Chord Electronics ağ köprüsünün dünyaya gelişini müjdeliyor.

2yu dijital arayüz, bağımsız bir Chord Electronics ağ köprüsünün dünyaya gelişini müjdeliyor.
2yu dijital arayüz ve 2go streamer/sunucu bir araya gelerek Chord Electronics kalitesine sahip bir ağ köprüsü oluşturuyor.

1 Haziran 2021, Kent, BK: Chord Electronics’in 2go/streamer/sunucuya yönelik olarak geliştirdiği 2yu dijital arayüz artık yola çıkmaya hazır. 2yu, mevcut 2go streamer/sunucuya bağlanarak, DAC’larla, DAC-donanımlı A/V cihazlarla ve Chord Hugo M Scaler ile kullanıma hazır bir ağ köprüsü oluşturuyor.

2yu özellikle 2go için tasarlandı: Ortaya çıkan bu ağ köprüsü, gerek kablolu Ethernet gerekse kablosuz kaynaklardan (2.4 GHz Wi-Fi veya A2DP Bluetooth vasıtasıyla) yüksek çözünürlüklü yayın akışı sunmaktadır. Üstelik buna Qobuz, Tidal ve İnternet radyo gibi popüler streaming servisleri dahildir. 2yu ve 2go ikilisi ayrıca Roon Ready özelliğine de sahiptir.

2go’nun 2x2 TB’lık SD kart yuvası, bu kombinasyonu streaming özelliğine ek olarak odyofil düzeyi bir müzik sunucusu haline getiriyor, zira katı hal (SD), ses kalitesi açısından tercih edilen bir depolama ortamıdır. 2go’nun SD depolama kapasitesi 4 TB’ye kadar test edilmiştir.

2yu’nun 2go’ya bağlanmasıyla, optik, S/PDIF koaksiyel ve BNC (50 ve 75 ohm, sırasıyla) dijital çıkışlar bu kombinasyona eklenmekte, ayrıca zekice entegre edilmiş, son derece esnek bir USB-A çıkışı da elde edilmektedir. Chord Electronics Hugo M Scaler’a sahip olan kişiler de çıkışı yükselterek (bir DAC’a geçmeden evvel) ses performansını bir sonraki düzeye çıkartabilirler.

2go/2yu kombinasyonu gönderilen donanım güncellemeleriyle kolayca güncellenebilir ve şu anda tesisimizden yeni 2go güncellemesiyle (v.1.5.0) çıkmaktadır. Bu güncelleme radyo dinleme ve SD kart album geri çalım özellikleri ve arttırılmış denge gibi yenilikler içermektedir. Yeni donanım yazılımı, Chord’un kurulum ve konfigürasyon uygulama eşlikçisi olan Gofigure’ün en son versiyonunu (Mayıs 2021 de yayınlanacaktır) da bünyesine katacaktır.

2go/2yu kombinasyonu gerek Android gerekse iOS cihazlara yönelik popüler UPnP kumanda noktası uygulamaları kullanılarak kolayca kumanda edilebilir; Gofigure ise ekstra bir kurulum kolaylığı, yönetim özellikleri ve bir kütüphane geriçalımı opsiyonu getirmektedir.

2go/2yu ayrıca aralıksız ses, DoP/Bit Perfect desteği ve Airplay desteği gibi özelliklere sahiptir ve ful DLNA-uyumludur (sunucu/işleyici). 2yu, 2000 MIPS’lik (saniyede milyon talimat) işleme gücüne, otomatik alt örneklemeye (örnekleme hızı kısıtlı DAC’larla kullanıma yönelik) ve ayrıca düşük sapmalı ses faz kilidi döngüsüne sahiptir.

2yu, hava aracı düzeyi alüminyum kullanılarak Britanya’da yapılmıştır ve el yapımı olan bu ürünün dört adet polikromatik küresel düğmesiyle çıkış seçimi, güç, sessize alma ve ışıkları kısma gibi özellikleri kontrol edilebilmektedir.

Chord Electronics Ltd Hakkında
Chord Electronics Ltd, dünyanın önde gelen yüksek performanslı hi-fi ses cihazları üreticilerinden biridir. 1989 yılından beri İngiltere’nin Kent şehrinde, muhteşem manzaralı bir gölün kenarında bulunan tesislerinde gezegenin en iyi hi-fi, ev sineması ve profesyonel ses cihazlarını üretmektedir. Teknolojinin yön verdiği bir yenilikçilik peşinde olan Chord Electronics, örnek ses mühendisliği, kusursuz tasarım ve hakiki bir estetik anlayışıyla mükemmeliyeti sunmaya devam ediyor.

Chord Electronics, uluslararası çapta saygı gören ve hayranlık duyulan bir firmadır. Küresel müşteri portföyü, Metropolis Studios, Abbey Road Studios (Londra), Sony Music Studios (NY), Skywalker Sound (California) ve daha pek çok önde gelen şirketi kapsamaktadır.

DİĞER HABERLER

Daha fazlasını gör

ÜRÜNLERİ İNCELEYİN