YENİ ÜRÜN

Dynaudio

Dynaudio Focus 50 Blonde Wood

Dünyanın en ileri düzey kablosuz hi-fi sistemi

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Focus 50 kablosuz hi-fi cihazların zirvesidir. Bir tüketici hoparlör sisteminin sahip olduğu tüm elverişliliğine sahip olduğu gibi en prestijli hi-fi hoparlörlerimizin yetilerinin hepsini taşıyor.

Focus 50 bağlantı olanaklarıyla dolup taşan, aktif bir kablosuz stereo sistem. Salonunuzu hakiki odyofil performansıyla doldururken aynı zamanda da kablolarla, kabinlerle ve sehpalarla doldurmak istemiyorsanız, işte bu tam size göre.

MackBook, iPad veya iPhone’dan Apple AirPlay2 üzerinden; Android telefonunuzdan, tablet veya Chromebook’tan Google Chromecast üzerinden bağlanabilirsiniz; Spotify Connect ya da Tidal Connect’i ise, eh… içinde Spotify veya Tidal uygulaması yüklü olan hemen her şeyle kullanabilirsiniz. İster Roon’la takılın, ister Bluetooth vasıtasıyla streaming yapın. Hatta fiziksel dijital kaynaklarınızı bile koaksiyel veya optik dijital girişler vasıtasıyla, analog cihazlarınızı ise (pikaplar, makaralı teypler ve Edison Concert Fonograflar dâhil) line-in ya da uygun bir adaptörle, ağa bağlı cihazlarınızı ise Ethernet veya Wi-Fi vasıtasıyla bağlayıp kullanabilirsiniz.
                                 
Bu ne demek? Diyelim ki en sevdiğiniz parça plak olarak piyasaya çıkmış, onu dinleyebilirsiniz. Hem de istediğiniz tüm plakları. Yüksek çözünürlük cenneti ise yalnızca bir akıllı telefon ekranı kaydırması ötenizde…

Focus 50 steril dinleme mağaraları için değil, oturma odaları, salonlar için tasarlandı. O, sevdikleriyle muhteşem bir sesi paylaşmak isteyenler için yaratıldı (hadi dostlarınızı davet edin ve birlikte müzik dinleyin… ama onları evlerine yolcu etmek konusunda size iyi şanlar). Bunun için ayrıca WiSA streaming teknolojisini de ekledik. Focus 50 kablosuz olarak televizyonunuza bağlanabilir (ve dolayısıyla ona başka her şey bağlanabilir) ve kocaman bir AV recevier/kablo düğümleri/ekipman sehpası kombinasyonunun yerini alabilir.

Basit kurulum, güçlü performans

Focus 50’yi kutusundan çıkartıp dinlemeye başlamanız beş dakikadan daha fazla sürerse gerçekten çok şaşırırız. Hoparlörleri ana elektriğe bağlayın, Dynaudio uygulamasını yükleyin, kurulum yönergelerini izleyin (bu ağınızla bağlantı kurmanızı ve hoparlörlerinizi istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayacaktır), işte bu kadar!

Focus 50’nin sadece iki kabloya ihtiyacı var. Çünkü amplileri içinde gömülüdür. Üstelik hoparlör başına sadece tek bir ampli de yok, münferit olarak her bir sürücünün kendi amplisi bulunuyor ve bu ampliler tam olarak atandıkları üniteyle çalışacak şekilde tonlanmış ve optimize edilmiştir. Herkese tek beden diye bir şey söz konusu değil, çünkü bu ödün vermek anlamına gelir; bileşen eşleştirmeyle boğuşmak yok, sürekli toz toplayan kablolar yok. Özenle üzerinize dikilmiş bir takım elbise gibi.

Hoparlörlerin her birinin D sınıfı amplisi bulunuyor. Cerotar tweeter için bir tane 110 vatlık, neodim midrange sürücüsü için bir tane 280 vatlık ve ikiz Esotec+ bas sürücüler için (paralel sürülmektedirler) bir tane 280 vatlık. Bunların hepsini Kopenhag’daki ortaklarımızdan biri olan Pascal’dan tedarik ettik, yani çok kudretli Core profesyonel stüdyo sistemlerimiz için güç kaynaklarını imal eden firmadan.

Azami gücü mü sordunuz? Okkalı bir 1000 vat. Focus 50’ler de, kulaklarınız da iyi ellerde.
Bu gücün tamamını şekillendiren şey ise sofistike DSP (dijital sinyal işleme) teknolojisidir ki bu da yine Core ve LYD pro serilerinde kullandığımızın aynısıdır. Uygulama üzerinden kurulum aşamasında hoparlörlerinize odanın neresinde olduklarını söylediğiniz zaman (duvar yanı, köşe veya serbest alan), performanslarını bu konuma göre optimize edeceklerdir. Siz ya da kuran kişi her kimse kalibrasyonu bir sonraki seviyeye çıkartmak istiyorsa, opsiyonel olarak tam kişiselleştirme için Dirac Live teknolojisi de bulunmaktadır.

Hatta Focus 50’ye manyetik ızgaranın takılı olup olmadığını bile hesaba katan EQ ön ayarları ekledik… ve bunları aktif hale getirmek için bir şey yapmanıza gerek yok (tabii söz konusu ızgarayı takmak dışında). Hoparlörlerde bulunan otomatik algılama teknolojisi ızgaranın takılı olup olmadığını anlıyor ve “Y” şeklindeki ışık mavi renkte yanarak bunu anladığını size söylemiş oluyor. Dâhice, değil mi?

