Düşük Frekanslı Sesler Teknoloji İle Buluştu!

En kaliteli markaları bir araya getirerek siz değerli müzikseverlere en uygun sistem bileşenleri sunmayı ilke edinmiş Can Hi-Fi ailesi olarak Velodyne Acoustics ile iş ortaklığı yaptığımızı duyurmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. 35 yıldır düşük frekanslı sesleri yeniden tanımlayan Velodyne Acoustics'in teknik açıdan mükemmelliğin ve zamansız güzellikteki endüstriyel tasarımın birleşimi olan subwooferlarına çok kısa zaman içinde internet sitemiz üzerinden ya da mağazamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Velodyne Acoustics Silikon Vadisi'nde Doğdu

Velodyne Acoustics 35 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen subwoofer üreticisidir, bu nedenle şirketin dünya çapında yüksek teknoloji yenilikleri ve icatlarının buluşma noktası olarak bilinen Silikon Vadisi'nde kurulmuş olması şaşırtıcı değildir. Velodyne Acoustics subwoofer'lar, üstün performanslı teknolojinin zamansız güzellikteki endüstriyel tasarımla birleşimini temsil eder.

Velodyne Acoustics'in Kırılma Noktası

Velodyne Acoustics'in kurucusu ve ilk baş mühendisi olan David Hall, 1983 yılında subwoofer yapımında çığır açan ve düşük frekansların yeniden üretiminde devrim yaratan yeni bir teknolojiyi tanıttı. Bu buluş, diyaframın sapması üzerinde mükemmel kontrol sağlamak için patentli bir ivmeölçer tabanlı yüksek kazançlı servo sistemi içeren ULD-18 için itici güç ve atılım oldu. Neredeyse 60 kilogram ağırlığındaki bu devasa hoparlör sistemi, piyasadaki diğer tüm hoparlörlerden daha yüksek sesle ve daha derinden çalıyor ve 20 ila 30 kat daha düşük distorsiyon değerlerine sahipti. ULD-18, 1984 yılında 'Özel Mühendislik Ödülü' de dahil olmak üzere onlarca uluslararası ödül ve övgü aldı.

Biz subwoofer uzmanlarıyız!

Velodyne Acoustics 1983 yılında bu yol gösterici ilke altında kuruldu. Ve bugüne kadar bu ilkeye sadık kaldık: Velodyne Acoustics, müzik, oyun ve filmlere gerçekten hayat veren benzersiz bir düşük frekans altyapısı sunar. Analog bilgi birikimi ve dijital uzmanlık Velodyne Acoustics'in pazarda var olduğu son on yılda tüketici elektroniği dünyasında çok şey değişti. Mikroelektroniğin zaferi, daha da mükemmel bir müzik ve film deneyimi için bileşenlerin geliştirilmesinde yeni bir çağ başlattı. Buna ek olarak, yeni çıkan oyun konsollarının seslerinin yeniden üretilmesi de giderek daha önemli bir rol oynadı.

Geçtiğimiz on yıllar boyunca, ürünlerimizi piyasanın en iyisi haline getirmek için her zaman en gelişmiş teknolojileri kullandık. Ancak, mükemmel hoparlörler üretme geleneğimizden de asla vazgeçmedik. Aksine, bir Velodyne Acoustics ürünü seçtiğinizde, en son dijital teknoloji ile birleştirilmiş bir akustik bilgi birikimi içeren bir başyapıt satın almış olursunuz.

Bizim gücümüz sizin tutkunuzdur

Bir Velodyne Acoustics subwoofer seçtiğinizde, benzersiz ayrıntılar ve zengin bir düşük frekans temeli ile sizi aksiyonun tam ortasına çeken yeni bir kalite seviyesinde ev eğlencesi yaşayacaksınız. En sevdiğiniz sanatçının, oyun stüdyosunun veya yönetmenin çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yeniden keşfedin.

Bir Alman-Amerikan Dostluğu

Dave Hall 1983 yılında, evde müzik ve film keyfini yeni bir deneyime dönüştürmek amacıyla Velodyne Acoustics'i kurduğunda, muazzam bir eğilim hakkında benzersiz bir hisse sahipti. Bugün, tüketici elektroniğini subwoofer'lar olmadan hayal etmek imkansız. Velodyne Acoustics, öncü ürünleri ve patentleri ile tüm bir ürün kategorisine önemli bir imza attı. 2019 yılında Mansour Mamaghani, uzun süredir Velodyne Acoustics'in Alman distribütörü olan Audio Reference aracılığıyla şirketi satın aldı. Böylece Kaliforniyalı subwoofer üreticisi, önümüzdeki 30 yıl boyunca yeni nesil basları tanımlamaya hazır olan "Hansa Birliği "ne katıldı.

En İyi Bas İçin Teknolojiler

Velodyne Acoustics, teknolojilerini sürekli geliştirerek sınırları zorladı subwoofer gelişimini daha da ileriye taşıdı. Aşağıdaki gibi çığır açan buluşlarla:

  • Çift Katmanlı Ses Bobini
  • Enerji Geri Kazanım Amplifikatörü
  • Dijital Yüksek Kazançlı Servo Kontrol
  • Dijital Sürücü Kabini Bas Ekolayzır Sistem


DSP Teknolojisi Subwoofer'larda Kendine Yer Buluyor

Velodyne, 2003 yılında DSP teknolojisine sahip dünyanın ilk dijital subwoofer'ını tanıttı. Subwoofer'larda dijital sinyal işlemcisi (DSP) kullanımı hassas çalma ve öncü operasyonel güvenilirlik sağladı. Dijital ekolayzerler, crossoverlar ve filtreler Velodyne Acoustics subwoofer'lar ile mümkün olan en yüksek performansı sağladı.

