Acoustic Solid

Acoustic Solid Solid Wood Reference Cherry

Referans High-End Laminar Ahşap Gövdeli Pikap

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Solid Wood Reference Solid Royal modelinin muhteşem performansı ve ahşabın sıcaklığını bir arada isteyen müzikseverler için üretildi.


Geliştirilmesi yıllar süren ve karmaşık bir teknikle farklı ağaç türlerinden ısıl ve kimyasal yöntemle üretilen 15 cm kalınlığındaki ahşap gövde mükemmel performans için gereken sağlam zemini sunar. Aslında Wood Reference'nin ahşap gövdesi pek çok popüler metal veya kompozit pikabın gövdesinden çok daha eylemsizdir.


Solid Wood Reference yalnızca iç rezonansları olmayan değil, aynı zamanda uygun bir platforma yerleştirildiğinde zemin ve havadan gelen rezonansları da ciddiye almayan eşsiz bir tasarımdır. Sade ve şatafatsız tasarımının altında gelişimi yıllar süren bir mükemmelleştirme süreci yatmaktadır.


Solid Royal ile aynı olan tablasının üretiminde havacılık ve uzay uygulamaları için geliştirilmiş özel bir alüminyum alaşım kullanılmıştır. Bu muazzam tabla masif metal bloklardan yavaş ve ultra düşük toleranslı bir süreç ile sabırla tornalanır. Bu sayede görünüş olarak benzer pikaplarda sık rastlanan merkezleme ve yalpa hataları Solid Wood Reference için var olmayan şeylerdir.


Gövdesi alüminyum alaşımdan tornalanmış masif tablanın üst iki katmanını akrilik ve özel işlenmiş deri oluşturur. Uzun dinleme ve ölçüm seanslarından sonra karar kılınan bu kompozit yapının meyvesi iç ve dış her türlü rezonansın iğneye ulaşmadan sönümlenmesi ve simsiyah geri plandan tüm müzikal detayların zerafetle belirmesi oldu.


Bir pikabın en önemli parçalarından biri olan yatağı Solid Wood Reference gibi masif kütleli bir tasarım için daha da önem kazanır. Bu nedenle bu model için Karl Wirth tarafından özel geliştirilen çok bileşenli özel kompozit yatak uzun yıllar sorunsuz ve düşük bakım ile hizmet verecek biçimde tasarlandı. Sıfıra yakın yatak boşluk toleransı sayesinde stabil bir zemin üzerinde çalışan iğnenin en minik detayları bile zahmetsizce yakalaması mümkün oldu. Bu nokta belki de tüm pikap meraklılarının erişmeyi hedefledikleri müzikal nirvananın kapısıdır. Acoustic Solid Wood Reference pahalı ve kaliteli bir kol ve iğnenin boşa savrulmuş para olmadığını ispatlamaya her zaman hazırdır.


Wood Reference için özel olarak geliştirilen çok kutuplu senkron motor 20 kilogramın üzerinde kütleye sahip masif tablayı hiç zorlanmadan ve bir kavalye edasıyla çevirir. Motorun mikroskopik vibrasyonları da rezonans emici kasası sayesinde sıfır düzeyine indirgenmiştir. Bu şaheser motor kritik medikal uygulamalar için geliştirilmiş mikroişlemci yönetimli besleme devresi ile kusursuz biçimde işletilir. Devir sapmaları ölçülemeyecek kadar düşük düzeylere indirgenmiştir.


Acoustic Solid için Ortofon tarafından özel olarak üretilen WTB 211 bükümlü kol Solid Wood Reference'in tüm tasarım ve performans özelliklerini en üst düzeye taşıyacak biçimde modifiye edilmiştir. WTB 211 Wood Reference için fiyat/performans orantısı olarak ideal konuma sahip kollardan biridir.


Standart konfigürasyon için çok sayıda seçenek arasından seçilen Denon DL103 kartuş tıpkı WTB 211 kol gibi mükemmel bir fiyat/performans noktasında durmaktadır. Japon radyo televizyon kurumu tarafından referans kartuş olması için geliştirilen bu muhteşem ürün günümüzde de hala EMI ve Decca frmaları tarafından referans iğne olarak kullanılmakta. Çizik ve tozlardan en az etkilenerek plaktaki tüm müzikal detayları sorunsuzca çekip çıkaran bir yapıya sahip olan DL 103 1963 yılından beri analog meraklıları arasında efsane bir konuma sahiptir.


Acoustic Solid için çok şey söylenebilir ama eskilerin dediği gibi; bir tecrübe kafidir!..

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

MODEL ÖZELLİKLERİ
Pikap Tipi Laminar Ahşap Gövdeli Süspansiyonsuz
Standart Kol Tipi Acoustic Solid WTB 211
Uygun Kol Modelleri Tüm Pivot Tip Kollar Kullanılabilir 
Standart Kafa Ortofon Quintet Red
Vibrasyon ve Rezonans Kontrolü Masif Laminar Gövde Üzerinde Masif Tabla ve Sıfır Tolerans Yatak
Upgrade Edilebilme Evet (Kol, Platform, Motor)
KULLANIM ÖZELLİKLERİ
Desteklenen Hızlar 33 1/3, 45 RPM
Hız Ayar Özelliği  Microcontroller Destekli Servo
Hız Hassaslığı %0,001
Otomatik Start/Stop -
45'lik Adaptörü Evet (Opsiyonel)
Plak Sabitleyici Evet (Opsiyonel)
Toz Kapağı Evet (Opsiyonel)
Dahili Pikap Preamplisi -
Değiştirilebilir Çıkış Kablosu Evet
Bakım Gerektirmeyen Tasarım Evet
Maksimum Kol Adedi 1
SEVK SİSTEMİ
Tahrik Tipi Dekuple Harici Motor ve Özel Şerit
Motor Yerleşimi Pikap İle Aynı Düzlemde
Motor Tipi Senkronize AC
Besleme Tipi 220V Uyumlu Tam Regüleli Dahili
Hassas Devir Ayarı Servo Sistemli Otomatik
YAPISAL ÖZELLİKLER  
Gövde 10,5 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok
Tabla 7 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok
Yatak Tipi Teflon Yağlı Bakımsız Tip Sıfır Tolerans
Yalıtım Tipi Patentli Özel Teflon Kompozit Diskler
Şasi Özellikleri Patentli Özel Ahşap Laminar Platform
Kol Bağlantısı Her Tip Kol İçin Adaptörler Mevcut
GENEL
Renk Ceviz veya Özel Sipariş Kaplamalar
Güç Tüketimi 110 Watt 
Boyutlar GXYXD (mm) 470x300x370
Ağırlık Baz Hali 45kg