CORNERED AUDIO

CORNERED AUDIO C4 White

Çok yönlü yerleştirmeye uygun tasarım

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

 CORNERED AUDIO
Üçgen tasarımlı hoparlörlerimiz duvara ve tavana monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Hoparlörün arkasından çıkıntı yapmaması için montaj yerleri ön kapağın arkasına gizlenerek genel tasarımına uygun biçimde mükemmel bir çözüm getirilmiştir.

Bu hoparlörleri dikey olarak köşelere ya da yatay olarak duvarla tavanın birleştikleri noktalara yerleştirebilirsiniz.

Sıkma alüminyumdan yapılmış olan kabinler benzer işlevli ahşap kabinlerden çok daha kompakt olup yer tasarrufu açısından daha fazla olanak sağlarlar. Buna ek olarak, alüminyum kabinlerin basınç gücünü önemli oranda aza indirgemeye yarayan geniş soğutma yüzeyleri olduğundan yüksek volümde müzik dinlendiğinde bile en üst düzey ses kalitesini sunmaktadırlar.  
     

 Çok yönlü yerleştirmeye uygun tasarım   

Bu hoparlörler, televizyonunuzun üstünde veya altında kalacak şekilde dikey olarak köşelere, yatay olarak duvarla tavanın kesişme noktasına yerleştirilerek center hoparlör işlevi görebilir ve elbette kanepenizin arkasına yerleştirilerek arka surround speaker olarak da kullanılabilirler.  

 Eğer hoparlörleri duvara monte etmek istemiyorsanız, onları tıpkı diğer tüm standart hoparlörler gibi bir rafa veya bir mobilyanın üzerine de yerleştirebilirsiniz. 

 Doğal bir 3D sahne ses ortamı yaratın

Hoparlörlerinizden en yüksek verimi alabilmeniz için sağ ve sol kolonlar hoparlörler arasında aşağı yukarı minimum 2 metre maksimum 5 metre olacak şekilde yerleştirilmelerini öneriyoruz. Hoparlörler ile dinleyicilerin oturduğu yerin arasına mobilya ve benzeri objeler yerleştirmekten kaçınılmalıdır.

 Birkaç basit önlem sayesinde yeni hoparlörleriniz sahnede çalan her bir müzisyenin tam olarak nerede durduğunu bile net bir şekilde hayalinizde canlandırabileceğiniz, son derece doğal ve üç boyutlu bir sahne ses ortamı sunacaktır.  
   

 Kaliteli bir ses siteminden geçerek ortama yayılan bir müzik, evinizde olumlu hava yaratır.  Ses kalitesi üzerinde en etkin bileşen hoparlörler olduğundan, iyi bir hoparlör sisteminin mekânınızda yaratmak istediğiniz atmosfere katkısı yadsınamaz. Etrafınızı bir çift Cornered Audio’dan yayılan müzikle çevrelediğinizde belki de çok az yerde yaşayabildiğiniz derin bir rahatlama ve coşku yaşayacaksınız.       

 Teknik Özellikler

Hoparlörlerimizin teknik özelliklerinden biri de yapımlarında sektörün önde gelen tedarikçilerden alınan en üst kalite sürücü ünitelerinin kullanılmasıdır. Çapraz geçişlerde kullanılan hava bobinleri ve polipropilen kapasitörler de dâhil olmak üzere, engebeliliği ve dayanıklılığı garanti altına almak amacıyla kullanılan her şey en ileri seviye mühendislik ürünüdür.


Tüm veriler tekdüze dağılım, minimal faz kaydırıcı devre ve ayrıca çapraz geçiş noktaları üzerine yerleştirilmiş özel bir vurgulamayla tamamen belgelenmiştir. Genel olarak, bir sürücü ünitesinin ses kalitesi hakkında ölçülerden çok az fikir edinebiliriz bu yüzden veri ile ses arasında sorunsuz bir iletişim olabilmesini sağlamak için geniş çaplı dinleme testleri yapılmaktadır. Biz akustik olarak canlı ve dinamik sonuçlar veren sürücü üniteleri kullanmayı tercih ediyoruz ve genel olarak ifade edersek frekans cevap eğrisinin cetvelle çizilmiş düz bir çizgide ve eksen üstü olması yönündeki yaklaşımlara pek itibar etmiyoruz.

 Görsel Özellikler             

Ürünlerimiz görsel olarak bir fark yaratmak amacıyla tasarlanmıştır bu nedenle ürünlerimiz arasında geleneksel olarak tasarlanmış hoparlörler bulamazsınız. Niş bir tedarikçi olarak ürünlerimizi %100 kalite kontrolü altında üretilmektedir. 

İskandinav titizliğiyle ürettiğimiz tüm ürünlerimizde tasarımın, formun ve işlevselliğin uyumunu hedefliyoruz.

Son olarak, böyle söylediğimiz için bize belki hipi gözüyle bakabilirsiniz ama biz iyi bir ses elde etmek için büyük bir servet harcanmaması gerektiğine inanıyor ve tasarımlarımızın ortaya koydukları değerle sizi etkileyeceklerini umuyoruz. Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyor ve müziğin tadını çıkarmanızı diliyoruz.

C4 çift yönlü bir hoparlör olup, yapımında ileri seviye pasif woofer kullanılması sebebiyle geniş çaplı bir bas ses performansı sağlar. Kompakt alüminyum kabininden şaşırtıcı derecede güçlü bir ses gücü elde etmeniz mümkündür bu yüzden orta boyutta amplifikatörle bile tüm odayı dolduracak yüksek bir ses kalitesi elde edebilirsiniz. Tweeter 25 kHz’in ötesinde yüksek frekansta temiz ve capcanlı bir ses sunar. Tweeterin mükemmel bir dağılımı olduğundan wooferla harika bir uyum gösterir. C4’ün kablo terminali tasarımın içine gizlenmiştir, bu özelliğiyle son derece yenilikçi ve estetik bir üründür. Hoparlörün kablosu kabinin arkasındaki bir yivden geçerek kulağa dolduran bir ses kalitesi ve göze hitap eden bir görünüm sunar.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Spesifikasyonlar
Kabin Malzemesi
ABS cabinet with MDF baffle
Sürücü Boyutları
4” woofer + 1” silk dome tweeter
Güç Kullanımı, IEC268
80 watt
Güç Kullanımı, Peak
320 watt
Duyarlılık, 2,83V/1m
86 dB
Maximum SPL, Uzun Süre
105 dB
Maximum SPL, Peak
111 dB
Frekans Aralıkları
70-25.000 Hz
Nominal Empedans
8 ohm
Dağılım
90x90 Derece
Ağırlık
2,7 kg
Boyutlar
395x191x135mm
Renk Seçenekleri
white,black