Hoparlörlerin yüksek volümlerde hasar görmelerini engellemek için de özel bir kayar, yüksek geçirgen filtre tasarladık, bu filtre volüm yükseldikçe woofer gezinimini azaltmaktadır. (Gerçi bu olmadan evvel komşularınız muhtemelen çoktan kapıyı yumruklamaya başlamış olacaktır.)

Geleneksel Dynaudio Uzmanlığı

Yeni amiral gemisi donanımlarımızı serilerimizin tamamında kullanmak konusunda daima heyecan duyarız. Focus 50’de de high-end Contour ve Confidence pasif hi-fi ailelerinde kullandığımız teknik ve teknolojilerden faydalandık.

Mesela, yumuşak kubbeli Cerotar tweeter’da Confidence’taki Hexis iç kubbe de kullanıldı. Çalma yüzeyinin hemen arkasına yerleştirilmiş bu akıllı parça hava akımını optimize ederek, istenmeyen rezonansları azaltıyor. Onun hemen arkasında yer alan stronsiyum karbonat Ferrit+ mıknatıs sistemi ise hassasiyeti maksimum düzeye çıkartıyor. Türkçe söylersek, bu, uzun süre hiç yorulmadan müzik dinleyebilmenizi sağlayan daha tatlı ve berrak tizler anlamına gelmektedir.

Ödüllü Contour 60’ınkine dayanan özel atanmış bir midrange sürücü (Focus serisindeki tek midrange) tweeter’ı tamalıyor. 15 cm’lik ünite, güçlü bir neodim mıknatıstan, cam elyaf ses bobin kalıbından ve Dynaudio tescilli alüminyum ses bobininden oluşuyor. Bu çevik üniteye daha fazla atiklik sağlanırken, midrange frekanslarının üzerindeki kontrolün korunabilmesi için çok hafif bir mıknatıs ve bobinden faydalanıldı. Bu da sizin açınızdan Contour düzeyinde performans demektir.
Alt kısım bir çift 18 cm’lik Esotec+ woofer tarafından idare ediliyor. Çok sıkı, çok güçlü baslar sunabilmeleri için Confidence ve Contour’daki teknolojiler kullanıldı. Diğer Focus modellerinin aksine, burada Ferrit+ mıknatısın içine bakır bir ses bobini yerleştirildi. Bunun sebebi, salt bir bas sürücü olarak onun çok çevik midrange tonlarını yeniden üretmesine gerek olmaması ve böylece daha büyük bir hareket kütlesine sahip olabilmesidir. Güç ve kontrol ön ve ortadır.

Bir ömürlük tasarlandı

Ivır zıvırlar yok, saçmalık hiç yok, sadece net, stil sahibi Danimarka tasarım ve zanaatkarlığı. Sürücülerin etrafındaki anotlanmış, fırçalanmış alüminyum kapak halkalarından, hoparlör ızgarasının üzerindeki belli belirsiz Dynaudio logosuna ve tatlı tatlı ışıldayan Led’e kadar (hoparlörün neler yaptığını size söylemek için renk değiştirir) Focus 50’yi gerçek bir yaşam alanının içine uyum sağlaması için yarattık.

Hafif pütürlü Blonde Wood ve Walnut Wood cilasına parmaklarınızla dokunun ya da parlak High Gloss Black ve High Gloss White lake cilaya hayran hayran bakın. Nazikçe şekillendirilmiş kabinin şeklini içinizde hissedin. Hatta arka plakaya bile özel bir işlem uygulandı.

Focus 50 kesinlikle birinci kalite bir kablosuz hi-fi sistem. Hakiki odyofil kalitesinin yanında modern dijital streaming teknolojisinin de tüm faydalarını sunuyor. Artık yeni bir şeyler dinleme vakti geldi…

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Analogue inputs (primary speaker): 2x RCA
Digital inputs (primary speaker): 1x Toslink
Outputs (primary speaker): 1x RCA
1x RCA (for inter-speaker link)
1x Sub RCA
1x Trigger
Digital inputs (client speaker): 1x RCA (for inter-speaker link)
Wireless inter-speaker connection: WiSA (up to 24-bit/96kHz)
Network: Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth
Frequency response (±3dB @ 85dB): 20Hz-22kHz
Frequency response (-6dB dynamic): 18Hz-36kHz
Box principle: Sealed
Crossover: 3-way DSP-based
Crossover frequencies: 390Hz / 4.7kHz
Woofer: 2x 18cm MSP
Midrange: 14cm MSP
Tweeter: 28mm soft dome
Specification sheet for Focus part 1
Amplifier power: 280W (woofers)
280W (midrange)
110W (tweeter)
AC power input: 100-240V 50/60Hz
Standby power consumption: < 0.5W
Maximum power consumption: 280W
Weight: 33.5kg / 72.8lb
Dimensions (W x H x D): 215 x 1140 x 305mm
81⁄2 x 447⁄8 x 12in
Dimensions with feet/grille (W x H x D): 305 x 1187 x 401mm
12 x 463⁄4 x 153⁄4in
Finishes: Black High Gloss, White High Gloss, Blonde Wood, Walnut Wood
Grille: Black magnetic Smart Grille plus auto-sensing EQ