YENİ ÜRÜN

CHORD ELECTRONICS

CHORD ELECTRONICS ULTIMA Silver

780w Referans düzeyi güç amplisi

(KDV Dahil)

PAYLAŞ

Amiral gemimiz ULTIMA, John Franks’in en son devre topolojisine ve 30 yıllık yapım tecrübesinin sağladığı avantajlara sahip son teknoloji ürünü bir cihaz.  

ULTIMA mono güç amplisi, en mükemmel high-end ses sistemleriyle çalışacak ve doğaları gereği en talepkar ve sürülmesi en zor olan hoparlörleri sürebilecek şekilde tasarlandı. Emsalsiz bir güç iletimi sağlayan ve her tür hoparlörü zahmetsizce sürebilen ULTIMA firmamızın en ünlü ve başarılı amplisi.  

Tamamen yeni bir devre topolojisinin ve firmamıza tecilli ampli yapım tekniklerinin uygulandığı ULTIMA, Dr. Malcolm J. Hawksford (Esses Üniversitesi fahri profesörü) tarafından yaratılmış ve Bell Labs’ten Bob Cordell’in rafine ettiği teknik yetilere sahip. Çift-ön besleme ve hata düzeltme özelliklerine sahip bu topoloji, John Franks’in ileri düzey, ultra yüksek frekanslı güç kaynaklarıyla bütünleştirilmiştir.   

ULTIMA mono amplide, en ileri ve en rafine sürüş devrelerinin kullanılmasını ve sesi bozan bileşenlerden tamamen uzak durulmasını gerektiren firmamıza tescilli 64 MOSFET bulunuyor. Sürüş devresi ultra düşük distorsiyon, çok yüksek hızda işleyen yüksek voltajlı ampli gibi özelliklere sahip. Mikrosaniye başına 300 volt teknolojisinin ileri düzey ön besleme ve geribildirim telafisi gibi özellikleri var.  

8 ohm’a 780 waat, 4 ohm’a 1400 watt ve 2 ohm’a 2500 watt sürebilen ULTIMA inanılmaz derecede güçlü bir ampli. ULTIMA’nın tepe (pik) çıkış akımı 500 amperin üzerindedir. Böylesine yüksek bir akım, cihazın sahip olduğu hız sayesinde dinamik piklerin sunulabildiği, sadakat ve benzer bir müzikalitenin yaşatılabildiği bir sonuç ortaya koymaktadır.  

ULTIMA, sıradışı performansı ve dünyadaki en ileri düzey hi-fi amplilerden birisi olması sebebiyle hakikaten de benzersiz bir amplidir. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.