CHORD ELECTRONICS

CHORD ELECTRONICS SPM 1200 MK.II Silver

350w Signature Güç Amplisi

(KDV Dahil)

PAYLAŞ

Chord SPM serisini kayıt stüdyolarının gerek içinde gerek dışında efsane olma statüsüne taşıyan şeyler, stereo güç amplilerimizde bulunan inovatif temiz güç teknolojileri ve özel yapım bileşenlerdir. Güç amplilerimiz, salt güce anlık tepki verme ve iletme becerilerine sahipken, saydamlığın korunması ve inanılmaz düşük distorsiyon bakımından da çok yüksek bir performans sergilemektedirler. 

SPM 1200 MkII muhteşem performansı çok iyi bir “paraya karşı değer” oranıyla birlşetirmesi dolayısıyla en çok tanınan güç amplimiz. 350 watt’lık dinamosu hemen iletilen ve hassasiyetle kontrol edilen devasa güç rezervleri sunuyor. 

En son çıkan, düşük distorsiyonlu ampli devremizden ve firmamıza tescilli, yanal yapıda, dual-die MOSFET’lerimizden faydalanan (kanal başına 16 x 150 Watt) SPM 1200 MkII çok daha zorlu hoparlör yüklerini, berraklık ve hassasiyetle hiç zorlanmadan sürebiliyor. 

Bu amplinin kalbini oluşturan şey, firmamıza tescilli 2KW yüksek frekans anahtar modlu güç kaynağıdır ve bu güç kaynağı firmamıza özel bir yöntemle dinamik kuplajlamaya tabi tutulmuştur. Bu yöntem sayesinde anlık gücün, müziğin talep ettiği noktalarda, her iki güç yolundan hiç zaman kaybedilmeden alınması, ampliye kusursuz bir denge ve dinamik hassasiyet kazandırıyor.   

Bu teknoloji, çok geniş enerji depolama kapasitörleri ile bütünleştirildi. Bu kapasitörler saniyede birkaç bin kez güç kaynağı tarafından “yeniden şarjlanmaktadır”. Bu da her sinyale hiç zorlanmadan tepki verebilmesi için bu ampliye devasa bir rezerv sağlamaktadır.

Gerek dengelenmiş gerekse dengelenmemiş girişleri olan amplinin (her birinden iki adet), altın kaplama bağlantı uçları olan bir çift yüksek akımlı hoparlör çıkışı da bulunmaktadır. SPM 1200 MkII’yi standby’dan işler duruma geçirmek için tek bir güç düğmesine basılması yeterlidir. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Output Power: 350w RMS per channel @ 0.05% distortion into 8Ω
Frequency Range: -1dB – 0.2Hz to 46kHz
Signal to Noise Ratio: Better than -82dB
Channel Separation: Better than 90dB
Input Impedance: 100kΩ Unbalanced/Balanced
Input Capacitance: <30pf
Output Impedance 0.02Ω
Output Inductance: 2.6μH
Slew Rate: 60v per μS 1kHz, 20v Square Wave
Gain: 30dB
Stability: Unconditional
Dimensions Without Integra Legs:
Dimensions With Included Integra Legs:
42omm (w) x 355mm (d) x 120mm (h)
480mm (w) x 355mm (d) x 160mm (h)
Weight: 15kG

Inputs:
1x Stereo Pair of Gold Plated Balanced XLR Inputs
1x Stereo Pair of Gold Plated Unbalanced RCA Inputs
1x 12v Trigger Input – Chord Electronics Auto Start

Output:
1x Pair of High Quality, High Current, Gold Plated Type Speaker Terminals