold Plated Type Speaker Terminals
Output Power: 180W RMS per channel @ 0.005% distortion into 8Ω
THD: 0.005% distortion
Frequency Response: -1dB – 0.5Hz – 100kHz
Dimensions with included Integra Legs: 18cm (H) x 48cm (W) x 36cm (D)
Dimensions with optional Side Blocks: 15cm (H) x 42cm (W) x 36cm (D)
Weight: 22.4kG