REGA ile Devrimin Evrimi

En kaliteli markaları siz değerli müzikseverler ile bir araya getirmeyi bir alışkanlık haline getirmiş olan Can Hi-Fi ailesi olarak Rega ile iş ortaklığı yaptığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyarız. Tüm Rega ürünlerini internet sitemiz üzerinden ve çok yakında mağazamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

1973'teki mütevazı başlangıcından bu yana Rega, adını ödüllü tonearm ve pikaplar ile duyurmuş olsa da seksenli yıllardan bu yana komple hi-fi sistem bileşenleri üretmektedir.

Rega Research'ün kalbinin attığı yer her zaman için mühendislik olmuştur; şirketimiz özel malzemeler, toleranslar ve doğruluk konusunda takıntılıdır. İlk günden itibaren Rega her bir ürününü en iyi müzikal performansı elde etmek ve uygun fiyat karşılığında ömür boyu müzik keyfi sunmak üzere tasarlanmıştır.
 
Rega bugüne kadar kendini işine adamış bir İngiliz üretici olarak kalmaya devam etti ve şu anda 46 farklı ülkeye satış yaparak 140'tan fazla kişiyi istihdam ediyor. Amplifikatörler, fono stage'ler, kartuşlar, CD çalarlar, hoparlörler ve geniş bir aksesuar yelpazesi de dahil olmak üzere çok çeşitli hi-fi sistem bileşenleri üretiyoruz.

Rega, yaptıkları işten büyük gurur duyan, yüksek eğitimli ve son derece yetenekli mühendis ve teknisyenlerden oluşan bir ekiple, İngiltere'nin güneydoğusundaki özel olarak inşa edilmiş 38.000 metrekarelik tesisimizde her ürünü elle tasarlıyor ve üretiyor. Yeteneklerimize o kadar güveniyoruz ki, ürettiğimiz her bir ürün için üretim hatalarına karşı ömür boyu garanti sunuyor.

Rega’nın Kurucusu Roy Gandy


Rega’nın kurucusu Roy Gandy’nin bu dünyaya tam teşekküllü bir hi-fi pikap mühendisi olarak gelmediğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Roy’un hi-fi pikap mühendisi olma süreci oldukça yavaş ve sancılı bir süreçte gerçekleşmiş.Roy’un mühendis olma süreci 2 yaşındayken bozulan oyuncak kum kamyonunu tamir edememesi ile başlıyor ve 7 yaşına geldiğinde okula gitmek için kullandığı bisikletinin bakımını ve tamirini kendi başına yapmak zorunda kalmasıyla gelişiyor.

Roy, annesinin ve babasının müzik ve sanat konusunda uzman öğretmenler olduğunu fakat mühendislik ve bilim anlayışından tamamen yoksun olduklarını dile getiriyor. Henüz 4 yaşındayken annesinin ve babasının bisikletlerinin lastiklerinin patlaması sonucu bir yıldan uzun bir süre bisiklete binememiş olmasından dolayı çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamış. Komşularından yardım isteyen Roy çatal ile bisiklet lastiği tamir etmeyi öğrenmiş. Roy’un ailesi çocukların sorularının gerçekçi bir şekilde cevaplanması gerektiğine ve bir çocuk soru sorabiliyorsa cevabı anlayabilecek yaşta olduğunu düşünüyormuş ve bu nedenle cevap veremedikleri teknik sorular için ya bu konuda bilgi sahibi birinden destek alıyormuş ya da bir kitap buluyorlarmış.


Roy “Dört yaşıma geldiğimde “A Human Biology of Sex” kitabından bölümler okumuş ve ikizlerin nasıl oluştuğunu kısmen anlamıştım. Bir aile dostumuz da bir otomobilin içten yanmalı motorunun işleyişini açıklamıştı. Dolayısıyla deneyimlerim bana cevabı bilen birini bulmanın her zaman mümkün olduğunu gösterdi. Bir uzmanın beş yaşındaki bir çocuğa bile çoğu şeyi açıklayabileceğini öğretti. Bir şeyde ne kadar iyi olursam olayım her zaman daha iyisinin olduğunu öğrenerek büyüdüm. Bu farkındalık en iyi olma hırsımı bastırdı ama işlerin nasıl yürüdüğünü bulma tutkumu körükledi. Eğer doğuştan bir yeteceğim varsa o da bir şeyin yanlış olduğunu fark etme sezgisi ve doğruyu arama dürtüsüdür.” sözleri ile gelişim sürecini açıklıyor.

DİĞER HABERLER

Daha fazlasını gör

ÜRÜNLERİ İNCELEYİN

  Rega REGA SYSTEM ONE™ 60.475,00 TL 1.475 £
 • Rega Planar 1 14.760,00 TL 360 £
  Rega Planar 1 14.760,00 TL 360 £
  Rega Planar 1 16.400,00 TL 400 £
  Rega Aphelion 2 REF 170.560,00 TL 4.160 £
  Rega Brio 38.540,00 TL 940 £