Thorens TD 1601 2020-2021 EISA ödülüne layık görüldü...!

Yaklaşık 120 yıldır pikap denilince akla Thorens adı geliyor.

TD1601 bu geleneğin parçası olarak görünüm itibariyle geçmişin klasik pikaplarına benzese de, damarlarında taptaze bir kan akıyor. 1960’ların TD150’sinin üç noktadan asılı süspansiyon sistemini muhafaza etse de, hız doğruluğu için firmanın en yeni çıkarttığı dekuplajlı senkronize motor, elektrikli kol kaldırıcı ve çalım elverişliliği sağlayan yandan durdurma ile TD 1601 yepyeni bir pikap. TD 1601’in ayrıca tamamen manuel bir versiyonu da mevcuttur. Tüm bunların yanında her zamanki bağlantı olanaklarına ek olarak dengelenmiş ses çıkışına sahip olması, TD 1601’i devraldığı mirası güncel ses kalite düzeyiyle birleştiren bir pikap yapıyor.

Pikap deyince ilk akla gelen 137 yıllık asırlık çınar ve sektöre kazandırdığı ilklerle
kelimenin tam manasıyla gerçek bir Efsane olan “THORENS” tüm modelleriyle Can Hi-Fi’de siz analog severleri bekliyor…

YENİ ÖZELLİKLERİYLE BİRLİKTE THORENS DNA’SININ DÖNÜŞÜ

Thorens TD 1601, TD 1600’ün getirdiği her şeyi rahatlık ve ampli bağlantı seçenekleriyle bir araya getiriyor. Klasik ahşap baza, iki parçalı tabla, iç kayış ve kalın
kauçuk mat ile güçlü bir motor kontrolü, kol tahtası ve akrilik toz kapağı dengelenmiş çıkışlarla ve daha kolay idare etmeye yönelik işlevlerle zenginleştirildi.

Alt şasiye süspansiyon sağlayan konik yaylar artık üst levhanın üzerine monte edilmiyor, en alt kısma yerleştiriliyor. İlaveten, ufak ama iyice gerdirilmiş çelikten
bir tel de alt şasiyi dipteki çelik bir pimle bağlayarak alt şasinin yalpalamasını önleyerek yalnızca dikey harekete izin veriyor.

Cihaza bir elektrikli kaldırma düzeneği (lift) ve temassız otomatik kapanma da eklendi. XLR jaklar amplilerle dengelenmiş bir bağlantı seçeneği sunuyor.

DİĞER HABERLER

Daha fazlasını gör