• Alman yapımı High-End
  ACCUSTIC ARTS® ses ürünlerinin üretiminde kesinlik en önemli kılavuzdur. Tüm ürünlerimiz Almanya’da üretilmektedir. Herhangi bir bileşen sevk edilebilecek kadar iyi hale gelene dek çok detaylı testlerden geçirilir ve yine ayrıca iki hafta kadar sürebilen münferit bir ürün testine tabi tutulur. ACCUSTIC ARTS® ürünlerinin geliştirilmesi aşamasında amacımız yalnızca kaliteden ödün vermemek değil, aynı zamanda ideal bir fiyat-değer oranı da sunmaktır.

  Yeni ACCUSTIC ARTS® ürünlerimizi geliştirirken kayıt stüdyolarından ve P.A. sistemlerimizin kullanıldığı diğer kayıt mekânlarından edindiğimiz deneyimlerden faydalandık. “Yeni Ses Üretimi Vasıtasıyla Sese Mutlak Bağlılık” hem firmamızın adı hem de amacımızdır. ACCUrate acouSTIC ARTS’ın kısaltması olan ACCUSTIC ARTS®, “doğru ses sanatı” anlamına gelmektedir. Bu amacımıza ulaşmak için bizler yalnızca en doğru ve en üst seviye bileşenleri, en son çıkan teknolojileri ve yapım ilkelerini kullanmaktayız.

  ACCUSTIC ARTS® doğal ve detaylı bir ses arayışındadır; üzeri şekerle kaplanmış bir müzikten ziyade, duyguların akıp ışıklar saçmasına yol açan bir müziği arar. Sıcaklık bir seste arzu edilen en önemli özelliktir ama bu sıcaklık yapay bir şovmenlikle sunulduğunda bu katlanılamaz bir his haline gelir. 

  Üretim tesisimiz
  ACCUSTIC ARTS AUDIO GmbH’nin üretim yeri Stuttgart yakınlarındaki Lauffen am Neckar, Baden-Württemberg’te, yani Mercedes-Benz ve Porsche’nin yuvasındadır. İlk tesisimimiz 1998 yılında burada kurulmuş, sonrasında bazı bölümler eklenmiştir:
  Dağıtım ve pazarlama
  Tüm elektronik bileşenlerin üretimi
  Ayrı bir test merkezi ve ölçüm noktası, depo ve yükleme sahası
  Ulusal ve uluslararası prodüksiyonlar için profesyonel kayıt stüdyosu

  Tarihçemiz
  ACCUSTIC ARTS® 1997 yılında kurulmuş ve bunu izleyen beş yıl boyunca geliştirme çalışmalarına ağırlık vererek, bünyesindeki mühendisler ve ses uzmanlarıyla işbirliği yapmıştır. Bu bağlamda ürünler üzerinde sayısız test yürütülmüş, dinleme seansları yapılmış, malzeme ve bileşenler tek tek kontrol edilmiş ve ürünlere nihai şekli verilmiştir.


  2009 yılında high-end cihaz üretimi ve müzik prodüksiyonu birleşerek yeni bir odyofil düzeyi marka oluşturmuştur: ACCUSTIC ARTS AUDIOPHILE RECORDINGS (AAAR). AAAR, Milan Sajé (ses mühendisi) ve Rasmus Mutscheller (A&R) tarafından yürütülmektedir. Uluslararası müzik sektöründe yıllardır aktif olarak çalışan bu ikili, AAAR tarafından piyasaya sunulacak olan tüm parçaların ve sanatçıların seçiminden sorumludur.

  Hem müzik üretimi/medya yayıncılığı hem de ACCUSTIC ARTS® markasının üretiminden doğan sinerji, yeniden müzik üretiminin en üst düzeyde yapılabilmesine imkan sağlayan bir unsurdur. Bu bakımdan başarı düzeyimiz ACCUSTIC ARTS® markasının günden güne global düzeyde talep görmesinden de anlaşılmaktadır. .