YENİ ÜRÜN

CHORD ELECTRONICS

CHORD ELECTRONICS ULTIMA 5 Silver

(KDV Dahil)

PAYLAŞ

Chord ULTIMA serisini efsane statüsüne taşıyan ve kayıt stüdyosunun dışına çıkartan şeyler, stereo güç amplilerimizde kullandığımız yenilikçi temiz güç teknolojileri ve özel yapım bileşenlerdir. Katıksız bir güce anında reaksiyon gösterip iletebilme becerilerinin yanında saydamlığı koruyabilmeleri ve inanılmaz derecede düşük distorsiyon seviyeleri onları birer şahesere dönüştürüyor.  

ULTIMA 5, en ünlü stereo amplimiz olan, efsanevi SPM 1200 MK II’nin (ki Chord Electronics amplilerini tanımlayan bir model olduğu herkesçe kabul edilmektedir) iyice geliştirilmiş bir devamı niteliğindedir.  

Yeni nesil ULTIMA devre topolojisinden faydalanan yeni ULTIMA 5 geleceğin klasiği yolunda ilerliyor. Performans ve fiyat arasında ideal bir denge sunduğu düşünülen ULTIMA 5 makul fiyata 300 watt gibi çarpıcı bir güç sunuyor ki bu en talepkar hoparlörleri bile sürmek için yeterli bir güçtür.

ULTIMA 5, SPM 1200 MK II’nin doğasından gelen güç yanlar dikkate alınarak ve performansı bir sonraki düzeye çıkartacak şekilde tasarlandı. İleri düzey çift beslemeli hata düzeltme teknolojimizi, ultra yüksek frekanslı güç kaynaklarımızdaki ileri düzey konseptlerin kullanıldığı topolojimizi bu üründe bir araya getirmek suretiyle fevkalade hızlı ve güçlü bir performans ile birlikte olağanüstü derecede yüksek tepe nokta çıkış akımı (dinamik tepe noktalarının, yani piklerin iletilebildiği hız budur) yakalayabildik. Dinamikler, zamanlama doğruluğu ve benzersiz bir müzikalite şaşırtıcı bir bütün oluşturuyor.

Buna bir de bizim düşük distorsiyonlu ampli devremizi, firmamıza tescilli lateral-yapılı dual kalıplı MOSFET’lerimizi ekleyince ULTIMA 5 en talepkar hoparlörleri bile zahmetsizce ve aynı zamanda berraklık ve kesinlikle sürebilecek hale geldi. ULTIMA 5, en ileri ve en rafine sürücü devre sistemini gerektiren ve buna uygun şekilde seste bozulma yaratan her türlü şeyden yoksun olan firmamıza tescilli 64 adet MOSFET güç ünitesi bulunuyor.

ULTIMA 5 benzersiz ampli topolojisi ve sıra dışı performansıyla bugün dünyadaki en ileri ampli teknolojilerinden biridir.

John Franks’in yeni estetik tasarımı şunları kapsıyor: CNC tezgâhında hassasiyetle işlenmiş hava aracı düzeyi alüminyumdan üst yapı, 28 mm kalınlığında ön panel, polikarbondan dairesel gömme buton (standby konumunda ışık yayan) ve işletim modları, dikey ayırma çizgisine yerleştirilmiş olan ve ışıkları kısmayı mükün kılan gömülerek gizlenmiş ön güç düğmesi.    

Amplinin arka panelinde dengelenmiş ve dengelenmemiş bağlantı yerleri, üst kalite hoparlör terminalleri, bir adet 12 V trigger ve bir adet C-19-tip IEC bulunuyor. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Inputs: 1x Stereo Pair of Gold Plated Balanced XLR Inputs
1x Stereo Pair of Gold Plated Unbalanced RCA Inputs
1x 12v Trigger Input – Chord Electronics Auto Start
Output: 1x Pair of High Quality, High Current, Gold Plated Type Speaker Terminals
Output Power: 300W RMS per channel @ 0.005% distortion into 8Ω
THD: 0.005% distortion
Frequency Response: -1dB – 0.5Hz – 100kHz
Dimensions with included Integra Legs: 18cm (H) x 48cm (W) x 36cm (D)
Dimensions with optional Side Blocks: 15cm (H) x 42cm (W) x 36cm (D)
Weight: 22.4kG