Sorunsuz Entegrasyon Sağlayan Esneklik

Velodyne Acoustics subwoofer'lar, herhangi bir sistemde mükemmel akustik ayarlama sağlamak için piyasadaki en esnek ve kapsamlı ayar seçeneklerine sahiptir. Tüm Velodyne subwoofer'lardaki yüksek kaliteli crossover teknolojisi şu anda alıcının kullanılabilir gücünü iki katına çıkarabilir ve LFE çıkışı ile 'Subwoofer Direct' özelliğini kullanarak ana hoparlörlerin bozulmasını azaltabilir. Velodyne Acoustics mühendisleri, hoparlörlerin boyutundan bağımsız olarak tüm sistemlerde optimum uyum sağlamak için en doğru crossover parametrelerini geliştirdi.

Subwoofer'ın Geleceği

Son yıllarda ses endüstrisi odağını kullanıcı dostu kuruluma doğru kaydırdı. Velodyne Acoustics, dünyanın ilk uzaktan kontrol edilebilen subwoofer'ından başlayarak kullanımı kolay oda bas eq sistemlerine ve kurulumu kolay duvar içi, kabin içi, zemin içi ve oda içi subwoofer'lara kadar bu yola öncülük ediyor. Tek bir düğmeye dokunarak müzik, ev sineması ve oyunlar için mükemmel bas ayarını bulma yeteneği, Velodyne Acoustics'in her uygulama için doğru subwoofer'a sahip olduğunu göstermektedir.

Yeni Teknolojiler ve Patentler

Minimum bozulma ile maksimum çıkış gücü sağlamak için, öncü kesme önleme devreleri amplifikatörü izler, böylece subwoofer bozulmaya neden olmadan her zaman en iyi performansı gösterebilir. Özel 'dinamik sıkıştırma' devreleri ve aşırı yüklenmeye karşı koruma işlevleri, bir Velodyne Acoustics subwoofer'da operasyonel güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar. Kapsamlı testler ve kalite kontrolleri Velodyne Acoustics subwoofer'ları dünyanın en güvenilir subwoofer'ları haline getirmektedir. Bu nedenle Velodyne Acoustics'in subwoofer teknolojisinde sektördeki diğer tüm üreticilerden daha fazla patente sahip olması şaşırtıcı değildir.

Maksimum Dinamik Güç (MDP)

En iyi düşük frekanslı ses için maksimum güç: MDP teknolojisine sahip amplifikatörler, entegre devre tasarımlı benzer modellere kıyasla daha fazla güç rezervine sahiptir. Bu, düşük frekanslar için en zorlu sinyallerin bile doğru ve hassas bir şekilde dönüştürülebileceği anlamına gelir. Velodyne Acoustics'in MDP amplifikatörleri ayrıca bas sisteminden uzun süreli keyif alınmasını sağlamak için benzersiz bir koruma devresi ile donatılmıştır.

Dijital Sürücü Kontrol Sistemi

Velodyne Acoustics'in distorsiyon sınırlayıcı Dijital Sürücü Kontrol sistemi ile subwoofer'lar daha hassas, daha doğru bas tepkisi geliştirir. DDCS, doğrusal koni hareketi sağlayan ve distorsiyonsuz reprodüksiyon sunan aktif, DSP tabanlı bir sistemdir.

Dijital Yüksek Kazanımlı Servo Kontrol

Velodyne Acoustics, Dijital Yüksek Kazanımlı Servo Kontrol teknolojisi ile düşük distorsiyonlu bas reprodüksiyonunu yeni bir seviyeye taşıyor. Patentli teknoloji, diyafram hareketini mükemmel şekilde kontrol etmek için özel olarak geliştirilmiş bir ivmeölçer kullanır. Bu ölçümler birbiri ardına o kadar hızlı gerçekleşir ki, bozulmalar daha başlangıçta önlenir.

EQ Plus Ekolayzer & Auto-EX Plus

Benzersiz Auto-EQ Plus teknolojisi, subwoofer'ın farklı yaşam koşullarına ve farklı odalara en iyi şekilde uyarlanmasını mümkün kılar. Buna ek olarak, her durum için mükemmel ayarlanmış bas sağlayan çeşitli ön ayarlar vardır. Birlikte verilen tek ölçümlü mikrofon sayesinde, gerçek zamanlı bas düzeltmesi çok basittir, manüel ölçüm işlemleri ve hatta bilgisayarda daha fazla ince ayar mümkündür.

Subwoofer Direct

Velodyne Acoustics'in özel Subwoofer Direct özelliği isteğe bağlı olarak dahili crossover'ı bypass edebilir. Bu, harici bir alıcı crossover kullanırken herhangi bir müzik veya ev sinema sisteminde optimum performans sağlar.DİĞER HABERLER

Daha fazlasını gör