• 1970 yılında Mineapolis’te kurulan, Hi-Fi sektörünün en faal firmalarından biri olan Audio Research’ün kurulduğu gün tek bir hedefi vardı: Müzik reprodüksiyonunda başyapıt formunda cihazlar üretmek! Audio Research, felsefe ve tasarımla şekillenenen, performans odaklı bir kuruluş olarak Hi-Fi sektörüne adını altın harflerle kazımıştır. Ve yeni ürünlerini yalnızca teknoloji ve performansta gerçek ilerleme kaydettiğinde sunar. ‘HIGH DEFINITION‘ ise ürünlerinin kalite işaretidir.

  Ses Endüstrisi

  Audio Research, 1950'lerin başında özel ses elektronikleri tasarlamaya başlayan ve 1960'ların ortalarına kadar özel bir ses perakende mağazası işleten William Z. Johnson tarafından kurulmuştur. Johnson'ın çabaları, büyük endüstri üreticilerinin müzikal doğruluk açısından belirgin bir şekilde daha düşük olan düşük maliyetli katı hal cihazları lehine bu teknolojiyi terk ettiği bir dönemde vakum tüplü tasarımları neredeyse tek başına yeniden canlandırdı. Birçok endüstri gözlemcisi Johnson'ı bugün var olan " high-end" ses kavramının gerçek yaratıcılarından biri olarak görmektedir. Bu, Amerikan şirketlerinin küresel ölçekte belirgin, yenilikçi ve öncü olmaya devam ettiği bir teknolojik uzmanlık alanıdır.


  Müzikal Keyif

  Audio Research, müzik tutkunu kişilerin sahip olmayı önemsediği sürece gerçek anlamda keyif alacağı ürünler üretmekten gurur duymaktadır. Şirket pratiğinde bu, Audio Research teknisyenleri şirketin 40 yıllık tarihi boyunca üretilen çoğu ürünü hala onarabilir, yenileyebilir ve orijinal performans standartlarına geri getirebilir anlamına gelir. Gerçekten de, 40 yıllık Audio Research tasarımları dünyanın dört bir yanındaki müzik sistemlerinde her gün olağanüstü müzik keyfi sağlamaya devam ediyor.


  Müzik Aşığı

  Audio Research ürünleri satın alındıktan sonra da kalıcı bir değere sahip olduklarını kanıtlamışlardır. Birkaç modelden fazlasına efsanevi "koleksiyoncu" statüsü kazandırılmış ve orijinal maliyetleri kadar veya daha fazlasına yeniden satılmaya devam etmektedir. Audio Research müşterisi, diğer ses bileşenlerinin çoğunda olduğu gibi anlık, belirgin değer kaybından korkmamalıdır. Kullanılmış Audio Research ekipmanı açık pazarda hızlı bir şekilde emilir, çünkü bilgili meraklılar şirketin eski modeller için sürekli olarak servis ve destek sağlamakla ilgilendiğini bilirler.

  Audio Research markası, sadece bir araba ticareti markasından çok daha fazlası olarak, her yerdeki müzikseverler ve ses meraklıları için mükemmel performansı ve kalıcı değeri temsil eder hale gelmiştir.


  .