CHORD ELECTRONICS

CHORD ELECTRONICS SPM 1050 MK. II Silver

200w Signature Güç Amplisi

(KDV Dahil)

PAYLAŞ

Chord SPM serisini kayıt stüdyolarının gerek içinde gerek dışında efsane olma statüsüne taşıyan şeyler, stereo güç amplilerimizde bulunan inovatif temiz güç teknolojileri ve özel yapım bileşenlerdir. Güç amplilerimiz, salt güce anlık tepki verme ve iletme becerilerine sahipken, saydamlığın korunması ve inanılmaz düşük distorsiyon bakımından da çok yüksek bir performans sergilemektedirler. 

En yeni çıkan stereo amplilerimizden biri olan SPM 1050 MkII, giriş düzeyi olan SPM 650’ye kıyasla fazladan birçok özelliğe sahip. MKII statüsüne sahip olmanın getirdiği avantajların biri de orijinal tasarım üzerinde yapılmış olan birçok iyileştirmeden faydalanması. SPM 1050 MkII aynı zamanda, SPM 650’ye kıyasla (130 watt) daha yüksek bir güç çıkışına sahip (200 watt).     

SPM 1050 MkII’de firmamıza tescilli 2KW yüksek frekans anahtar modlu güç kaynağı ve düşük distorsiyonlu ampli devre sistemi bulunuyor. Bu sistemin yine firmamıza tescilli dört adet yanal yapıda, dual-die MOSFET’e sahip olması (toplamda 8), SPM 1050 MkII’yi en talepkar hoparlörleri bile berraklık ve hassasiyetle sürebilen bir ampli haline getiriyor.   

SPM 1050 MkII’nin hem dengelenmiş hem de dengelenmemiş girişleri mevcut ve aynı zamanda da bağlantı uçları altın kaplama iki çift hoparlör çıkışı bulunuyor. Stand-by modundan işletim moduna kolayca geçilmesini sağlayan tek bir güç düğmesi mevcut. Basit bir iki-LED’li sekvans vasıtasıyla amplinin konumunu, güç ve röle işlevlerini ön panelde görmek mümkün.

Orijinal modele kıyasla, MkII modifikasyonları daha fazla saydamlık ve sadakat sağlayan azaltılmış çıkış distorsiyonu ve daha temiz güç iletimi için kapasitansın iyileştirilmesi gibi özellikleri kapsıyor. Bu ikinci nesil versiyonda aynı zamanda parazitlerin azaltılması ve ses performansının iyileştirilmesine yönelik olarak ana akım transformatörlerinin izolasyonu da iyileştirilmiştir.     

MkII versiyonuna estetik açıdan iki yeni havalandırmalı alüminyum kapak eklendi (DSX1000 streamer'dakine benzer). Ayrıca yeni piyano siyahı akrilik yan panel opsiyonu da bu ampliye taze ve çağdaş görünüm kazandırıyor. 

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Output Power: 200w RMS per channel @ 0.05% distortion into 8Ω
Frequency Range: -1dB – 0.2Hz to 46kHz
Signal to Noise Ratio: Better than -82dB
Channel Separation: Better than 95dB
Input Impedance: 100kΩ Unbalanced/Balanced
Input Capacitance: <30pf
Output Impedance 0.02Ω
Output Inductance: 2.6μH
Slew Rate: 70v per μS 1kHz, 20v Square Wave
Gain: 30dB
Stability: Unconditional
Dimensions Without Integra Legs:
Dimensions With Included Integra Legs:
42omm (w) x 355mm (d) x 133mm (h)
480mm (w) x 355mm (d) x 128mm (h)
Weight: 10kG

Inputs:
1x Stereo Pair of Gold Plated Balanced XLR Inputs
1x Stereo Pair of Gold Plated Unbalanced RCA Inputs
1x 12v Trigger Input – Chord Electronics Auto Start

Output:
1x Pair of High Quality, High Current, Gold Plated Type Speaker Terminals