Nuvistör Tüpler Sahnede !

Yeni NU-VISTA by Musical Fidelity PRE, PAS ve PAM, güç ve zarafetin sihirli bir kombinasyonudur. Yeni Nu-Vista Serisi Musical Fidelity'nin dünyanın en iyi, en hoş sesli amfilerini üretirken kullandığı teknolojinin tümünü, uygun maliyeti, ödün vermeyen bir şekilde temsil eder.

Musical Fidelity'nin kurucusu ve profesyonel müzisyen Antony Michaelson, her zaman tüplü ve A sınıfı amfiler gibi ses veren bir ses sistemi yapmayı hayal etmiştir. Sıcak ve müzikal ama aynı zamanda müziğin, özellikle de büyük orkestraların gerçek hayattaki dinamik reprodüksiyonuna izin veren... Antony'nin hayalleri nihayet gerçek oldu.

Mühendislerimizin bu devasa ama güzel canavarları geliştirmesi üç yıl sürdü.

Musical Fidelity'yi en iyilerin arasına sokmak için tasarım çalışmalarına 1 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yapıldı. NU-VISTA by Musical Fidelity markası altında yeni nesil üst düzey ses ürünlerini tanıtmaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz.

PRE, PAS ve PAM, günümüzün en iyi amplifikasyonunun ilk adımı olacak.

Nuvistor tüpler 1950'lerde RCA tarafından geleneksel tüplerin birçok eksikliğini gidermek için icat edilmiştir. Geleneksel tüplerin aksine, Nuvistor tüpleri çok yüksek güvenilirlik, düşük mikrofoni, düşük gürültü, ürün partisinden ürün partisine tutarlılık, küçük boyut, nispeten düşük güç tüketimi ve mükemmel teknik performans sunmaktadır. Tüp tamamen metal ve seramikten yapılmaktadır. Nüvistör yapımı özel ekipman gerektirir.

Nüvistörler en yüksek performanslı küçük sinyal tüpleri arasındadır.

 


Gerçekleştirilen zorlu kullanım testlerinde 7586 (Musical Fidelity'de kullanılan tip) için 1.000 saatteki lot arıza oranının sadece %0,475 olduğu görülmüştür.

Ünlü uygulamalardan biri, tüm elektronik bölümü nüvistörlere dayanan pahalı bir stüdyo teybi olan Ampex MR-70'ti. Bu çok küçük tüpün bir başka sınırlı uygulaması da, 7586'yı kullanan AKG/Norelco C12a iyi bir örnek olmak üzere, o dönemin stüdyo sınıfı mikrofonlarındaydı. Daha sonra ünlü Neumann U 47 stüdyo mikrofonunda da kullanıldı. Bu mikrofon dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar tarafından çok beğenildi ve Frank Sinatra, The Beatles gibi birçok üst düzey sanatçı tarafından kullanıldı.

Ne yazık ki, tam da Nuvistor tüplerinin kullanım alanları keşfedilirken, transistör icat edildi ve Nuvistorlar için 'oyun bitti". Ta ki yaklaşık on beş yıl önce Musical Fidelity çığır açan Nu-Vista serisinin ilkini yaratana kadar. Sınırlı sayıda üretilen bu efsanevi ürünler birkaç ay içinde tükendi. Üretilen Nu-Vista serisi ürünler üstün kalitesi, olağanüstü ses performansı ve uzun ömürlü kullanımları sayesinde ekonomik değerlerini de korumaktadır.

DİĞER HABERLER

Daha fazlasını gör

ÜRÜNLERİ İNCELEYİN

 • YOLDA

  Musical Fidelity NU-VISTA PRE Fiyat / Stok Sorunuz
  Musical Fidelity NU-VISTA PRE Fiyat / Stok Sorunuz
 • YOLDA

  Musical Fidelity NU-VISTA PAS Fiyat / Stok Sorunuz
 • YOLDA

  Musical Fidelity NU-VISTA PAM Fiyat / Stok Sorunuz