KRIX

KRIX MX-40

MODULAR

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

  • 3 yollu tasarım
  • Kolay kurulum
  • Krix Infinite Baffle Wall

MX-40, Series MX’in amiral gemisidir. 3 yollu tasarıma sahip bu hoparlör sistemi, film müziği ve efektlerinin yeniden üretimini en üst düzey çıkartırken, devasa ses basıncı düzeylerine de erişebiliyor.

GERÇEKLİK DENEYİMİ

MX-40 ekran hoparlör sistemi, gerçek sinema sesinin hakiki dinamik gücünü ve berraklığını içinde barındıran olağanüstü pürüzsüzlükte, istikrarlı ve merak uyandıran bir deneyimi sunmak üzere 3 yollu olarak tasarlanmış bir hoparlör sistemidir.  

MX-40 derinliği beş ila on dört metre olan geniş ev sinemaları için idealdir. Yeni 3 yollu tasarımı özel atanmış bir tiz frekans basınç sürücüsü ve 152 mm’lik midrange sürücüsüyle ön plana çıkarken bu iki sürücü, Krix’in 3 yılda geliştirdiği, yekpare döküm bir dual koni sistemiyle kuplajlanmıştır. Bu koni, en uç ses basınç düzeylerinde bile, tek biçimli ve sürekli bir doğrusallık sağlaması, frekans cevabının iyileştirilmesi ve distorsiyonun çok düşük tutulabilmesi açısından büyük fayda sağlamaktadır.  

Doğrusal gezinimin arttırılabilmesi için 75 mm’lik bir ses bobini bulunan sertliği yüksek bir kağıt koniden yapılmış 380 mm’lik bir bas sürücüsüne sahip olan bu sistem aynı zamanda havalandırmalı ve çok güçlük bir mıknatıs sistemiyle düşük distorsiyonu güvenceye almaktadır.

Her iki subwoofer da 100 mm’lik ses bobini olan 455 mm’lik bir sürücüye, dual spider donanımına ve havalandırmalı mıknatıs tertibatına sahip olduğundan, sadece işitmekle kalmayıp içinizde de hissedebileceğiniz tertemiz, sımsıkı ve çok güçlü baslar sunar.

MX-40, Series MX’in bi-amping imkanı sunan ilk üyesidir ve hoparlör modülü başına iki çift bağlantı ucu bulunmaktadır. Ön hoparlör ekranının desenli akustik materyali bu üniteye hoş bir stil verirken, genel emici alan yüzeyini arttırmaktadır.

Evde en üst düzey sinema deneyimi için, Krix’i tercih edin MODÜLERLİK

 
SERIES MX


Ticari sinemalarda, nihai ses deneyimi için direkt olarak büyük ekrandan gelen dinamik film müzik ve efektlerini süren bir hoparlör duvarı sayesinde, ses işitilmez, görülür.

Ticari sinema hoparlörleri üretiminde öncü bir firma olan Krix, Serix MX ile sinema ses deneyimini evinize taşıyor. Ekran arkasına monte edilebilen bu eşsiz ve modüler hoparlör sistemleri, akustik olarak saydam bir ekranın arkasına monte edilerek sinema kalitesinde bir performans sunarken, tamamen görünmez olabiliyor.

Uygun surround hoparlörlerle de eşleştirilebilen Series MX, gerçek sinemanın heyecanını, mevcudiyetini ve darbesini evinize taşıyor.

MX serisinde, 1980’lerin başlarından beri ticari sinemalarda kullanılan Krix Infinite Baffle Wall (Sonsuz Hoparlör Ekranı Duvarı) malzemesinden de faydalanıldı. Hoparlörlerin ön hoparlör ekranının üzerindeki bu kalın, ses emici malzeme, yansımaları en aza indirgerken, ekranın arkasından gelebilecek ses sızıntılarını da engellemektedir. Geniş ve sinemaskop ekranlar için, çok geniş ve gerçekçi bir ses sahnesi elde etmek isterseniz, tercihe bağlı olarak sunulan Krix’in düşük frekans emici ara modüllerini kullanabilirsiniz.  


  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

LCR SPEAKER MODULES
Frequency Range 38Hz-16kHz in room response
Power Handling Low frequency element 100 – 700 Watts RMS recommended amplifier power
High frequency element 100 – 400 Watts RMS recommended amplifier power
Sensitivity Low frequency element 98dB for 2.83 volts at 1 metre
High frequency element 101dB for 2.83 volts at 1 metre
Impedance Low frequency element 8 Ohms
High frequency element 8 Ohms
Configuration 3-way Bi-amp
Crossover Frequency 400Hz Active crossover required – see manual for recommended crossover settings
Enclosure Type Bass reflex, front vented
Low Frequency Driver Single 380mm (15″) high stiffness paper cone driver with 75mm (3″) voice coil of optimal length for increased linear excursion, wound on high temperature apical former and powerful vented magnet assembly designed for low distortion
Mid Frequency Driver Krix proprietary 90º x 40º short throw dual horn with 152 mm (6″) paper cone driver, ferrite magnet, 38 mm (1 ½”) voice coil and copper shorting ring
High Frequency Driver Krix proprietary 90º x 40º short throw dual horn with 25mm (1′)’ throat, 35mm (1.4”) compression driver, ferrite magnet, coated titanium diaphragm and polyimide surround
Input Terminals Gold plated spring terminals
Dimensions 1220mm high x 550mm wide x 335mm deep
(3165mm wide including subwoofer modules)
Weight 65kg each
SUBWOOFER MODULES
Frequency Range 25Hz-200Hz in room response
Power Handling 200 – 1400 Watts RMS recommended amplifier power
Sensitivity 100dB for 2.83 volts at 1 metre
Impedance 8 Ohms
Enclosure Type Bass reflex, front vented
Low Frequency Driver Single 455mm (18”) paper cone driver. 100mm (4”) edge-wound copper voice coil, dual spider assembly and vented magnet assembly
Input Terminals High level gold plated spring terminals
Dimensions 1220mm high x 750mm wide x 335mm deep (3165mm wide including LCR modules)
Weight 65kg each
SYSTEM RECOMMENDATIONS
Recommended Room Depth 5m – 14m
Min. Screen Size 16:9 145″ (3210mm x 1806mm)
Minimum Screen Size 21:9 140″ (3268mm x 1401mm)

Uygulama Rehberi/ Krix English

Presentation/ Krix English

Product Data Sheet/ MX-40 English

Kullanım Kılavuzu/ MX-20-30-40 English

Katalog/ MX-Series English