Blumenhofer Acoustics

Blumenhofer Acoustics Mini Walnut

Ait olduğu sınıf içinde tüplü ampli tarafından rahatlıkla sürülebilen tek hoparlördür...

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Yıllarca bekledikten sonra, Mini’yi ürün portföyümüze yeniden eklemeye karar verdik. Mini, Blumenhofer’in tarihinde uzun süreden beri var olan bir hoparlördür. Adına Mini dendi, sonra Satellite Mini dendi, vs. Ama temel proje asla değişmedi: çıkışı arkadan olan bas refleksli bir kabin içinde 10 cm’lik woofer ile 2 yollu bir hoparlör. Mini geçmişte Fransız dergisi Haute Fidélité tarafından Best Buy ödülüyle onurlandırılmıştır.

Ait olduğu sınıf içinde tüplü ampli tarafından rahatlıkla sürülebilen tek hoparlördür.

Blumenhofer Mini’nin verimliliği 6 Ohm’a 88 dB. Bu ayrıca iyi, küçük bir tüplü ampliyle de onlardan çok iyi bir performans alınabileceği anlamına geliyor. Crossover frekansı yaklaşık 6000 Hz. Bu ürün, bir adet 10 cm’lik midwoofer’ı bulunan tek sürücülü hoparlörlere benziyor ama üzerine bir de yüksek frekansların güzelliğini ve yayılımını daha ileriye taşıyan bir tweeter eklenmiş. Tonal homojenlik mükemmel, orta menzil çok iyi, aynı şekilde insan sesleri, bakır çalgılar, saksafon ve büyük oranda piyano sesleri harika. Ancak tüm mini hoparlörlerin olduğu gibi bunların da ufak tefek boyutlara sahip olması dolayısıyla kontrbas, bas davul ve piyanonun bas tonlarından biraz fedakarlık ediliyor. Fakat bu çok fazla değil. Küçük woofer muhteşem bir gezinimi olan “hiperaktif” bir woofer. O çok hızlı ve bu hızıyla küçük boyutların getirdiği dezavantajın üstesinden gelerek pes notaları duymamızı sağlıyor.
  

Üst menzildeki ölçülülük ve kontrol çok ilginç. Onlarla müzik dinlerken yorulmuyor, rahatsız olmuyorsunuz. Bazı rakip firmalar bu rahatsızlık hissine hiper-tanımlama veya hiper-detaylılık diyor. Ürünün rakipleri şöyle bir ilk dinlemede, yüksek notalarda daha rafine veya parlak gelebilir. Ziller daha metalik gibi gelebilir ama otuz dakika sonra yorulur ve sesi kısarsınız. Oysa Blumenhofer Mini’yi yüksek volümde saatlerce dinlemeniz mümkün. Bu özelliği sakın hafife almayın.   

 

Bu hoparlörler kaliteli bir dinleme deneyimi peşinde olan gençleri de tatmin edecektir, özellikle de onların genellikle daha küçük alana sahip oldukları ve pek paraları olmadığı düşünülürse.

  

Tabii eski büyük hoparlörlerini değiştirmek isteyen odyofilleri de tatmin edebililer. Bu biraz imkânsız görünüyor ama artık mutlaka değiştirilmesi gereken, köpük süspansiyonlu hoparlörlere sahip kişilerin  halen yeni bir çift almayı reddetmesi sık sık karşılaştığım bir şey!   

  

Bu hoparlörler çok pahalı olmamalarına rağmen iyi performans sergilemeleri dolayısıyla, ikinci bir sistemin parçası haline de getirilebilirler. Mesela bu heavy metalciler veya büyük orkestra eserleri dinlemeyi tercih edenler için pek iyi olmayabilir ama caz, hafif, duygusal müzikleri, klas pop parçaları ve oda müziği dinlemeyi sevenler için iyi olabilir.   

 

  • Standard Kaplama: Walnut, Cherry, Maple, Birch. Maple ve Birch genellikle stoklu değildir.
  • Özel Cila: Zebrano, Oak. Standart kaplamaların özel versiyonları fiyat farklılıkları gösterir. Lütfen sorunuz.
  • Birinci kalite kaplama: Apple, Olive, Palisander, Ebony, Makassar. Standart kaplamaların özel versiyonları fiyat farklılıkları gösterir. Lütfen sorunuz.


*Renk ve Kaplama Seçimine Bağlı Olarak Fiyat Farkı Bulunmaktadır*

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

 
Mini
Material: MDF
Thickness: 19mm / 0,75"
Frequency range: 60Hz - 20kHz ± 2dB
Bass Cabinet: Bass reflex
Porting Rear
Woofer: 100mm / 4"
Material: Paper
Cross over frequency: 6000 Hz
Midhigh: Dome
Horn Throat: -
Membrane dimensions: 25mm / 1"
Material: Silk
Max power input (RMS): 60 W RMS
Efficiency: 88 dB
Impedance: 6 Ohm
Terminal Single-Wiring gold plated
Feets: No
Dimensions [mm]: 280 x140 x270 mm
11 x 5,5 x 10,5 in
Weight: 5 kg
Packaging dimensions: 45 x 45 x 42 cm
Loudspeakers per carton: 2
Packaging weight: 12 kg
Center Loudspeakers: -

İnceleme/ Mini Türkçe