Cyrus Efsanesi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde CYRUS ile yaptığımız anlaşma gereği bundan böyle CYRUS Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimizi Can Hi-Fi ailesi olarak büyük bir mutlulukla duyururken bu heyecanımızı siz değerli müzik paylaşmanın gururu içerisindeyiz. Yakın zamanda Cyrus ürünlerini Beşiktaş'taki Showroomumuzda ve seçkin iş ortaklarımızda inceleyebilir ve test edebilirisiniz.

Bu duyurudan sonra kısaca CYRUS hakkında bilgi vermeden geçmek olmaz.

Neden Cyrus

Cyrus, tamamen Ar&Ge ekibini merkezine alarak kurulmuş bir şirket, bu da inovatif fikirleri besleyen, daha iyi kalitede bir yeniden ses üretimi yaratma tutkumuzu doyuran bir unsurdur. Görevimiz çok basit: Biz müziğin keyfini çıkartmak istiyoruz. Görevimizi yerine getirebilmek için de en iyi performans veren modellerimize büyük bir zaman harcıyor ve özen gösteriyoruz. Bu ürünlerde kullanılan olağanüstü mühendislik ve teknolojinin tüm modellerimizin temelini oluşturuyor olması, giriş düzeyi hi-fi bileşenlerin bile yıllar süren araştırmalardan sonra ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Müzikle resim yapmak…


Ultra yüksek performanslı ses bileşenleri geliştirmek için çok becerikli ses mühendisleri ve farklı müzik tarzlarına ve canlı müzik mekânlarındaki sese dair engin bir tecrübeye sahip altın kulaklar gerektirir. Süreç, projenin konseptinin detaylarını döken, son teknolojiyi daha ilerletmeye yardımcı olabilecek özellikleri ve teknikleri tarif eden bir belge ile başlar. Bu konsepti, bir dizi prototip hazırlanarak ve bunları dinleme testlerine sokarak yaratma işi Cyrus Ar&Ge takımına aittir. Yıldız topraklama ve çok katmanlı kart gibi bilinen birçok ses konseptini tasarlarken, her bir tasarım da kaçınılmaz olarak sesin tonlanmasına yönelik yeni tekniklerin araştırılmasına fırsat sunmaktadır. Ses her ne kadar en önemli tonlama hedefi olsa da, mühendisliğimizi global güvenlik, emisyon ve enerji standartlarını da uydurmamız gerekmektedir.

Cyrus belli bir niyetle tonlanmış akustik bir resimdir; biz, icracıların net şekilde konumlandırılabildiği, ambiyans seslerini yakalayabilen bir frekans menzilinin tutturulabildiği, koyu ve ahenkli bas frekansların elde edilebildiği, kesin bir zamanlamaya sahip ve kadın vokal tonlarının doğru yansıtılabildiği devasa bir ses sahnesi resmetmek istiyoruz.

Tüm bileşenlerin bizim akustik paletimize uyması şarttır, zira bileşenler tutarlı bir ses imgesi açısından önemli bir etmendir. Her yeni modelle birlikte detaylar, dinamikler, ses sahnesi ve diğer parametreler değişim gösterse de, ses imzası sabit kalmaktadır. Biz bunun evinizde en gerçekçi performası yaratacak unsur olduğuna inanıyoruz. Büyük sanatçıların kayıt aşamasında bizimle paylaştıkları duygu ve tutkuyu ifşa eden detayları çözümlemek, netliğe kavuşturmak istiyoruz. Çoğu ses sistemi kasıtlı olmadan canlı bir performansta bariz olan özel büyünün büyük bir kısmını filtreler. Bizim hedefimiz ise üstü örtük detayların daha da fazlasını iletebilen bileşenler yaratmaktır.

Cyrus’ın dinleme kurulu, tasarımımızı mükemmelleştirmek için her türlü olanağın kullanıldığından emin olmak üzere geliştirme aşamasında bir devreyi tekrar tekrar sarmaya karar verebilir. Her bir kart 50 kadar çok parçanın kıyaslanarak dinlenmesini gerektirebilir.

DİĞER HABERLER

Daha fazlasını gör

ÜRÜNLERİ İNCELEYİN

    CYRUS ONE 40.514,40 TL 1.020 £
    CYRUS ONE HD 52.629,00 TL 1.325 £
    CYRUS ONE CAST 64.743,60 TL 1.630 £
    CYRUS ONELINEAR 22.243,20 TL 560 £
    CYRUS SOUNDBUDS 5.362,20 TL 135 £